Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od MadJoe »

Stepan píše:
Maggic píše: Myslím, že se hodně pleteš. A teď bez "demagogie".S Kadjarem nemám opravdu pocit, že bys mě jakkoliv přispíval na jeho koupi, jízdu nebo pojištění! Nebo myslíš, že na příplatek za barvu 20 tisíc, že na Bose repráky se subwooferem za 15 tis. příplatku jsi musel přispět? nebo na výklopné páté dveře za 25 tisíc? Asi těžko.., a to ani žádný jiný občan EU.

Skládáme se ti na platy výrobních dělníků a pořízení výrobních zařízeních, na které všechny ty krámy, na který seš tak pyšnej, byly vyrobený. Tečka.

Na koupi benzinu a pojištění mě taky určitě nepřispíváš, naopak i z těchto částek bohatě přispívám do společného, dokonce už i některým bohatším občanům EU!

Chudáčku.

Jinak jsem člověk, který myslí jinak než ty, DEMOžumpa, sluníčkáři, kavárna a jiní, kterým to pořád krapet nedochází.

Chápu, že pokud má člověk hysterickej záchvat, je těžké situaci vidět racionálně. Jak sis povšiml, kromě MadJoe (kterej k tomu má ještě M3, pokud správně tuším) tady elektromobil snad nikdo neprovozuje. Naopak, kritizuje to samý co ty.
Kňučíš tady na špatným hrobě a nadáváš lidem, co s tebou vlastně souhlasí. Za pomocí slov obratů, za které by se ani marxisticky uvažující student FF UK nemusel stydět. Takže seš vlastně akorát k smíchu. Nepřinášíš žádný nový argumenty, pohledy. Všechno, cos tady poslední 3 dny vyplodil, sme už od tebe slyšeli.


Nikdy jsem nehodnotil situaci s étrony, jen jestli z toho hlavně já budu mít nějaký prospěch!!!!, tady přece každý musí uvažovat globálně, jako jestli to má budoucnost?

O tom co kdo musí nerozhoduješ ty, ale každej sám.

ale pro celou společnost, a to je přesně to co mě sere, že lidi na nejvyšších postech, kteří rozhodují o našich životech jsou neschopná jelita, že si člověk říká, že snad nemají ani čím myslet.

Tak to změň


Neboj, já ti tvého vysněného étrona určitě závidět nebudu, mám už páté auto a dvě mě stály, každé, přes milion. Konkretně 1.206000 Kč a 1.165000 kč.

Moje sny vyplňují zcela jiné věci než elektromobil a slušně vybavenej Superb nebo co se dá dneska za 1,2 koupit.

Takže už je ti doufám jasné, že i na slušného étrona pěkně zadotovaného mám.., ale je tu "problém".., mám mozek.

No, tou druhou částí si nejsem jistej

Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, k čemu by nám bylo dobrý to "zrušení dotací" po kterých tak volá Vašek Klausů jr.? Na národní úrovni? Co by se stalo, kromě toho, že by všechno plošně zdražilo a stali bychom se nekonkurenceschopní vůči zahraniční konkurenci? :)
Bonusová otázka po tom zní, když chce někdo rušit dotace, proč tam chybí ta druhá část, ve které mi řekne, jaké daně mi výměnou za to sníží? Protože pokud je nehodlá snižovat, tak já jsem radši když je dostane Babiš na tousťákovou linku než aby je prožrala Maláčová či jinej státní ouřada. Z tý jeho toustový linky aspoň něco mám. Třeba nějakou práci na její stavbě. :-bd
No, myslim, ze to prave Maggic necetl a nepochopil, co jsem psal. Ja sice EV pouzivam, v urcitych ohledech splnuji co maji a davaji smysl, v jinych zase ne. Spise jsem tu psal hlavne ruzne poznatky aby lide meli nejake informace z realnych zkusenosti.
Ale porad mam doma vice aut na fosilni paliva nez EV :D
Ale tady se nema smysl bavit, Maggic porad vykrikuje svoje :D
Citi se ukrivdeny, kdyz se takhle vyjadruje. Nebo mi to prijde, nevim proc :D
Ale je vcelku zabava to cist :ymhug:
Btw, pokud EV zachrani automobilky aby mohly neustale vyrabet nejake sportovni auta pro nadsence, hlavne s manualem apod. Boze, take my money :x
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od MadJoe »

Stepan píše:
ExFun píše:Tesla není klasická automobilka ani z hlediska financování. Viz bitcoin atd. Akcie Tesly budou mít vyšší volatilitu než u klasických výrobců a nutné nemusí být spojeny s výsledky a výrobou. Část Tesla "magie"
Což je svým způsobem děsivý. Tesla mi připadá jako nejlepší důkaz selhání funkce trhu ve smyslu efektivní alokace kapitálu. Stejně jako drtivá část kryptoměn.
A samozřejmě dotační čerpačka. Bez špatně nastaveného systému emisních povolenek by už byly dávno v hajzlu.
Bohuzel Tesla je hrozne nafoukla. Dotace, emisni povolenky, milion ekoblbu kteri chteji videt jenom EV apod asi Teslu drzi nad vodou.
A mimochodem, Tesla vyrabi stale smejdy, i kdyz by to vlastne mela byt uz minulost :))
Treba to tu nektere potesi :))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

