Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od retron »

Brus píše: pon 25 bře 13:15 jak se nabíjí 12V aku v plugin hybridech, když se s tím jezdí jen na elektro?
to úplně přesně nevím, ale myslím, že se používá hlavně při provozu spalováku, každopádně už jsem jí dobíjel a bylo to potřeba
co mi říkal servisák tak se mění poměrně často a u VW group je dost blbě přístupná a je defacto pod autem
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5459
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Přijel do baráku antikrist.
Hybridni Multivan.
Wallbox k dispozici, nejakej “pac byla dotace”.
No z elektrarny to tlaci 2,5kw za hodinu, takze 0 bodu. vzhledem k porizovaci cene toho Multaka, nezbejva nez konstatovat nez Durango ma taky 7mist a za ty prachy by bylo i s 6.4.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Stepan píše: ned 31 bře 10:50 Přijel do baráku antikrist..
:D no paráda, těším se na další reference
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

No minimalne spotrebu to v niektorych rezimoch bude mat velmi podobnu :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od abgx1 »

Preco to dodava len 2,5kW, tam je nieco zle nie? :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5459
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

M.Z. píše: ned 31 bře 11:04
Stepan píše: ned 31 bře 10:50 Přijel do baráku antikrist..
:D no paráda, těším se na další reference
žádný nebudou, senior měl jakžtak rozum a vobjednal naftu, tohle mu jen pučili :D
jako to popojíždění na elektriku je sranda, ale ten ekonomickej smysl v tom ňák nemůžu najít.

abgx1 -> Hele já vlastně nevím, toe náš takovej rodinnej meme. Elektrárna od pšonků, wallbox kterej se koupil protože jeho pořizovací cena byla nižší než kolik bylo navýšení dotace při zaškrtnutí kolonky "wallbox bude", tzn. nám za něj vlastně ještě zaplatili, a dubiozní aplikace v telefonu.
Faktem ovšem je, že se rodinná výprava chystá na 25+25km výlet, nabíjejí od 9 od rána a zatím jim tam přibylo jenom 40km na dojezdu.
Já jim na tu ekologii seru, já už mám Subaru na letních :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 970ka »

Já bych s tou adorací současných naftových aut byl opatrnej, jsou to pěkný srráče...
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od tommas »

970ka, honziss: Když vlastníte ty 3ky, tak mám jeden dotaz. Máte tam i ten jejich autopilot? Jen mě zajímá, jak spolehlivě to funguje a jak dlouho to vlastně nechá řidiče ignorovat řízení.
Poslední dobou si všímám ( jen za poslední prodloužený víkend asi 3 případy), že řidiči Tesel, které předjiždím, nebo jedou za mnou se řízení moc nevěnují. :-? Z "uživatele" jedoucího´za mnou Highlandem v neděli odpoledne jsem byl vyloženě nervózní. Protože nájezd na dálnici v oblouku asi ve 100-110km/h a chlapík viditelně oběma rukama držel mobil na šiřku a něco si na něm psal. X(

Jako Golf mi takový nájezd s Travel Assistem taky vykrouží a projede, ale pokud se nedotýkám volantu, tak mu stačí i pár vteřin a už si stěžuje, abych převzal řízení. Tak mě jen zajímá jestli to Tesly i pro Evropu mají víc benevoletnější.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1879
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Zajda »

Stepan píše: ned 31 bře 10:50nezbejva nez konstatovat nez Durango ma taky 7mist a za ty prachy by bylo i s 6.4.
Mě teď pobavila informace z elektromobilniho speciálu Světa motorů že v rámci spalovacích aut naměřili nejmenší toxické emise u RAM 5.7 HEMI :D
《》
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Arkis »

U Tesel to neupozorňuje jen časem (upozornění je jinak každé 3 minuty), ale i když se blíží nějaké situace, kdy autopilot znejistí (náhlé zvýšení rychlosti, prudká zatáčka, překážka na silnici, poškozené vodorovné dopravní značení). V tu chvíli to může otravovat pořád.

Teslaři ale mají pár vychcávek, jak toto odstranit. Existuje gadget, co se zapojí do konektoru od volantu a vysílá to signály, jako bys pořád držel volant. Popřípadě jsou různé Autopilot buddy zařízení, které se dají na volant a simulují držení volantu. :ymsick:
Odpovědět