Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Ty jsi opravdu vyleštěný debil.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od abgx1 »

O tom ze elektromobily maju nevyriesene problemy nie je pochyb... ale fakt si nemyslim ze ten problem su pneu a brzdy
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Áno, sú to len dva z tisíce problémů.., ale to by ti nesměla chybět odvaha sem aspoň 20 těch problémů napsat.., že?.. dostal bys čočku!
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od abgx1 »

K tomu sa vyjadrim len tolko, ze to nie je pravda
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od EL_XEL »

jarka píše:Nesledujete někdo možnosti využití syntetických paliv a jaký to má úskalí? Jsem někde jen zahlídl info a jevilo se to na první dobrou jako zajímavá alternativa. Přijde mi zajímavá myšlenka zbudovat výrobu synt. paliv někde kde je přebytek zelený energie (typicky někde kde hodně fouká, nebo svítí slunce) a tam ukládat - klidně i dost neefektivně přebytečnou energii do syn. paliv. Přičemž celý ten zaběhlý auto řetězec, který už je po více jak 100 letech poměrně dost vymakaný by se mohl zachovat...
Syntetické palivo není nic jiného než alternativní způsob ukládání elektrické energie s potenciálem být uhlíkově neutrální. Z pohledu CO2 je to tedy fajn. Nevýhoda proti bateriovému EV je ta, že na 100 km jízdy spotřebuješ násobně více elektřiny; teď si vytáhnou nějaký číslo z prdele, ale pro EV to bude třeba 20 kWh a pro syntetické palivo třeba 50 kWh.

Což může a nemusí být problém, pokud máš přebytek elektřiny, tak je furt lepší ji nacpat do syntetického paliva než „vyhodit“, záleží na konkrétních číslech a výpočtech (které já nemám a ani neumím dodat).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Nasvačit se na střeše a máme nabito!
…jenom tedy nesmím přijít poslední :))
Přílohy
347E7E4D-D07C-4BC9-8D9E-AB6CF6658BBA.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Juniorovi furt vrtá v palici co sem s ním kdysik (nezávazně) probíral - elektrický Fiat 500 (= taška na nákupy).

Že mi doma když pustím např. cirkulu (= větší spotřebič) začnou blikat žároffky sem už tu spal. Taky sem tu už spal, že na nabíječce nenechávám ani mobil bez dozoru (natož abych nechal mnohakilowattový spotřebič=elmobil).

Odmyslím-li se od toho obojího, mám zvídavou otázku: Pořídim si elektromobil s úmyslem nabíjet ho z normální zásufky 230/400V co mám doma v garáži (= NIKOLI nějaký dedikovaný wallbox) - musím to že sem si koupil el.mobil a nabíjím ho z (obyčejné) zásuffky hlásit svého dodavateli elektřiny (v mém přypadku ČEZ) ? (Nebo prostě budu mít akoráth větší spotřebu elektřiny?)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Koukám, že se postupné ztrátě svobod všeho druhu někteří lidé natolik podvolili, že na své cestě do otroctví už dobrovolně předbíhají dobu. Dobu kdy úplně všechno bude na povolení a správná bumážka bude nejvyšší hodnota.

Jinak...já bych to řešil vyděděním juniora. :D
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od retron »

no naopak je to lepší, dostaneš výhodnější tarif na el. auto, pokud už nemáš např. tarif na tepelné čerpadlo, akorát nevím zda je pak nutnost mít wallbox nebo aspon dedikovanou zásuvku
Odpovědět