Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

HondaMan píše:Netvrdím, že by PJ nebo MMira jsou nějací rusofilové. Na homepage to ale často vypadá jak na sputnik-auto...
:-bd

Ten Miler s Prokopcem, viděl jste ho někdy někdo?
Není zvláštní, že tady nemají ani žádnou profilovku, jak bývá zcela běžné?
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Maggic píše:Turbo - už dlouho jsem tu takové hlouposti nečetl.., třeba jak jsi uchvácený z velkých displejů v Tesle. Asi jsi přehlédl, že už se jde opačným směrem, kvůli bezpečnosti provozu.. Přece musíš si o těch étronech něco nastudovat a být aspoň trochu "objektivní". Že je to technologie tlačená nasilu pomocí obrovských dotací by ti tu neměl nikdo vysvětlovat, to je doložitelný fakt.
Co konkrétně je hloupost? Z čeho usuzuješ, že jsem uchvácený? ID.3 + 4, Enyaq atd, to je ten opačný směr?
Těch elektrik už jsem měl několik, žádnou sílu na mě při koupi nikdo nevyvíjel a nedostal jsem ani 1Kč dotace.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Turbo píše:
řidičBOB píše: A jen tak na okraj: nějaký zdroj k tvrzení o těch prodejích by byl? ;-)
Stepan píše: Přidávám se k BOBovi a rád bych viděl zdroj k tomuhle tvrzení...
Máte problém s Googlem?

https://www.auto.cz/tesla-model-3-je-hi ... ady-132524

https://fdrive.cz/clanky/tesla-model-3- ... tanii-6363

https://elektrickevozy.cz/clanky/tesla- ... -prehledem

https://cleantechnica.com/2020/01/19/te ... y-in-2019/
Jenom tak na rychlo z telefonu.
První článek mluví o USA, tys v úvodním postu mluvil o EU.
Druhý článek mluví o jedné zemi, v kontextu jednoho mesice. Such wow.
Třetí článek vůbec nemluví o tom, co píšeš v úvodním postu.
Čtvrtý clanek ukazuje na brutálně pokrivene trhy. Mluvit na jejich základě o celé EU je dost vtipné.
Vy jste v tý vaší sektě takhle blbí všici? :ympray:


Našel jsem si ten kanál na YouTube. To je mazec =)) =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Turbo píše:
Maggic píše:Turbo - už dlouho jsem tu takové hlouposti nečetl.., třeba jak jsi uchvácený z velkých displejů v Tesle. Asi jsi přehlédl, že už se jde opačným směrem, kvůli bezpečnosti provozu.. Přece musíš si o těch étronech něco nastudovat a být aspoň trochu "objektivní". Že je to technologie tlačená nasilu pomocí obrovských dotací by ti tu neměl nikdo vysvětlovat, to je doložitelný fakt.
Co konkrétně je hloupost? Z čeho usuzuješ, že jsem uchvácený? ID.3 + 4, Enyaq atd, to je ten opačný směr?
Těch elektrik už jsem měl několik, žádnou sílu na mě při koupi nikdo nevyvíjel a nedostal jsem ani 1Kč dotace.

Je těžké s tebou debatovat, když hned na úvod tu pohaníš Milera a Prokopce za články na AutoForum a dokazuješ nám tu, že jedině tvůj politický názor na situaci v ČR je ten jediný správný. Že ne každý s tebou souhlasí, že jsou dezinformátoři, tě ani nenapadne. Za mě třeba, mají v mnohém o étronech pravdu, o jejich významu teď a v budoucnu. Jestli chceš, tak teda debatuj, ale také konkrétně a solidně vysvětluj, co a proč to obhajuješ. Znáš to.., každý má právo na svůj názor., pokud není totálně ujetý..
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Maggic píše:
Turbo píše:
Maggic píše:Turbo - už dlouho jsem tu takové hlouposti nečetl.., třeba jak jsi uchvácený z velkých displejů v Tesle. Asi jsi přehlédl, že už se jde opačným směrem, kvůli bezpečnosti provozu.. Přece musíš si o těch étronech něco nastudovat a být aspoň trochu "objektivní". Že je to technologie tlačená nasilu pomocí obrovských dotací by ti tu neměl nikdo vysvětlovat, to je doložitelný fakt.
Co konkrétně je hloupost? Z čeho usuzuješ, že jsem uchvácený? ID.3 + 4, Enyaq atd, to je ten opačný směr?
Těch elektrik už jsem měl několik, žádnou sílu na mě při koupi nikdo nevyvíjel a nedostal jsem ani 1Kč dotace.

Je těžké s tebou debatovat, když hned na úvod tu pohaníš Milera a Prokopce za články na AutoForum a dokazuješ nám tu, že jedině tvůj politický názor na situaci v ČR je ten jediný správný. Že ne každý s tebou souhlasí, že jsou dezinformátoři, tě ani nenapadne. Za mě třeba, mají v mnohém o étronech pravdu, o jejich významu teď a v budoucnu. Jestli chceš, tak teda debatuj, ale také konkrétně a solidně vysvětluj, co a proč to obhajuješ. Znáš to.., každý má právo na svůj názor., pokud není totálně ujetý..
Položil jsem 3 jednoduché otázky, na které by neměl být pro tebe problém odpovědět, zkusím to ještě jednou + jednu přidám:

Co konkrétně je hloupost? Z čeho usuzuješ, že jsem uchvácený? ID.3 + 4, Enyaq atd, to je ten opačný směr?
Znáš nějakého Milera s Prokopcem? (třeba z autogramiády)

PS: Základní poučka dezinformace je, že se musí zakládat z 20% na skutečnosti.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Turbo, zjisti si základní fakta jak ekonomicky funguje v EU elektromobilita. Nevíš pravděpodobně vůbec nic. Tak o čem se chceš vlastně bavit? Způsob měření emisí, astronomické pokuty za překročení u spalováků. Vykazování nulových emisí elektromobilů (což je nesmysl) a to dokonce dvakrát. ..... K tomu drastické daňové ovlivňování v řadě zemí.

K Tesle. Co konkrétního převratného přinesla Tesla technicky? Oproti třeba elektrickému vysokozdvižnému vozíku?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Ajped. Tesla ma ajped! A je to jejich vynalez, nikoho pred nima to nikdy nenapadlo.
Oh wait a moment…

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Honza42 píše:Turbo, zjisti si základní fakta jak ekonomicky funguje v EU elektromobilita. Nevíš pravděpodobně vůbec nic. Tak o čem se chceš vlastně bavit? Způsob měření emisí, astronomické pokuty za překročení u spalováků. Vykazování nulových emisí elektromobilů (což je nesmysl) a to dokonce dvakrát. ..... K tomu drastické daňové ovlivňování v řadě zemí.

K Tesle. Co konkrétního převratného přinesla Tesla technicky? Oproti třeba elektrickému vysokozdvižnému vozíku?
Chápu dobře, že máš problém s podporou elektromobily, ale víc jak 100let masivního pumpování brutálních peněz do fosilu, které trvá do dnes, ti nevadí vůbec?

Co se týče emisí, tak tobě vadí, že metodika měření konečně odpovídá alespoň trochu realitě?
Že se reguluje kolik jedů, karcinogenů, mutagenů, těžkých kovů a dalšího sajratu vypouštějí auta v ulicích lidem pod nos je jako špatně?
Porovnávat u jedné technologie pouze provozní emise a u druhé k tomu započítat i emise z produkce PHM má nějakou vypovídající hodnotu?

Co přinesla Tesla? Nic zásadního, jenom uvedla na trh jako první (nejsem si ale jist, jestli už je tu někdo druhý) produkt včetně plně funkční infrastruktury, který dokázal 100% nahradit spalovací auto na fosilní paliva. A během jedné dekády vyrostla z vysmívané manufaktury do globálního hráče v oblasti automotive a energetiky, letos bude vyrábět na 3 kontinentech v 5ti giga továrnách.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Turbo, ty jsi marný. Trošku mi tvá argumentace (kolovrátek) připomíná diskuze s MUDr. Ráthem :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

řidičBOB píše:Turbo, ty jsi marný. Trošku mi tvá argumentace (kolovrátek) připomíná diskuze s MUDr. Ráthem :-(
Zkus být konkrétní. Pořád čtu že jsem mimo, marný a nic nevím, ale argumenty a fakta nikde...

Prokopce a Milera tedy nikdo neviděl a nezná, je to na pováženou, ale to už necháme být.

Položím znovu pouze 2 jednoduché otázky, na které mě upřímně zajímá odpověď a kterými elektrobijci většinou argumentují:

1.Proč vám vadí snaha regulovat množství škodlivin, které vypouštějí auta v ulicích? (zlý Brusel)

2.Proč by se u elektroaut měly započítávat i emise při výrobě elektřiny a u spalovacích emise při produkci benzínu a nafty nikoliv? (to je ten stupidní argument s výfuky v elektrárně, ale vysát ropu i kilometry ze země, dopravit ze Sibiře do Samary, odtud 6000km děravým potrubím do Čech, tady "uvařit" benzín, rozvozit na benzínky po ČR, všechno x krát přečerpat - na to je potřeba mrtě a mrtě nejen elektřiny)
Odpovědět