Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27060
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jedna taková otázka: proč ti, co nechtějí řídit, nejezdí vlakem? Proč sednou do auta, které vojebou nějakým udělátkem a svým nevěnováním se řízení, ohrožují sebe a ostatní.
Nějaká TESLA Dg.?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 970ka »

tommas píše: úte 02 dub 10:44 970ka, honziss: Když vlastníte ty 3ky, tak mám jeden dotaz. Máte tam i ten jejich autopilot? Jen mě zajímá, jak spolehlivě to funguje a jak dlouho to vlastně nechá řidiče ignorovat řízení.
Poslední dobou si všímám ( jen za poslední prodloužený víkend asi 3 případy), že řidiči Tesel, které předjiždím, nebo jedou za mnou se řízení moc nevěnují. :-? Z "uživatele" jedoucího´za mnou Highlandem v neděli odpoledne jsem byl vyloženě nervózní. Protože nájezd na dálnici v oblouku asi ve 100-110km/h a chlapík viditelně oběma rukama držel mobil na šiřku a něco si na něm psal. X(
Já to nepoužívám,takže nevím, jen jsem to zkusil v té zkušební době a řekl jsem si ,že je to blbost. Zatím mě fakt baví řídit.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

970ka píše: úte 02 dub 12:56
tommas píše: úte 02 dub 10:44 970ka, honziss: Když vlastníte ty 3ky, tak mám jeden dotaz. Máte tam i ten jejich autopilot? Jen mě zajímá, jak spolehlivě to funguje a jak dlouho to vlastně nechá řidiče ignorovat řízení.
Poslední dobou si všímám ( jen za poslední prodloužený víkend asi 3 případy), že řidiči Tesel, které předjiždím, nebo jedou za mnou se řízení moc nevěnují. :-? Z "uživatele" jedoucího´za mnou Highlandem v neděli odpoledne jsem byl vyloženě nervózní. Protože nájezd na dálnici v oblouku asi ve 100-110km/h a chlapík viditelně oběma rukama držel mobil na šiřku a něco si na něm psal. X(
Já to nepoužívám,takže nevím, jen jsem to zkusil v té zkušební době a řekl jsem si ,že je to blbost. Zatím mě fakt baví řídit.
Nemám, nepoužívám a co vím, tak v EU to stejně ofiko nefunguje, byť nějaký způsoby jak to oblafnout jsou asi určitě...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16378
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tu.
Jak někdo může vůbec nabízet camper s (max) dojezdem 100km? A jak si tohle někdo může poříit pro dlouhé cestování? Nechápu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

ELmobilisti by ti řekli, že to je dojezd akorát. Stejně nemůžeš jet pořád v kuse a potřebuješ si dát občas kafe, svačinu, oběd. To vše každou půl hodinu, na hodinu. Cajk.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27060
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

pavproch: každé ráno se vzbudí nějakej blbec
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Shr3k »

pavproch píše: ned 07 dub 16:18 Tu.
Jak někdo může vůbec nabízet camper s (max) dojezdem 100km? A jak si tohle někdo může poříit pro dlouhé cestování? Nechápu.
To IMO nikdo nenabízí, to si předělali (Die Extralänge erlaubt es uns, neben einem bequemen Doppelbett auch noch eine Toilette unterzubringen.).
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

pavproch píše: ned 07 dub 16:18 Tu.
Jak někdo může vůbec nabízet camper s (max) dojezdem 100km? A jak si tohle někdo může poříit pro dlouhé cestování? Nechápu.
Njn, už se s tím smiř, elektromobilisti to maj na salámu a nemusej v životě tak pospíchat. Né každej musí lítat v noci po dálnici průměry 200+ tigošem :D

Jinak trochu čísel - s létem a přezutím jde spotřeba dolů, za poslední 2 týdny průměr 13.5 kwh/100. A poznatek z Polska - nabíjecí infrastruktura nicmoc, minimálně na trase Varšava - Poznaň :-?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16378
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Žebych se Elonovi ozval?

Tohle mi přistálo v mailu (odesílatel Tesla):
--
Rádi bychom vás informovali, že váš e-mailový účet vyhrál peněžní cenu ve výši 7 802 000,00 EUR v akci TESLA pro rok 2024. Gratulujeme, vybrali jsme si vás. Doporučujeme vám zaslat následující informace do našeho adresáře za účelem zpracování vašich nároků.

1. Celé jméno: 2.Země: 3.Kontaktní adresa: 4.Telefonní číslo: 5.Věk:

Kancelář prezidenta
Elon Musk
Chodí mi všelijaký spam, ale tohle je poprvé... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27060
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Já prostě tu svobodu EL miluji. Včera příjezdu do ZOO Plzeň. Vyhrazená stání pro nabíjení. Paráda.
Až do doby, než si na stojanu přečtěte “OUT OF ORDER”
Takže - zajít si do ZOO, pak prohledat nabíječku a zbytečně čekat.
Život je hrozně krátký, abych ho trávil u nabíječky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět