Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

pavproch píše:Mám si (zítra ráno, neska se mi už nechce) dát tu práci a tenhle pokec netýkající se přímo el.mobilů "odervat" a buď přesunout do "poblitiky" nebo tomu udělat samostatné vlákno?
Hoď to do politiky ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Kuju za vysvětlení.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Fčíl sem si ty 2 stránky pindů přečet pořádně a nechám to tu, protože místama tam jsou odkazy na předchozí příspěvky k thémě elmobilů, to by odseparovat nešlo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Ad školství: Před pár měsíci jsem četl studii z USA, kde porovnávali technické a humanitní vzdělání v poměru ke mzdám. Technické vzdělání se vyplatí jen pár let po škole. Poté začnou absolventi humanitních oborů vydělávat více.
Ekonomika směřuje od výroby ke službám. Tomu se přizpůsobuje i vzdělání. Technici pracující ve výrobě to mají díky automatizaci podobně nahnuté jako holky "studující" administrativu. Děti které v současnosti nastupují na základku pravděpodobně budou pracovat v oborech, které dnes ještě neexistují. Je to na každém zdali se bude připravovat na budoucnost, nebo na to co je teď.
Abych nebyl OT, tak se vracím k meritu věci. Kdo navrhne konstrukci elektromobilů, vhodné materiály, linky na výrobu? Automaty místo techniků? Nebo někdo z politologů, sociologů nebo právníků? Nějak mi uniká ten přesun od výroby ke službám, kdy výroba proběhne bez účasti technicky vzdělaných lidí?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Kdo? No přece Korejci, Číňani, Malajci. My to dovezeme za natisknuté obrázky a budeme dál žít šťastni v humanitním rauši.
Drobná chybka této koncepce spočívá v tom, že to tyto dodavatele přestane časem bavit.
Schválně jak dlouho ještě bude dolar rezervní měnou:
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_kop
S jistými problémy ovšem:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3232 ... -vydava-za
Představa Číny je jasná, budeme tomu velet a ostatní budou poslouchat. Sílu na to asi má, uvidíme.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

_sulcik_ píše:...ono je sice pěkný, že někdo vystuduje obor Anglická a americká literatura, ale když pak pracuje někde v marketingu, klidně i za víc peněz než ten technik, bylo těch 5 let celkem zbytečných...
Tohle právě není až tak moc pravda. Dlohodobě jsem přesvědčený, že škola Tě má učit spíše myslet, pracovat s informacemi... než tvrdé znalosti. Obzvlášť dnes, kdy obsah výuky je zastaralý už při tvorbě materiálů pro výuku natož při výuce samotné.
jerry píše:
HondaMan píše:Ad školství: Před pár měsíci jsem četl studii z USA, kde porovnávali technické a humanitní vzdělání v poměru ke mzdám. Technické vzdělání se vyplatí jen pár let po škole. Poté začnou absolventi humanitních oborů vydělávat více.
Ekonomika směřuje od výroby ke službám. Tomu se přizpůsobuje i vzdělání. Technici pracující ve výrobě to mají díky automatizaci podobně nahnuté jako holky "studující" administrativu. Děti které v současnosti nastupují na základku pravděpodobně budou pracovat v oborech, které dnes ještě neexistují. Je to na každém zdali se bude připravovat na budoucnost, nebo na to co je teď.
Abych nebyl OT, tak se vracím k meritu věci. Kdo navrhne konstrukci elektromobilů, vhodné materiály, linky na výrobu? Automaty místo techniků? Nebo někdo z politologů, sociologů nebo právníků? Nějak mi uniká ten přesun od výroby ke službám, kdy výroba proběhne bez účasti technicky vzdělaných lidí?
jerry, podívej se na současnou mladou generaci. Auta je nezajímají, většina netouží po velkém domě s bazénem... Řeší se work-life balance, technologie, život/práce/vztahy se přesouvají do on-linu...

K čemu Ti bude zástup techniků schopných vyvíjet elektromobily, když jejich potřeba bude mnohonásobně nižší?

Já sám jsem technik. Mám el. průmyslovku a červenej z ČVUT. V podstatě od doby kdy jsem se naučil chodit a mluvit, tak jsem se motal v tátově projekční firmě (automatizace). Já nebojuji proti technikům. Jen kolem sebe vidím, jak v rámci fachidiocie spoustě lidem ujíždí vlak a kopou kolem sebe.
2.9T RWD
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Jsme technická civilizace. Neumíme ani náhodou žít jako před 150-200 lety. Jsme na tom zcela závislí.
Že současná mladá generace má možnost se poflakovat je dáno tím, že tu skutečnou práci za ně dělá někdo jiný, nebo někde jinde. (To aby se oblékli, najedli, měli střechu nad hlavou a nezmrzli.) A také je to tím, že nemají rodinu, děti. Z toho ale nemá cenu vyvozovat žádné závěry, protože tady víc než jinde platí, že všeho do času.

Někdo může považovat současný stav za vývoj kupředu (a kdo ho nežere, tak mu ujel vlak). Někdo zase za pád do propasti, kdy cesta zpátky nahoru bude bolestná.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Why did renewables become so cheap so fast? And what can we do to use this global opportunity for green growth?
https://ourworldindata.org/cheap-renewables-growth

Obrázek

Velmi mnoho zajímavých dat a faktů.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Honza42: Souhlasím, je to úpadek. Ale cesta zpátky bolestná nebude, protože nebude žádná. Normální je střídání různých civilizací v lidských dějinách. A že jich bylo. Zanikneme a po nás přijdou jiní. Opravdu nebudeme na věčné časy a nikdy jinak.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Já úplně "miluju", jak se lidé ve věku cca 50/60 a výš často a rádi znechuceně a opovržlivě vyjadřují o mladší generaci jako o nefachčenkách a povalečích, ale nějakou záhadnou shodou okolností ;) vždy zapomínají zmínit, kdopak že ty flákající se lenochy "vychoval". :-?

Co se úpadků a zániků různých říší a civilizací týče, ono to ani jinak dopadnout nemůže, když společenská a ekonomická pravidla nastavují psychopatické klany patologických hromaditelů majetku na tisíce životů. :ymapplause:
Odpovědět