Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jirka87 »

A přidám jeden nonsense.

Viděl jsem mockrát ve velkých městech pruh určený speciálně pro majitele hybridů a elektromobilů, kteří jej měli jako vyhrazený a tím tedy uspíšený průlet městem. (Brno taky, že ? tuším..)

A teď mi řekněte tu logiku - prosím o vysvětlení. Takže já s EURO 2 dieselem tam budu 30minut s nastartovaným motorem popojížděť kilometr po městě, zatímco emisně čistý hybrid, nebo elektromobil je zvýhodněn a může zácpu projet bez zdržení ve vyhrazeném jízdním pruhu. Odměna za přístup k ekologii ? Možná.

Důsledek ? Ten, komu se nehulí z komína tak či tak si fičí a Liazka tam trčí v zácpě.

Dle mého naopak. Vyhrazený pruh pro stará a neekologická vozidla, aby tam ty křápy nesmrděly. To by mi dávalo teda větší logiku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Logika je ta, že Ti za par let zakážou vjezd uplně.
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Logika je jednoducha - motivace k upgradu na hybrid nebo ev, pripadne downgradu na mhd.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rutak11 »

Nemůžu sice úplně konkrétně kdyby to tu náhodou četl někdo z firmy, ale aspoň obecně.
Jedna nejmenovaná značka vezla své vozy na jistý veletrh. Vzdálenost cca 200km. Elektromobil, který se vezl také, má dle výrobce dojezd přes 400km, nicméně se vezl raději na podvalu. Asi kdyby si náhodou někdo pustil topení a rádio... :D
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od leonidas »

To bude tím,aby se pak nemusel tolik čistit a vyměňovat pneu ;)
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

a on někdo vozí výstavní auta po ose? Aby s tím riskoval poškození? Aby je pak musel vypucovat, zaleštit ťukance od kamínků, ptačí hovínka, prach a špínu? Někdy ta auta ani nemají papíry, registrační značku a často ani nejsou pojízdná. Obvykle taky mívají upravenou elektroinstalaci aby různě reklamně rozsvěcela světla, přehrávala reklamní blbiny na budíkách a infotainmentu. Celkově mi přijde jednodušší strčit to na přepravník, zabalit do plachty a převézt třeba šest aut najednou než se s tím někde trmácet po ose.
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od leonidas »

Ne každý chápe jak funguje veletrh..ale dobře že píšeš obecně,protože kdyby tě tvá firma poznala já psals,asi by se ptala na tvé IQ :D
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

Leonidas ty nedáš dohromady kloudnou větu a píšeš o IQ? Ty vidláku s vysněným dusterem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, nech bejt! Ono je fajn, když se na IQ ani nemusíš ptát a poznáš to na první dobrou :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od leonidas »

U tebe až na druhou,páč máš pomocníky,jak se říkalo za komanče :D
Odpovědět