ExFun píše:Čas ukáže. Buď bude Tesla pionýr podnikání 2.0 nebo Enron se stane slabým odvarem.
Touché.
Tesla tezi/tezila z brzkeho nastupu do segmentu a situaci, kdy zadna jina automobilka nevsadila cely svuj vyrobni program na EV. S tim jak ji poroste konkurence (Taycan, e-Tron GT, ID.4 atd.) bude jeji vysadni postaveni velmi pravdepodobne oslabovat.
MadJoe píše:Bohuzel Tesla je hrozne nafoukla. Dotace, emisni povolenky, milion ekoblbu kteri chteji videt jenom EV apod asi Teslu drzi nad vodou.
A mimochodem, Tesla vyrabi stale smejdy, i kdyz by to vlastne mela byt uz minulost :))
Treba to tu nektere potesi :))
Sidlo v CA, USA stoji vlastne za celym „uspechem“ teto firmy.
Co jsem videl nektere vozy, tak maji kvalitu slicovani dilu kastle na urovni tak jednickove fabie. Cely je to tazeny softwarem, na to hmotne stale vyrobne nestaci.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ExFun »

Podle mě se na to pořád díváte dost produktově. Ono je to ale tažený spíš marketingově přes Muska. Za úspěchem stojí megalomanský Musk, bez jeho záštity by možná už Tesla byla mrtvá. Svoji aureolu diverzifikuje dalšími mega projekty - SpaceX, hyperloop atd. Myslím, že se snaží vytvořit status Too Big to Fall Vytláčí tím pochybnosti proti jeho projektům, resp. dost lidí nemá dost odvahy to rozporovat.
Back to basics.
Příčina -> následek
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od MadJoe »

ctrl_j píše:
ExFun píše:Čas ukáže. Buď bude Tesla pionýr podnikání 2.0 nebo Enron se stane slabým odvarem.
Touché.
Tesla tezi/tezila z brzkeho nastupu do segmentu a situaci, kdy zadna jina automobilka nevsadila cely svuj vyrobni program na EV. S tim jak ji poroste konkurence (Taycan, e-Tron GT, ID.4 atd.) bude jeji vysadni postaveni velmi pravdepodobne oslabovat.
MadJoe píše:Bohuzel Tesla je hrozne nafoukla. Dotace, emisni povolenky, milion ekoblbu kteri chteji videt jenom EV apod asi Teslu drzi nad vodou.
A mimochodem, Tesla vyrabi stale smejdy, i kdyz by to vlastne mela byt uz minulost :))
Treba to tu nektere potesi :))
Sidlo v CA, USA stoji vlastne za celym „uspechem“ teto firmy.
Co jsem videl nektere vozy, tak maji kvalitu slicovani dilu kastle na urovni tak jednickove fabie. Cely je to tazeny softwarem, na to hmotne stale vyrobne nestaci.
Nejen slícování. I software pokulhává. Spoustu funkcí k ho... a reálně je spoustu věcí k vzteku. I ty jejich motory a baterky nejsou žádná sláva ve výdrži... :) Pořád je zákazník pokusná krysa no :))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

ExFun píše: Za úspěchem stojí megalomanský Musk, bez jeho záštity by možná už Tesla byla mrtvá.
Nikoliv. Tesla by byla mrtvá i s Muskem, kdyby nebyly dotace.
Klasická švejkovina - to se to podniká, když to platí někdo jiný.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ExFun »

Schválně, jestli ti dojde, kde máš logickou chybu...
A mimochodem, podniká (nikoliv živnostničí) za své v dnešní době přebytku kapitálu snad jen idiot.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Co to je přebytek kapitálu? Kde se vzal, pro koho je určený a kdo ho vytvořil?(stvořil). Nejak mě to nesedí, v této ultrakomunistické Evropě(EU), kde se každý hraje na kapitalistu. Ve skutečnosti jen dostal možnost legálně okrádat druhé, načež začne trpět dojmem výjímečnosti.
Bohužel málokomu dochází, že dotace nerostou na stromě! Chceme li je někomu přidělit, napřed je musíme od všech zbylých vybrat. A většinou se přiděluje dotace tomu nejbohatšímu miliardáři, protože ten ji nejvíc potřebuje! a nehrozí, že ji odmítne. Snažil jsem se tu neudělat chybu..
Naposledy upravil(a) Maggic dne stř 24 úno 20:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Tak přirovnat možnost snadného a levného dluhoveho financování ke státní podpoře několika konkrétních produktu, to je zase moc i na mě :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Ex: tak to jsem asi idiot. Ani koruna dluhů na firmu a ani cent dotací. A věř nebo ne, jsem na to hrdý!
Idiota si já představuji jinak - a schválně, jestli uhodneš jak ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět