Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Sem dohledal ten original, je to uz starsi, tak jsem zapomnel kde jsem k tomu prisel…
VAG via Reuters píše:As part of the deal, Volkswagen will raise its 20% stake in Northvolt and also take over the Swedish firm's stake in a planned battery cell venture in the German city of Salzgitter, which will form the second factory from 2025.

This will be followed by a factory in Spain, France or Portugal in 2026 and a site in Poland, Slovakia or the Czech Republic by 2027. Two more plants will be set up by 2030.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Zajímavá (negativní, jak jinak) úvaha na themu el.mobilů a energie v nich.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Není to úplně o elektromobilech, ale.... (fyzikálně hodně moc) zajímavý nápad na (elektro)baterii, v autě samozřejmě nepoužitelný.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Jak někdy v 18. století. Napínavý cestopis, kterak se s rodinou přemístil o 1000km.
Jestli to pokaždý brzdí jinak, tak to potěš koště. U hybrida se neví při předjíždění, jestli pojede hodně nebo málo. Tady zas neví, jestli to zastaví. To spořílkové budou bourat několikrát denně. Přece si nenechá ujít tu rekuperaci.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

me teda docela zarazilo ze popira mantru eautickaru...ze je to jizda zdarma. A vlastne je to minimalne stejne drahe jako ropak
Citroen C4 GP
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

to je přesně to co ti nikdo neřekne, cena jízdy. To "tankování" může být v neuvěřitelném rozsahu cen, doslova od nuly, po částku tak absurdní, že ji nikdo normální dobrovolně nevycimbá. Háček je v tom "dobrovolně". Když budeš stát u krmítka s prázdnou baterkou a budeš mít na vybranou jestli nabít draze nebo nic, co si vybereš? To co my v ropožroutech považujem za konec, svítí kontrolka, hledat pumpu, to u električek je takový běžný dojezd. Navíc je ta elektrika taková neuchopitelná, nezměřitelná. Když naliju benzin, je to nějaká hmota co se dá definovat. Kdybych někde skončil s prázdnou nádrží, tak vím že když někde koupím trochu benzinu od chlápka se zahradní sekačkou do dvou lahví od kofoly, někam s tím dojedu. U elektriky je to spíš záležitost programu v řídícím počítači, kolik mi dovolí ujet.


Mě teda nejvíc dojímá ta uživatelská přítulnost, ty veletoče s čipama a aplikacema. Dnes, kdy doslova všude, včetně automatu na kafe a parkovacího náhrobku, jde zaplatit kartou nebo telefonem, nabití auta s takovýma kejklema? Dyť je to jak někde v kauflandu "a kartičku máteeee?"
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Kejkle jsou nutné. Cílová skupina musí mít jednak pocit vyjímečnosti, jednak musí trpět pro blaho lidstva.
A normální lidi elektro nezajímá, takže to nevadí.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

no jo, já jsem holt ten cynickej praktik co má rád prostý a jednoduchý věci co dobře fungujou. Proti elektromobilitě v zásadě nic nemám, jen pocit, že se na to jde úplně blbě. Ta technika skvěle funguje na ty malý pojížděčky kolem chalupy. Elektrokola jsou největší hit, funguje to dokonale. Koloběžky, skůtry, znám chlápka co má tříkolku s korbou v práci, vozí na tom plynový lahve, uklízecí komando co zametá obchodní zónu má taky takovou. Většina lidí by si vystačila s nějakým prckem na hopkání do práce. Jenže to stojí nesmysl. Ty velký auta teda taky ale tam si to člověk zdůvodní. A vymýšlí se jak dotovat nákup EV aby se to prosadilo. Teda vlastně aby se to vyplatilo těm co na to mají. Ti co na to nemají nikoho nezajímají. Proč je takový snažení zvýšit dojezd? když ne reálně tak aspoň v propagandě. Proč nikdo nehlásá že brzy bude električka stát polovic? Protože lepší jsou věci za které někdo zaplatí, ne věci co líp fungujou.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Mě už podobné, většinou značně propagandistické bláboly přestaly zajímat a ani na odkazy neklikám - po pár podobných výplodech v duchu "celou dobu jsem se podřizoval rozmarům brutálně předraženého autíčka na elektriku vybaveného hyperekologicky vyrobeným půltunovým akumulátorem, ale zároveň jsem se stal zachráncem veškeré přírody na Zemi, říkejte mi Ježíšku" to fakt nemá smysl.
Odpovědět