Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

jistě...myslí ti to! Tohle přijde ale ještě dřív. Takový elektromobil nelze nabíjet jinak, než bezhotovostní platbou. A je velmi jednoduché, bez dostatečného morálního kreditu, omezit bezhotovostní platby a znemožnit užití buď vlastního nebo jakéhokoliv jiného sdíleného elektropovozu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

To řidičBOB - souhlas s vašim pohledem na étrony a varováním. V tom případě se i Trabant stane velmi vyhledávanou limuzínou..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Stane.
Např. VW zatím zastavil projekt Golf 9. Má hotovou iD.2, ale bojí se to nacenit. Ono to s tou oblíbeností EL aut v D asi nebude tak horké a bez dotací je to neprodejné.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
avik1958
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 06 srp 18:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od avik1958 »

honziss píše: pát 05 srp 09:07 Brácha si včera převzal Mustang Mach E AWD, krátce mě povozil a jestli jsou tyhle auta naše budoucnost, tak to si ty svoje užraný benzínový mrchy budu asi dlouho hýčkat.
Proč? Já ho mám a spokojenost.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Tak asi má jiné požadavky na jízdní vlastnosti.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

avik1958 píše: sob 06 srp 18:18
honziss píše: pát 05 srp 09:07 Brácha si včera převzal Mustang Mach E AWD, krátce mě povozil a jestli jsou tyhle auta naše budoucnost, tak to si ty svoje užraný benzínový mrchy budu asi dlouho hýčkat.
Proč? Já ho mám a spokojenost.
Proč spokojenost s vlastnictvím?
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

avik1958 píše: sob 06 srp 18:18
honziss píše: pát 05 srp 09:07 Brácha si včera převzal Mustang Mach E AWD, krátce mě povozil a jestli jsou tyhle auta naše budoucnost, tak to si ty svoje užraný benzínový mrchy budu asi dlouho hýčkat.
Proč? Já ho mám a spokojenost.
On z neho ma taky radost a je spokojenej. Navic to pro nej bude jezdeni prakticky zadarmo...

Ja mam problem s tim jak to auto vypada, materialy, zpracovanim vs cena. Je na tom hrozne moc poznat, ze vetsina penez zahucela do baterky a na ostatni uz moc nezbylo.

Jak dlouho ho mas a jaky jsou tvy zkusenosti? Koupil bys znovu a nebo volil jiny EV?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
avik1958
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: sob 06 srp 18:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od avik1958 »

Mám ho od dubna. Popravdě mně se líbil od začátku a naštěstí i ženušce, takže přestože jsem původně uvažoval o Tesle, tak vzhledem k tomu, že jsem od ledna důchodce a ze Šumavy jsem se přestěhoval do Budějc, kde žije synáček s rodinou, tak holt vyhrála přece jen výška auta. Já ho vlastně nepotřeboval, vše máme okolo baráku, ale byl jsem zvědav jak to funguje. Synáček s tim jezdí do práce a je velmi spokojen a my občas vyjedem a spokojenost. Nikam daleko už nejezdíme a kdyby, tak máme dost aut benzínových i naftových. Takže dojezd mně netrápí. A kdybych měl jen jedno auto tak by to klidně mohlo být tohle. Jo akvalita výroby mne netrápí stejně jako materiály vevnitř. Vzhledem k tomu, s čím jsem dosud jezdil, tak je to jiná dimenze. Spotřeba po městě cca 13 - 14 kWh.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

avik1958 píše: sob 06 srp 22:00 Mám ho od dubna. Popravdě mně se líbil od začátku a naštěstí i ženušce, takže přestože jsem původně uvažoval o Tesle, tak vzhledem k tomu, že jsem od ledna důchodce a ze Šumavy jsem se přestěhoval do Budějc, kde žije synáček s rodinou, tak holt vyhrála přece jen výška auta. Já ho vlastně nepotřeboval, vše máme okolo baráku, ale byl jsem zvědav jak to funguje. Synáček s tim jezdí do práce a je velmi spokojen a my občas vyjedem a spokojenost. Nikam daleko už nejezdíme a kdyby, tak máme dost aut benzínových i naftových. Takže dojezd mně netrápí. A kdybych měl jen jedno auto tak by to klidně mohlo být tohle. Jo akvalita výroby mne netrápí stejně jako materiály vevnitř. Vzhledem k tomu, s čím jsem dosud jezdil, tak je to jiná dimenze. Spotřeba po městě cca 13 - 14 kWh.
Vy asi budete celkem klasický prototyp majitele étrona - člověk zároveň mající DOST benzínových i naftových aut, který další vůbec nepotřebuje, ale touží si pohrát s velkým autem na baterky, když už je teda velký kluk. A když jsou i ženušky a synáčci s novou hračkou (velmi) spokojeni, jistě to není k zahození.

Co se krátkého dojezdu týče: Nejdřív tvrdíte, že vás netrápí z důvodu vlastnictví několika benzíňáků a nafťáků a v další větě zase, že by vás netrápil i bez nich. Tak nač tedy vlastnit několik aut se spalovacími motory? Snad ze zvědavosti, jak fungují? :-?

A výška auta - ten Mustang je vyšší než Tesla, a "vyhrál", protože se to v Budějcích hodí víc než na Šumavě?

A pokud vás netrápí kvalita produkce, jste zase ideální zákazník Tesly. ;)
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

avik1958 píše: sob 06 srp 18:18
honziss píše: pát 05 srp 09:07 Brácha si včera převzal Mustang Mach E AWD, krátce mě povozil a jestli jsou tyhle auta naše budoucnost, tak to si ty svoje užraný benzínový mrchy budu asi dlouho hýčkat.
Proč? Já ho mám a spokojenost.
Já si myslel, že takový nesmysl si nikdo nemůže koupit. Protože mustang se kupuje přávě kvůli tomu motoru a image. A vida, tady najednou hned dva majitelé :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět