Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Dotace jsou děs běs ve všech ohledech. Ví každý, kdo se kolem toho reálně ochomejtnul a má všech pět pohromadě. A to jak v soukromé sféře tak např. obecní.
Co si pindá někde nějaký teoretik, který to posuzuje čuměním do papírů je vedlejší.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Jo, ale jestli je někdo chce zrušit, tak prosím pěkně pro všechny.
Zrušení na národní úrovni je čistej populismus.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

ExFun píše:
řidičBOB píše:Ex: tak to jsem asi idiot. Ani koruna dluhů na firmu a ani cent dotací. A věř nebo ne, jsem na to hrdý!
Idiota si já představuji jinak - a schválně, jestli uhodneš jak ;-)
Gratuluju k tvé pevné páteři. Jen nechci být špatným prorokem, ale takto jako ty máš řízené firmy nepřežijí obvykle předání nástupci zakladatele. Takže jde spíš o živnostníka pod firmou než podnikání..
Málokdy je nástupce pak pevný a hodnotově zakotvený jako zakladatel a firma neumí a není připravena na úvěry a dotace a to jí rozloží...
Díky za péči. Naštěstí ty nejsi ten, kdo o tom rozhoduje. Předpokládám, že ty by sis bez tuny lajster a masivní dotace, nezavázal ani tkaničku.
Mohu ti říct, že mne nebavíš ani jako teoretik.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ExFun »

Opět se pleteš. A jsi úplně mimo. A zjevně jsi nepochopil smysl sdělení. Já naopak papírování nesnáším a neprovozuju. Ani dotaci či COVID program jsem nikdy nečerpal
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Kdo z nás dvou je mimo - to by byla asi zajímavá srovnávačka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Stepan píše:Jo, ale jestli je někdo chce zrušit, tak prosím pěkně pro všechny.
Zrušení na národní úrovni je čistej populismus.
Jestliže jsou dotace objektivně "špatně", protože směřují peníze do neproduktivních a často zcela nesmyslných směrů (kam by příčetný soukromý kapitál nikdy nedal ani korunu), kdy o umístění peněz rozhodují ti nejblbější z nás, nemohu s tebou souhlasit.
Navíc je to všechno na dluh. To se někde projevit musí.
Ale pokud se řekne A, musí se říct B. Totiž, že se zeměmi, které dotace masivně používají, není možné mít společnou měnu a bezcelní styk.

Máme dotovat zemědělství ve stejné výši jako Francie, nebo zavést cla na francouzské produkty? A nebo si máme nechat dále poškozovat české zemědělství? (O zavedení Eura z tohoto pohledu nemůže být vlastně ani řeč.)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ExFun »

Běž se zeptat na Ostravsko, jak jsou dotace k ničemu. Taky se běž zeptat do školství, jak by jim bylo bez dotací. Zemědělci bez dotací tě poženou vidlemi. Zdravotnictví bez dotací...

Dotace jsou nástroj. A jako každý je to dobrý sluha a zlý pán.

Můžeš fantazírovat o světě bez dotací, ale pak se budeme bavit o světě o bez státu. Dotace je investice státu - buď si ji zaplatí přímo např. nechá postavit dálnici, nebo dá dotaci subjektu, aby si sám vybral zhotovitele (dotace na opravy atd.) A pokud subjekt poskytuje nebo přispívá veřejné službě/zájmu, tak občas dotace spadnou i do soukromého sektoru. Jenže bez státu by podstatná část soukromého sektoru neexistovala. Kdyby stát např. nevyžadoval revize, nemáš tady většinu revizáků, kteří si nekupují nářadí a nástroje pro revize... Můžeš namítat že soukromý sektor má být oddělený od státu, ale představ si státní nemocnici s dotacemi a soukromou nemocnici bez nich.... jak dlouho a kolik soukromých by asi přežilo.

Fantazírovat se dá o lecčem, ale současný stav je příliš hluboko zakořeněný na nějaké laciné výkřiky a
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Bez "dotací" by pravděpodobně polovina národa neměla ani zš, nedosáhla by na zdravotní péči nebo by neměla slušnou silnici k jejich obydlí. Tohle vše z velké části dotuje stát a upřímně jsem za to rád.

Ano, můžeme to nechat na lidech. Na těch samých lidech, kteří radši zvoli dovolenou a vánoce od Providentu než splátu úvěru na dovolenou a vánoce z minulého roku... Na těch samých lidech, kteří křičí Czexit a svoboda, aby následně jeli EU dotovanou dopravou, po EU dotované silnici do nemocnice rekonstruované a vybavené přístroji z 80% dotovanými EU fondy...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše:Ani koruna dluhů na firmu a ani cent dotací. A věř nebo ne, jsem na to hrdý!
Ditto. Obojí i s tou hrdostí.

Ale diskusí s ex si den taky kazit nehodlám.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

pp - takže ty sis na fabriku nepůjčil?
HM & Ex -> Sorry, ale imo oba děláte klasickej faul. Imo je z diskuse celkem pochopitelný, že se bavíme o nesmyslnosti dotací do soukromého sektoru, ve smyslu podpory konkrétního podnikání, konkrétních firem za státní peníze. Ne o podpoře veřejných statků, které jsou k dispozici každému dle jeho potřeb, jako je třeba zdravotnictví nebo školství. A pak už samozřejmě závisí na tom, kdo je jak velkej anarchokapitalista.

A zrovna revizáci a podobné profese jsou přesně to, co nás vede do prdele. Je to akorát byrokracie, která odčerpává zdroje (ať časové nebo finanční), které by mohly být použity jinak. Já si taky na podzim jedno kulaté razítko pořídím, už mám termín zkoušek. A budu poskytovat našim zákazníkům službu, o kterou vůbec nestojí. Ale musí ji mít, no tak jim ji zadobře přihodíme. :)
Takže z makro-pohledu vlastně mrhám svým časem abych vytvořil něco, co si nikdo neobjednává a "nepotřebuje".
Namísto toho, abych se věnoval tvorbě nějakých reálnějších hodnot, které třeba (budu narcis) společnost nějak posunou dopředu.
To je přece špatně a z dlouhodobého hlediska to vede k úpadku. Oni ty revizáci většinou nejsou úplně blbý a kdyby se namísto byrokracii věnovali práci, mohli třeba na spoustu věcí přijít. Naposledy nám přijel kontrolovat hasičáky chlap, co předtím dělal na konstrukčním oddělení nějakýho výrobce zdravotnických pomůcek. Asi 10 let. Ale prej tohle víc sype a je s tím míň sraní.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět