Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

@HM
Vaše projevy svým omezeným naivním pozitivismem a rozdělováním lidí na ty se "správným" názorem - vítači a se "závadným" názorem - odmítači - celkem dost připomínají budovatelskou rétoriku zdejších soudružských byrokradů řízených ruskými mocenskými skupinami v druhé polovině minulého století. Jen byste mohl rudou knížku vyměnit za zelenou. Nebo abychom byli "modernější" a "progresivní", prakticky totožnou rétoriku používají dnešní relativizátoři biologie a pohlaví živorodých savců, podle kterých je pohlaví "spektrum" neboli existuje vlastně nekonečno možností, takže si každý den můžu vybrat jinou podle toho, jak se budu CÍTIT.
Taková fajnová pocitová biologie, už léta vyučována na tzv. vysokých (3*fuj) školách skryta pod názvem genderová studia. Už se jistě nemůžete dočkat, až si vaše děti zanedlouho tento velmi perspektivní a pro blaho společnosti vesmírně užitečný obor vyberou ke studiu. :ymparty:

Osobně nepatřím názorově ani do jedné z vašich skupin.
Když ale problematiku přechodu od fosilů k obnovitelným zdrojům vidíte zřejmě tak černobíle, jistě svá tvrzení podpoříte ozdrojovanými věrohodnými informacemi např. o energetické (z čeho energie? nejspíš dominantně ropa/uhlí/jádro, že ano) a ekologické zátěži spojené s těžbou a zpracování materiálů na výrobu a stavbu gigantických větrníků zabíjejících ptáky, ovlivňujících proudění vzduchu a potenciálně ohrožující lidi v okolí v případě problémů s padajícími částmi vrtule - o tom, že máloco narušuje krajinný ráz víc, netřeba diskutovat. Dále by bylo zajímavé zjistit, jaké zvukové frekvence a o jaké intenzitě provoz produkuje a samozřejmě nejlepší nakonec - jak dlouho vydrží a jak proběhne recyklace. Tu ekonomickou/energetickou a ekologickou zátěž a způsob recyklace i u celého procesu výroby, provozu a recyklace fotovoltaiky samozřejmě. Plus náklady za zabranou ornou půdu - ztráta potravin, kterých je nutno o to víc dovážet, takže zase ekonomická a ekologická zátěž.

To se nám ten zaručeně ba přímo zázračně křišťálově čisťoučký způsob produkování el. energie začíná znatelně znečišťovat.
Ale hlavně, že to sype.
Třeba takový nejchytřejší a nejekologičtější génius na světě Jelon Pižmo pod sebe v poslední hrabe majetek snad ještě energičtěji, než běžný iracionální patologický hromaditel hmoty na tisíce životů a vysavač životní energie ostatních v jednom z řad globálního lichvářstva. I když ti už to asi nemají kam dávat, a už tak furt zakopávají o ty všudypřítomné haldy diamantů aj. drahých šutrů a zlatých cihel, že jo, to fakt nasere...

Edit. A samozřejmě germlandisti si přece nebudou ničit krajinu a vzduch těžbou a spalováním uhlí v TE, to ochotně přenechají svým nevolníkům z chechostánské kolonie, odkud si kdykoliv v případě potřeby elektřinu za naprosto směšnou cenu nakoupí.
Tak je to správné, tak to má být, no ni, sEUdruzi? :@) :@) :@)

Edit. 2. Jak vidím, ani ExFun neodolal a přisadil si se svým oblíbeným utopickým kolektivismem. :@)

@Honza42
Máte nějaké fotky podobných konstrukcí? O jejich existenci jsem nevěděl; pokud pod nimi může projet traktor i s mechanizací na sklizeň/zpracování, pak by to u některých druhů plodin asi mohlo fungovat.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne úte 26 led 19:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Honza42 píše:Jediným čistým řešením je JE.
Souhlasím s tebou, že JE je momentálně nejlepším, ale rozhodně se nedá mluvit o čistém řešení, to je blbost. Produkuješ poměrně velký množství odpadu, kterej nelze zpracovat a musí se zakopat. OK dejme tomu, jenže poločasy rozpadu třeba plutonia jsou tak obrovské, že ti nikdo nezaručí že v budoucnu nebude docházet k únikům, proto se teď všechny státy snaží vytvořit hlubinné uložiště ve skalách, kde by případný únik nebyl tak katastrofální. Takovéto uložiště nemá doteď žádný stát, nejblíž je tuším Finsko. Nehledě na to, že produkuješ "velké" množství plutonia, které musíš hlídat aby se nedostalo k lidem, kteří nemají rádi jiný lidi.
"Čistá" JE bude v případě funkčních a ekonomicky validních rychlých reaktorů nebo fúze. První je hudba budoucnosti druhé je otázka jestli je vůbec hudba.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Odpad z JE není zásadní problém, pokud vůbec nějaký odpad ve výsledku bude.
Jinak dlouhé, ale zajímavé pojednání o JE od pana Wagnera:
https://www.youtube.com/watch?v=5Qb5xkS ... DciSisyfos

Pokud jde o částečné zastínění pozemků. Někde to nedávno bylo na netu a zaujalo mne to, protože mám podobnou zkušenost z mé zemědělské farmičky. Zkrátka nejvíce sena se usuší v místech, kde alespoň část dne je stín. Ví i zahrádkář, který seče trávu kolem baráku. Severo jižní uspořádání zajistí, že přes celý pozemek přejde postupně pás stínu. Menší výpar....
Traktor potřebuje 3 metry, ale je i technika mnohem nižší, v tom není problém. Ale "střecha" musí být dost vysoko, aby zastínění přešlo i přes odkryté části pozemku a nebylo příliš velké. Není problém postavit FV. Problém je jejich enormní nestabilita. A taky vzhled. Fakt nechci kur..... krásnou Vysočinu skleněným peklem z Číny, i kdyby to bylo povoleno.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Ex: toho se naštěstí ani já, ale ani ty, nedožijeme ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Honza42 píše:Odpad z JE není zásadní problém, pokud vůbec nějaký odpad ve výsledku bude.
Jinak dlouhé, ale zajímavé pojednání o JE od pana Wagnera:
https://www.youtube.com/watch?v=5Qb5xkS ... DciSisyfos
Tak děkuji, že jsi odkazem podpořil přesně to co jsem psal. Odpad problém je a bude dokud nebudou rychlé reaktory o kterých jsem psal a o kterých mluví Dr. Wagner. Zatím hlavně prototypy, nic co by se vyplatilo ve velkém používat. Osobně tý technologii hodně fandím a doufám, že bude fungovat, protože by to vyřešilo energetické problémy planety. Ale funkční reaktory jsou pouze dva, z čehož jeden již od roku 1980, takže se nejedná a žádnou novinku, ve Francii měli dvakrát tak velký pokusný sodíkový reaktor a po problémech se spolehlivostí (a s politikou) ho po 11 letech provozu vypnuli. Všechny tyto sodíkové reaktory měli problémy s úniky sodia. Né že by to byla až taková tragédie, ale problémy to jsou když uniká radioativní materiál, ač s poločasem rozpadu 15h. Aby se zpracoval všechen radiaktivní odpad, muselo by jich být v provozu opravdu hodně, proto říkám, že je to hudba budoucnosti, protože se na nich pracuje již desítky let a nikdo to zatím nedovedl do skutečně bezproblémového stavu a hlavně do stavu, který by se z finančního hlediska vyplatil. Sodíkové JE jsou prostě zatím velmi drahé.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:HM: a klasické také pro vás fanatiky je, že každý, kdo vyslovuje pochybnosti a hned netleská pacičkami nad každou kravinou, je odmítač, popírač a kde-co. Rétorika EU se nezapře.
a klasické také pro vás popírače je, že každý, kdo hned neodmítá cokoliv spojeného s EV, je fanatik, komunista a kde-co. Rétorika Ruských dezinformačních webů se nezapře. --joke--

Hele já mám do fanatika daleko. Mé příští auto bude mít pravděpodobně V6 diesel nebo benzinovou V8. V režimu, v jakém dnes funguju je dnes diesel daleko nejefektivnější řešení. EV mě ale baví. Pro městskou a příměstskou mobilitu je to levné a čisté (dnes pouze lokálně) řešení. Nabíjení se zrychluje, dojezd EV narůstá a ceny postupně klesají. Např Enyaq je cenově srovnatelný s Kodiaqem. Resp. Když máš na Kodiaqa, máš pravděpodobně i na Enyaqa. OZE jsou dnes dalece nejefektivnější zdroj energie...
Tlaku ze strany autorit podobně jako emisním pokutám za co2 a pod. úplně nefandím ale chápu je jako nástroj k podpoře řešení, která by se tržně prosazovala roky.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

No jo no...místo řádné osvěty to raději nařídíme. To je jediné, co dnešní úředníci umí. Podle mne se to i někde vyučuje.
Btw: fanatik jsi z jiného důvodu, ne proto, že EV fandíš ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Ferdas99
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 27 led 08:14

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Ferdas99 »

Ahoj, jsem tu nový a zdravím všechny, kteří se nějakým způsobem zajímají o e-vehikly. Fórum i diskusi pročítám už delší dobu.

Víte, něco mi vrtá hlavou. Když si otevřu SAuto a vyberu nabídku - jen ojeté elektromobily, vykoukne průměrně přes 300 nabídek (dnes 348). V bezvadném stavu, některé mají najeto i jen 50tkm. Do 250 000 Kč by si vybral snad každý. A zajímá mě PROČ? Proč se prodávají auta, která by se teprve teď měla začít vyplácet? Proč se majitelé zbavují tak výnosné investice? Vyšší kupní cena se měla bohatě vrátit provozem skoro zadarmo. Auto nakoupili za 800 000 a více a prodávají je po pár letech za čtvrtinu. Nedává mi to smysl.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Smysl to přece dává, el. auta nebudou věčně neuvěřitelně masivně dotované a jejich provoz opravdu není zdarma! Baterie vydrží kolem osmi let a výměna jako cena půlky auta, třeba 400 tisíc. Kdo si takové auto koupí? když ho kvůli výměně baterií raději odepíše? Je to násilím cpaná technologie, která má převážně nevýhody.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Protože tato auta nebyla pořizována pro užitek, ale z rozmazlenosti a ze zvědavosti jako druhá, třetí auta. Nikdo soudný to nekoupil z ekonomických důvodů. Auta pro bohaté, které po pár letech přestalo bavit furt přemýšlet kdy a km dojedou/nedojedou. Pobavili se za 10-20 Kč/km a najdou si zas jinou zábavu.
Odpovědět