Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

janjan píše:ti, co bydlí kus od Prahy a tráví hodiny denně dojížděním, nalhávají sami sobě, jak je to v pohodě...
Nalhávají v případě, že by měli alternativu. Jinak je to jediná možnost.
Když nemají, chybí finance, tak stačí si najít práci a domov tak, abys netrčel v nekonečných kolonách v centru, ale cestoval někde šikovněji, kde kolony nejsou.
Je rozdíl jet 5 a 30km když to je vždy necelá hodina?
Těch pohledů je mnoho, a nejzásadnější je pohoda v práci a doma.
Ten hodinový štres nějak ustojíš a když je cesta v poho a máš fajn káru, tak se na to můžeš i těšit, až na to šlápneš. Stačí do práce nějaká ojetá Miata a jsi vysmátý hned jak zazvoní budík a udělá to větší úsměv než každé druhé nové auto.
A tak je to se vším.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od janjan »

do 10 km od Prahy to ještě má smysl, ale 20 nebo 40 už není rozdíl. Za mě jednoznačně přijatelnější platit víc a bejt blíž, než naopak... těch pár korun navíc měsíčně není takový rozdíl. Navíc, řekněme, že se přestěhuješ na západ a po pár letech budeš pracovat na východě Prahy... Tak to se budeš o to víc proklínat.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Z Žebráku denně dojíždět do Prahy? Není to blíž do Plzně?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

řidičBOB píše:Červeňák je v poho...mám tam známe, co odtamtud dojíždí do Vysočan do práce.
Za prací se prostě občas musí dojíždět, na což v Čechách nejsou lidé moc zvyklí.
Já si nic nenalhávám; mám možnost bydlet na Vinohradech a stejně bydlím za Berounem. Zcela dobrovolně a rád. Stejně všude jezdím autem nebo na moto. Do MHD se spoluobčany bych nenastoupil ani a zlatý prase!
Tak ty ses trochu jinde finance a navic nechodis do rachoty. Okolo berouna to je hezky, ale ne pro dojizdeni do prahy pro 2 lidi na osmicky. ne ze by nebyla prace v beroune. ale proste ne. navic ty pozemky uz tam taky stojej dost. Vinohardy se mi nelibej :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

HondaMan píše:Z Žebráku denně dojíždět do Prahy? Není to blíž do Plzně?
asi jo, je to fakt strasna dalka. byl tam pozemek co se libil stary, ja tam jel jen abych ji ukazal jakej je to nesmysl. pochopila
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

mattonecz: jak nechodím? A co myslíš, že ty hrachy ráno vyštěknu na záchodě? :))
Je to o tom, na jakou Phu dojíždět...já mám kancl na Ruzyni a třeba z Modřan je to kilometrově nastejno, ale autem o 10 minut delší, než od Berouna.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

tak nejsi zamestnanec no :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

Ono taky něco jiného je dojíždět v rámci prahy 10km které jsem jezdil 15-30min nebo dojíždět 30km za Prahu po výpadovce s prstem v nose taky za 30min.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

mattonecz píše:tak nejsi zamestnanec no :D
...už jo. Zaměstnanec korporátu 8-x Přišla dobrá nabídka, tak jsme to prodali :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

aha :)

jedna vec je jezdit do prace, druha vec je taky mit dalsi veci pri ruce. dojizdet 2-3x jeste hrat fotbal, obcas na pivo, atd atd. prace by byla to nejmensi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět