Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

ctrl_j píše:Turbo: Oba clanky jsem precetl a …ehm… vyznivaji uplne stejne.
"Když něco lidé nechtějí kupovat dobrovolně, musí se k tomu donutit."
„S ekologií to nemá nic společného, ale svět chce být klamán,“ říká fleetový manažer, který si nepřeje být jmenován.


"Odůvodnění navrhované směrnice je logické"
Firmy oslovené redakcí Aktuálně.cz se podobných požadavků opatrně nebojí. "Nejpozději v roce 2025 chceme mít naši městskou flotilu komplet na elektrický pohon. Momentálně používáme prvních šest elektromobilů a přizpůsobujeme jim naši rohlíkovskou infrastrukturu. Nejde samozřejmě jen o to, nakoupit vozy pro kurýry, ale vybavit naše depa nabíjecími stanicemi," říká mluvčí on-line supermarketu Rohlík.cz

Jestli toto vyznívá stejně? No táák... :)
foji píše:Biopaliva první generace a povinné přimýchávání biosračky do benzínu je hlavně originální nápad EU. Babiš to akorát prolobboval přes všechny ty dnešní bojovníky proti němu a zamaskováno to bylo snahou o "čistotu ovzduší". Nepodpořilo to tak akorát 10 členů ODS, z tehdy mimoparlamentních pak Svobodní a Piráti.
To já nijak nerozporuju, jenom ta původní směrnice (na biopaliva 1. generce) od roku 2009 neplatí a navíc u nás se stále míchá větší množství než bylo kdy požadováno.
Pointa ale byla zcela v něčem jiném... Když máš solidně fungující byznys, nebudeš asi nadšeně psát o něčem, co tě o něj může připravit.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Diky za potvrzeni. Podstata obou clanku je uplne stejna, tou se ovsem nezabyvas a zajima te jen PR okolo.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

ctrl_j píše:Diky za potvrzeni. Podstata obou clanku je uplne stejna, tou se ovsem nezabyvas a zajima te jen PR okolo.
Sám tomu nevěříš, jinak by jsi sem postnul ten z aktulne.cz ;)

Takhle ale přesně funguje propaganda, vezmou se nějaká data a ta se zabalí do omáčky, která má právě za úkol aby si čtenář "vytvořil" ten "vhodný" názor.
Třeba Bob s Maggicem je ukázkový příklad v praxi.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Presne, ctu vsechny weby ceskeho internetu a vsechny jejich clanky a pres tyden jsem cekal, abych postnul jen ten, co se ti nebude libit.
Podstata sdeleni jest ulozeni nejake povinnosti, coz stezi mohou relativizovat dva ci tri pozitivni/negativni ohlasy potencialne dotcenych firem.

Mimochodem ktery z tech clanku je propaganda? - Negativne smyslejici Metrostav a CentralGroup, nebo pozitivni nazor Rohlik a DPD? :D

Zaverem bych rad pripomnel, ze ty nazorove uhly obou clanku jsi zacal resit pouze ty, nabizi se tedy otazka, zda to nejsi ty sam, kdo k te propagande (at je jakakoli) prihlizi…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Podstata sdělení ale rozhodně není uložení povinnosti, to jsi špatně četl, nebo v záplavě té omáčky špatně pochopil.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Tak mi to prosim vysvetli. „Tvuj spravny“ clanek na Aktualne tam slovo „povinnost“ ma dokonce dvakrat.
„muj skaredy“ clanek na iDnes píše:Prosazuje, aby Evropská unie zavedla pro firemní autoparky kvóty, kolik minimálně mají mít tzv. bezemisních vozidel, tedy elektromobilů a případně vodíkových aut.
Firmy s víc než 25 služebními auty by podle návrhu měly od roku 2025 nakupovat minimálně 50 procent takových vozů, o pět let později dokonce celých 100 procent.
„tvuj pekny“ clanek na Aktualne píše:Firmy s více než dvaceti pěti vozy ve flotile by od roku 2025 měly pořizovat padesát procent bezemisních (bateriových elektrických, vodíkových) osobních aut a dodávek. Od roku 2030 by pak tato povinnost měla platit zcela, taková firma by si tedy nesměla pořídit konvenční spalovací auto nebo hybrid.

Autoparky také mají významný podíl na evropském trhu s novými auty, v roce 2020 představovaly firemní vozy přes 55 procent z 10,9 milionu prodaných aut. Povinné kvóty by tak mohly výrazným způsobem pomoci automobilkám v jejich snažení o splnění limitů emisí oxidu uhličitého.
Chapu to tedy spravne, ze v zaplave te pozitivni „propagandy“ (jak jsi to sam nazval) - te omacky - jsi nepostrehnul, ze ty kvoty nebudou dobrovolne, ale povinne? A i kdyby to tam nebylo explicitne napsano, tak by ty kvoty jinak nez ve forme zavaznych a direktivnich prikazu nedavaly smysl?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Nikoliv, chápeš to špatně.
V záplavně té negativní omáčky ti uniklo úplně to nejzásadnější - jedná se o návrh ekologické organizace, z čehož rozhodně nikomu nevyplývá žádná povinnost, to má do zákonné povinnosti ještě hodně dlouhou a trnitou cestu, která samozřejmě nemusí vůbec dospět do cíle ;)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Ne, to mi neuniklo. Je to obsahem te jedne jedine vety, kterou jsem toto tema otevrel.
Evropský nápad na nové kvóty. Firmám hrozí povinný nákup elektroaut
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Turbo píše:
ctrl_j píše:Třeba Bob s Maggicem je ukázkový příklad v praxi.
Ty demente, já mám názor založený na praktických zkušenostech a potřebách. Je to můj názor a nikde nikomu necpu, že je ten jediný správný. Nejsem zaslepený kokot, jako ty.
Stačí takhle easy? A byl bych rád, kdybys mne pro příště ze svých píčovských slátanin, co tu postuješ, vynechal.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od SamotZdeny »

Turbo píše:Nikoliv, chápeš to špatně.
V záplavně té negativní omáčky ti uniklo úplně to nejzásadnější - jedná se o návrh ekologické organizace, z čehož rozhodně nikomu nevyplývá žádná povinnost, to má do zákonné povinnosti ještě hodně dlouhou a trnitou cestu, která samozřejmě nemusí vůbec dospět do cíle ;)
Jenže TAKHLE to začíná.Prvně je to návrh,pak direktiva.
Pochopím ten rohlík,nebo třeba ČP,PPL a spol. ve městech,TAM by EV byl ideál.
Proč třeba ČP koupí raději diesel Peugeot Partner? Protože cena.Za jedno trochu slušné EV,koupí tři diesely...
Jak už jsem psal,:V NORMÁLNÍM (TRŽNÍM) prostředí Elmobil NEMÁ šanci!
Ty jsi poměrně dost zaslepený propagátor EV.To že vyhovuje tobě,neznamená,že z něj budou tak nadšeni i ostatní.
P.S.Prý kdo zkusí EV,už nechce jinak. https://www.autoforum.cz/predstaveni/ve ... d=11523662
Odpovědět