Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

HM: Ja bych se na Vysocinu vracel určitě "domů", takže dokud nezačnou soudruzi opět znarodnovat, tak nějak bylo, nějak bude. Pak už bych se rozhodoval jenom mezi menším domkem "u města" nebo nějakou silenosti v okolních vesnicích. Ale to se pořád vejdu do ceny slusnejsiho 4+kk v Praze a upřímně, v ničem menším bych děti mít stejně nechtěl. Nejvíc by se mi líbilo koupit statek a postupně ho rekonstruovat, jenže to chce čas a prachy a v mým věku si musíš vybrat jedno nebo druhý. :D
honziss: Ja jsem právě barakovej, vylezes na zahradu a zapínáš gril. To se v bytu dělá blbě. Teď mě zrovna naštvalo, že mi kámoš nabízel krásnou e36 328i se svorem za pár korun. Bejt na Vysočinė, koupím to a mám hračku. V Praze? Shánět garáž, pak se ještě drahnou dobu motat z města a táhnout se někam daleko na hezky silnice? Ani mě nehne. :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

Ja bol teraz skoro 10 dni v uplnom prdelakove za Libercom (Jindrichovice pod Smrkem) a oproti Bratislave to bolo fakt jak ZENova zahrada :P
Svet bol zase krajsi, menej uponahlany, krasne cesty okolo (usek Raspenava - Oldrichov, bol fakt bozi) a aj samo dieta akoby ozilo...

Vedel som ze v BA vydrzim, kym budem mlady, predsa len tych vyhod co to ma...ale vyzera ze nastava uz u mna cas.
Hlavne smer ktorym sa ubera moj doterajsi zamestnavatel a cely business okolo ma uz vobec nelaka a nakoniec tento pobyt...no uvidime, za cenu bratislavskeho 2-KK asi mooozno skoncim v nejakom baraciku v nejakej velmi blizkej dedinke okolo Liberca (a konecne by aj MX-5 nasla poriadnejsie vyuzitie) :x
Napr: https://www.sreality.cz/en/detail/sale/ ... 1495461468
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

2 snowman: jo, ja na tebe zapomel - byl jsem delat to drevo na druhy chalupe nakonec..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:HM: Ja bych se na Vysocinu vracel určitě "domů", takže dokud nezačnou soudruzi opět znarodnovat, tak nějak bylo, nějak bude. Pak už bych se rozhodoval jenom mezi menším domkem "u města" nebo nějakou silenosti v okolních vesnicích. Ale to se pořád vejdu do ceny slusnejsiho 4+kk v Praze a upřímně, v ničem menším bych děti mít stejně nechtěl. Nejvíc by se mi líbilo koupit statek a postupně ho rekonstruovat, jenže to chce čas a prachy a v mým věku si musíš vybrat jedno nebo druhý. :D
honziss: Ja jsem právě barakovej, vylezes na zahradu a zapínáš gril. To se v bytu dělá blbě. Teď mě zrovna naštvalo, že mi kámoš nabízel krásnou e36 328i se svorem za pár korun. Bejt na Vysočinė, koupím to a mám hračku. V Praze? Shánět garáž, pak se ještě drahnou dobu motat z města a táhnout se někam daleko na hezky silnice? Ani mě nehne. :D
Terasa, zahrada, gril, bazen, atd...mam i v tom byte ;)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

honziss píše:2 snowman: jo, ja na tebe zapomel - byl jsem delat to drevo na druhy chalupe nakonec..
Uplne v pohode, nabuduce ;)
Ja ani neviem ze kedy a na kolko by sa mi podarilo utrhnut...furt sme niekde behali ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mmira »

zrovna dnes rano jsem to diskutoval s jednim slusne vydelavajicim znamym a shodli jsme se na tom, ze nechapeme, kde lidi berou na byty v Praze, Brne atd. penize. a to nemluvim o cenach pozemku ci dokonce RD tamtez. osobne bych si za cenu meho, na vesnici nove postaveneho RD s vysokym standardem s nekolikatisicovym pozemkem mohl v Praze dovolit asi tak to 4+kk. pritom mam za prdeli krajske mesto se vsim, co potrebuji.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

honziss: kde to seš? Pár minut od letiště a 20 minut tramvají od centra? To si nedokážu představit Já to mám na Václavák tramvají 10-15 i s pěškobusem, ale na letiště bych ztratil mládí.
mmira: Jo, je to zoufalý. Do Big4 se nastupuje hodně pod 40 hrubého. Nájem garsonky někde "ve městě" je +-15. Radost ze života, fakt že jo =)) Jediný, jak bych si dokázal v Praze představit nějakou delší existenci by byla dloooouhá hypotéka na větší byt na dobré adrese a bral to jako relativně bezrizikové spoření na stáří/barák na vesnici, abych se měl na co těšit... Ikdyž přiznávám, že do jistý míry je to moje rozmazlenost, protože "můžu".

Mimochodem, kamarád (cca 35 let) odcházel z Prahy na pozici finančního ředitele výrobního podniku někam na Moravu. A říkal, že mu zaplatili strašnej nesmysl, aby měl "vykompenzováno", že v nemůže žít v Praze. Takhle mu to přesně generální povídal. Místo bytu barák, místo Passatu nová pětka. Říkal, že se mu po matičce stověžaté fakt stýská =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Stepan píše: Mimochodem, kamarád (cca 35 let) odcházel z Prahy na pozici finančního ředitele výrobního podniku někam na Moravu. A říkal, že mu zaplatili strašnej nesmysl, aby měl "vykompenzováno", že v nemůže žít v Praze. Takhle mu to přesně generální povídal. Místo bytu barák, místo Passatu nová pětka. Říkal, že se mu po matičce stověžaté fakt stýská =))
Tak už mi konečně dochází, proč ve zdejším kraji cypovitem platí zaměstnavatelé cca poloviční mzdy ve srovnání s republikou Pragué - velkou část rozpočtu na mzdy spapá pražskééj vopravdovsky hele hustéj jako krááááva CFO. :ymapplause: 8-}
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Bila Hora, kousek pod, smer hvezda..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Perlička: máme tady v okolí jednoho "malého" (pře)prodejce elektromobilů, letos už prý prodal 4 kousky. On sám si fčíl pořídil nové přibližovadlo - Q7 fdýzlu (prý ten nový V8). Takže asi zase tý elektrice až tak moc nevěří .... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět