Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
avik1958
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 06 srp 18:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od avik1958 »

Prosím Tě, ekonomický aspekt nehrál roli, to bych nekupoval nic a ty peníze projezdil v současných autech. Což bych asi stejně nedokázal. A zrovna Mach E? Stál jsem vedle Enyaq a ani nechtěl zkusit. Pak Tesla S. Nízká stejně jako Model 3. A radši mám vyšší auta. A když jsem se svezl s Mach E, tak už jsem nic dalšího nehledal. Ano Ioniq i EV 6 mají odvážnější vzhled, ale já zas nestojím o pozornost. V tom mi Mach E připadá nenápadnější. Jo a vsuvka nevím pro koho, zda jsem nebo nejsem fanda do aut. Celý život jezdím v amerikách...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

To dává smysl…stál jsem vedle Enyaq a ani nechtěl zkusit. Mám rád vyšší auta…
A jen tak na okraj: Mach E se ani zdaleka nepřibližuje kvalitě zpracování interiéru oné Škodovky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

avik1958 píše: ned 07 srp 21:15 Prosím Tě, ekonomický aspekt nehrál roli, to bych nekupoval nic a ty peníze projezdil v současných autech. Což bych asi stejně nedokázal. A zrovna Mach E? Stál jsem vedle Enyaq a ani nechtěl zkusit. Pak Tesla S. Nízká stejně jako Model 3. A radši mám vyšší auta. A když jsem se svezl s Mach E, tak už jsem nic dalšího nehledal. Ano Ioniq i EV 6 mají odvážnější vzhled, ale já zas nestojím o pozornost. V tom mi Mach E připadá nenápadnější. Jo a vsuvka nevím pro koho, zda jsem nebo nejsem fanda do aut. Celý život jezdím v amerikách...
Hele a jak to auto brzdi? Mam na mysli 5+ brzdeni na dalnici z nejaky vyssi rychlosti...?

Ptam se, protoze od pohledu me velikost (fiesta/focus cca) brzd vydesila. A dokazu si predstavit, ze pri ostrejsim zachazeni to auto urcite omezi rekuperaci kvuli teplote a pak tam zbydou ty brzdy z fiesty na 2.5t...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Takže nám tady na základě příspěvků zdejších étroňáků pomalu krystalizuje typický majitel étrona - člověk, který relativně velmi snadno přišel nebo přichází k výrazně nadprůměrnému množství financí, vlastní několik aut se spalovacími motory a étrona si pořídil hlavně proto, že se nudí, neví co by a pálí ho prachy v kapse, takže si koupí novou hračku - auto na baterky pro velké kluky.
Čili je vůbec nezajímá jak ekonomický aspekt neboli poměr cena-výkon, který je zas naopak pro většinu majitelů osobáků nejdůležitější, a mnohdy ani neřeší kvalitu zpracování.

Na tom obecně jistě není nic špatného. Naopak pro výrobce étronů jako je dotovaná firma jElona Pižma jde přímo o boží požehnání.

Tito lidé ovšem tvoří velmi malý podíl celkové populace, a od reality odtržení byrokradi a šéfové automobilek tvrdí a formují strategie k produkci aut tak, jakoby většina mzdových nevolníků přehazovala doma pětilitry vidlemi. A k tomu horem dolem fabulují, jak je výroba a provoz étronu čistá a ekologická záležitost. Vždyť to bez vysokých úplatků ehm tedy dotací lidi skoro nekupují ani v zemích s trojnásobným průměrným příjmem než v Chechostánu, a to jsme ještě "bohatá" země ve srovnání třeba s Romonskem nebo Bulháristánem.
Fakt tragikomedie made in EURVHP. x_x

@honziss
O čem to mluvíte, jaké brždění z vyšší rychlosti, s étrony se po dálnici buď raději nejezdí, nebo 80-100 v závětří za náklaďáky v pravém pruhu. ;)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: ned 07 srp 17:48 No jo…ale ty jsi pošahaný levicový ekoterorista, co stojí v pozoru, když se řekne EU. :ymhug:

Pro mne je majitel e-Mach stejnej pacient, jako majitel Porsche hybrid/diesel nebo toho podivného Taycanu. Neříkám, že to auto jezdí špatně, vůbec ne, jenom některé věci se prostě nedělají.
Ale co čekat ve světě, kde si budu moci zvolit jednou za rok pohlaví.
Co čekat ve světě, který vedou lidi jako v odkazu níže? Btw ne jednou za rok, cítí se ženou či mužem podle svých pocitů. A ty se mohou měnit i během jednoho dne. A tihle lidé zavedli Evropu do propasti :(
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... .seznam.cz
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od foji »

Ford zvolil asi název Mustang Mach-E aby parazitoval na jméně svého úspěšnějšího modelu. Když jsem byl ještě v komunitě s lidma s americkejma V8 tak tím "mustangem" každej spíš pohrdal než že by tomu někdo házel palce nahoru.
last of the V10
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše: ned 07 srp 11:10 Já bych jen rád dodal, že majitel Mach-E je pro me vetsi frajer nez ten v 5.0

Bye Boomers
Tak ona frajerina casto znamena “mam tolik penez, ze je muzu vyhazovat za kokotiny, koukejte”

Ucel splnen v obou pripadech :D

Mustang se to pry jmenuje proto, ze to ma reprezentovat dostupny sen delnicke tridy nebo tak neco.
Stejne jako puvodni Mustang.
U Pumy je to to same. Cool auto pro omladinu. A dneska holt cool auto pro omladinu neni dvoudverovy kupe bez motoru :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Ja to vykradani slavnych jmen u fordu celkem chapu. A zrecyklovana soudoba jizdne vubec neni spatny auto.

A zahlidnul jsem tam na parkovisti 2 novy Bronca a vubec to nevypada zle. 1.5 m bych za to dal mnohem radsi nez za Mach.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Stepan píše: pon 08 srp 07:35“mam tolik penez, ze je muzu vyhazovat za kokotiny, koukejte”
Souhlas. Pro mě ještě "není mi svět úplně u prdele"; "jsem otevřený novým věcem" a spousta dalších cool frází.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

HM: typický Radovan Vávra. Hafo keců o ekologii a Tesle. Pak jede na dovo na svou jachtičku do HR, kde ta týden spálí tolik benzínu, co celá naše firma neprojede za rok.
Tihle pozéři jsou obzvlášť cool.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět