Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

sliezskydom.sk píše:Hotel ponúka aj 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Všetky modely si u nás nabijete zdarma.
:ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

vonkreuz píše:Vypozoroval jsem to v "mém oboru". Lidi rádi trpí a přesvědčují sami sebe, že tak je to správné a vidí sebe sami jako mučedníky.
Někdy se fakt daří. :D
Kolega měl půjčený - testoval si elektromobil a nabíječka měla rozbitý konektor, ta patice byla vyviklaná či rozbitá a kontakt nefungoval.
Pokud dotyčný přes den mokne u nabíječky elektromobilu a večer mrzne před hospodou na zaplivaném chodníku v tom smradu u popelníku, v čehož důsledku skončí na "marodce" jak uváděl, tak to je už řádná diagnóza :))
Ptali jsme se ho, proti čemu manifestuje, že tak trpí, a nechápal jak to myslíme =))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

pavproch píše:
sliezskydom.sk píše:Hotel ponúka aj 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Všetky modely si u nás nabijete zdarma.
:ymhug:
Zdarma= v ceně nadstandartního ubytování (stejně to zaplatíš)


Nerozumím tomu, ale údajně jsem zaslechl, že to má několik režimů.
Třeba pomalý, rychlý a super rychlé nabíjení.
Pomalý je gratis, ale za půl dne nabiješ sotva půl kapacity a přijdeš a máš poškrábaný lak klíčem za blokování nabíječky :))
Ten tarif rychlý není vůbec rychlý, nabíjíš stejně několik hodin ale potřebuješ k tomu mít kartu abys ho mohl čerpat, tam je měsíční paušál, u nových máš někdy předplatné od dealera na nějakou dobu v ceně ale pak už kešuješ za své i když nejezdíš, měsíčně platíš. :ymparty:
Super rychlý je jediný akceptovatelný ale je to nejdražší, a vůbec to nevychází levně, a hlavně to většina aut neumí, snad je Tesla, určitě ne Leaf nebo Zoe.

Zásadní kromě času a financí je taky to, že jsou různé patice a různé režimy nabíjení a snad žádné auto neumí všechno, najdeš na webu nabíječku, jedeš za kamionem, abys k ní dojel a pak to nenabiješ, protože nejsi kompatibilní, nebo porucha a přinejlepším obsazeno-na několik hodin :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od DaciaFan »

proste krasa mit elektromobil
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

EV je fajn vec. Do mesta. A nabijet doma pres noc. Tohle uz mi dava smysl (teda cena bude peknej randal).
BMW i3 gets a 100 kWh battery pack for 435 miles of range
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Ano, přes noc nabít v garáži a přes den objezdit zařizování po městě v malém elektromobilu. V tom vidím budoucnost elektromobilu. Produkce emisí se přesune jinam, ale v takových kotlinách jako Praha či Plzeň by to hodně pomohlo. Jinak se tam lidi udusí. Zvláště při technickém stavu vozového parku u nás. Ale to je jen taková ideální představa. Většina nemá garáže a ani prachy na pořádný auto, natož nové elektroauto.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Já bych teda neměl odvahu nechat něco doma na tak silnoproudé nabíječce přes noc = bez dohledu. Já i dyž nabíjím jen mobil nebo noťas, tak pod dohledem, mám z nabíječek a jejich zahřívání/přehřívání/zkratování strach.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Bond007 »

pavproch píše:Já bych teda neměl odvahu nechat něco doma na tak silnoproudé nabíječce přes noc = bez dohledu. Já i dyž nabíjím jen mobil nebo noťas, tak pod dohledem, mám z nabíječek a jejich zahřívání/přehřívání/zkratování strach.
=))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

jerry: v tom je právě problém. Lidé nemají prachy ani na nové auto s tradičním pohonem, natož na 2-3x tak drahé elektro, kdy navíc budou potřebovat další auto na cesty mimo město.
Takže tudy cesta asi nepovede :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Víš kudy nakonec povede? Velká P+R a dál MHD.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět