Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

můžu na to mít špatný pohled ,ale všechno to EURO x mi příjde stejné jako že si Míša kulička Hamáček a ušoplesk Blatňajs myslí že omezení cestování vedlo ke snížení čehokoliv a vytáhnou si k tomu čísla která se jim zrovna hodí.
Dodnes si pamatuju jak jsem si testoval Peugeot 508GT tehdá ještě s motorem co měl 150kW. A prodejce mi říkal že se už nebude dát objednat a stejně tak i v Boxeru už nebude 2.0HDi. A to vše protože Euro6. Ve finále jde stejně jen vydojit primárně z automobilek více pěněz a sekundárně z kapes majitelů nových aut
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

HondaMan píše:Proč tak dlouze opisovat že jsem já debil!

Je potřeba rozlišovat závazek a nástroje ke snižování CO2 a Emisní standardy. To jsou značně oddělená témata, která se ale negativně ovlivňují.

EURO normy mají na starosti omezovat dýchání "sraček". To co bylo akceptovatelné, když na vsi bylo 1 auto s nájezdem 500km/rok, je v současné době průšvih. V době kdy každá pipina vozí pár set metrů děti do školy/školky autem, aby pak autem jela běhat/chodit do místa, kde ji ostatní pipiny auty neobtěžují je v zájmu všech, aby z výfuku šlo těch sraček co nejméně.
Ne, ani Euro 6c/d/x není radost dýchat...

Limity CO2 souvisejí mnohem více s globálním oteplováním.

To co tu píšeš, je platné jak mrtvému zimník.., když se tu prohání stále velké množství nákladních aut, které ani v tom kouři nepoznáš!! Před pár dny na dálnici jsem vůbec přes chuchvalce černého dýmu neviděl do čeho jedu.. A takový zmrd je za milion aut! A co tankery, obrovské nákladní lodě zbytečně převážející velké nic.., letadla. A my se tu budeme na příkaz přiblblé EU povinně sebemrskat el.auty bez pořádného vývoje a schválení odborníky, že je to to nejlepší pro nás a planetu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

To jsou zase kraviny co vypouštíš. Chápu, že pro pablba Tvého kalibru je těžké pojmout realitu světového obchodu, ale zkus se podívat kolem sebe odkud pochází většina zboží. Odkud pochází rádio, televize, počítač, mobil, komponenty pro výrobu auta, oděvy... Třeba Ti to dojde.

Poukazovat na neekologičnost lodí je vtipné. Jejich emise vztažené na jednotku objemu jsou méně než desetinové ve srovnání s auty a sedminové ve srovnání s vlakem.

Obrázek

To že minoritní část nákladní dopravy využívá nevyhovující auta není problém elektromobilů, ale špatně nastavených kontrolních mechanismů.

Věř mi, že v nákladní dopravě je procento nevytížených kapacit nízké. Ceny /pokud se nebavíme o krátkodobých anomáliích/ jsou stlačeny tak nízko, že efektivita je klíčem k přežití. Poloprázdnou loď, vlak, nebo letadlo budeš hledat velmi těžko.

Problém je, že doprava, včetně té individuální automobilové, je extrémně levná. Pokud nedojde k násobnému zdražení, tak se systém nezmění.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Citace z odkazu:
"I vy budete jednou jezdit na elektřinu, protože přijde chvíle, kdy budete sami chtít."
∞ × :ymsick:

Edit. Doporučuju "článek" plný slovní vaty jen zběžně přelétnout pohledem a spíše se zaměřit na diskuzi pod ním.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Ty ses teď předvedl.., jak toho debila můžeš číst?? Vždyť je to snílek, který absolutně neví, co plácá! Chtěl jsem tu napsat pár perliček.., ale on lže v každé druhé větě. To se ani nedá přečíst, ale byl jsem moc zvědavý, z čeho ty přiblblé moudra čerpáš..chytrolíne "HondaMane". Už se ti nedivím..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

No když si mi minule shodil Hampla, tak já si dovolím shodit ultralevicaka Dobeše i s celým "o penězích jinak" Finmagem. To je totiž tak dubiozni plátek, že mu není rovno. :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Proč tak dlouze opisovat že je debil?

Je potřeba rozlišovat závazek a nástroje ke snižování CO2 a Emisní standardy. To jsou značně oddělená témata, která se ale negativně ovlivňují.

EURO normy mají na starosti omezovat dýchání "sraček". To co bylo akceptovatelné, když na vsi bylo 1 auto s nájezdem 500km/rok, je v současné době průšvih. V době kdy každá pipina vozí pár set metrů děti do školy/školky autem, aby pak autem jela běhat/chodit do místa, kde ji ostatní pipiny auty neobtěžují je v zájmu všech, aby z výfuku šlo těch sraček co nejméně.
Ne, ani Euro 6c/d/x není radost dýchat...

Limity CO2 souvisejí mnohem více s globálním oteplováním.
Omezování lokálních zplodin ve městech používáním elektroaut je realizovatelné a má smysl. Snižování CO2 zaváděním elektroaut je nesmysl, ale budou z něj určité kruhy silně vydělávat. Proto za to pod praporem ekologie bojují. To je tak, když se dobrá myšlenka zneužije pro prospěch.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše: Problém je, že doprava, včetně té individuální automobilové, je extrémně levná. Pokud nedojde k násobnému zdražení, tak se systém nezmění.
Imo tvoje velké subjektivní zkreslení. Ze stavebnictví jsou zcela jiné zkušenosti, doprava je naopak klíč ke všemu a i v rámci "pouze CZ" se řeší geografické rozmíštění fabrik tak, aby republiku přirozeně pokrývaly a nemuselo se nic vozit moc daleko. Stavebniny u spousty typů materiálu nemají dodavatele na úrovni řetězců, ale berou vždycky od toho, kdo je nejblíž. A tak.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Velká města jsou odsouzena k tomu, aby v nich bylo klima nezdravé a nepříjemné. Osobní automobily jsou jen drobkem toho všeho. Představa, jak po zavedení elektromobilů zavládne jakási ekonirvána je hloupost.
Ale boj proti neexistujícímu nepříteli je osvědčená strategie odvedení pozornosti.
Odpovědět