Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

plně souhlasím...už koupě Mustangu s čímkoliv jiným, než 5.0V8, je podivné... Koupit to v elektrice, je čirý nesmysl.
Nemá to žádnou image, nemá to zvuk a uvnitř je to laciné jako Fiesta.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

A jak píše LB, bateriáky provozují lidi, kteří na to auto musí mít a nebo jim ho někdo musí zaplatit. Lidi s běžným příjmem, co musí platit bydlení, energie, jídlo a oblečení pro rodinu a bydlí v bytě? Celý ten vlhký sen eurohujerů shoří jako papír v krizi nadcházejích let.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Mě taky docela zarazilo, že důchodce má dost benzínových a naftových aut, takže to vlastně ani nepotřebuje :D Myslel jsem, že jde třeba o nějakého fandu aut, ale to by si zas nekoupil tuto věc, ale aspoň máme zdarma marketingový průzkum a vzorek cílové skupiny :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Já bych jen rád dodal, že majitel Mach-E je pro me vetsi frajer nez ten v 5.0

Bye Boomers
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

svět jde opravdu do zádele :D
Mustang je pro mě Mustang GT 5.0 V8...tohle není mustang :D
O Porsche ani nemluvím ;)
Citroen C4 GP
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Mach E ma dobrou spotrebu na EV a slusnej dojezd, pravda, za cenu 2.3t hmotnosti.

Ale treba ten levnej tvrdej plast na horni casti pristrojovky co se odrazi v celnim skle, kratky a placaty sedaky, kvalita laku, brzdy asi z focuse, hubeny kola s 225 gumama a hlavne ta podivna silueta karoserie, to vsechno neodpovida 1.8m ani nahodou.

Nedavno jsem byl projet vybehovej Lexus RX300, stoji 1.3m s dani, materialy a zpracovani jinej vesmir...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: ned 07 srp 11:10 Já bych jen rád dodal, že majitel Mach-E je pro me vetsi frajer nez ten v 5.0

Bye Boomers
No jo…ale ty jsi pošahaný levicový ekoterorista, co stojí v pozoru, když se řekne EU. :ymhug:

Pro mne je majitel e-Mach stejnej pacient, jako majitel Porsche hybrid/diesel nebo toho podivného Taycanu. Neříkám, že to auto jezdí špatně, vůbec ne, jenom některé věci se prostě nedělají.
Ale co čekat ve světě, kde si budu moci zvolit jednou za rok pohlaví.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
avik1958
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 06 srp 18:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od avik1958 »

Pánové nějak nevím jak na to vše reagovat. Tak aspoň něco. Ano Mustang jedině s V8. Jen jste si někteří nevšimli, že tohle není Mustang. Nýbrž Mustang Mach E. Přečtěte si něco o tom proč Ford tenhle název zvolil. Že jsem pacient? Chmmm, seděl jsem v Mustangu, seděl jsem v Challengeru, dokonce i v Corvette C8 a mudroval co si koupit pro potěšení. No a po pečlivém uvážení jsem zjistil, že pro potěšení nic nepotřebuji, protože mne udělá radost jízda s každým dosavadním mým autem. Takže jsem zvolil pro mne ideální auto do města, myslím EV. O tom, jestli je ošklivé nebo ne asi nemá cenu vést polemiku, to bychom museli postavit Vaše auta do řady a mudrovat. A jestli jsem cílová skupina? A udělal jsem reklamu? Bože, to jsou věci... A ještě jedna věc, zdviženým palcem už mne zdravilo několik majitelů Mustangů V8. Fakt to byly palce. HondaManovi děkuji.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

avik1958 píše: ned 07 srp 20:30 Pánové nějak nevím jak na to vše reagovat. Tak aspoň něco. Ano Mustang jedině s V8. Jen jste si někteří nevšimli, že tohle není Mustang. Nýbrž Mustang Mach E. Přečtěte si něco o tom proč Ford tenhle název zvolil. Že jsem pacient? Chmmm, seděl jsem v Mustangu, seděl jsem v Challengeru, dokonce i v Corvette C8 a mudroval co si koupit pro potěšení. No a po pečlivém uvážení jsem zjistil, že pro potěšení nic nepotřebuji, protože mne udělá radost jízda s každým dosavadním mým autem. Takže jsem zvolil pro mne ideální auto do města, myslím EV. O tom, jestli je ošklivé nebo ne asi nemá cenu vést polemiku, to bychom museli postavit Vaše auta do řady a mudrovat. A jestli jsem cílová skupina? A udělal jsem reklamu? Bože, to jsou věci... A ještě jedna věc, zdviženým palcem už mne zdravilo několik majitelů Mustangů V8. Fakt to byly palce. HondaManovi děkuji.
Ja naprosto chapu a respektuju rozhodnuti koupit si EV, to je kazdyho vec a u nekterych zakazniku to muze davat i ekonomicky smysl po nejake dobe.

Jen bych chtel vedet, jestli si mel moznost pred nakupem vyzkouset ostatni EV tyhle kategorie? Protoze auta v kterych jsem aspon sedel: enyaq, ioniq 5, taycan, t3, etron gt, i4...vsechny tyhle auta mi prisly vyrazne lip zpracovany nebo v lepsim pomeru cena/vykon.

Kdyz vedle sebe postavis za stejny penize mach a i4...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět