Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

má, všechny škodovky mají
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Všechny určitě ne. Nebo jsme měli nějakou zvláštní modifikaci, která ty špuntíky pod klikou neměla. Když jeden "inteligentní" šéfík rozhodl, že se ojeté Superby nebudou prodávat, protože by se mohly využít na náhradní díly x_x x_x x_x a my je dva roky skladovali, tak jsme se do nich nedostali. Naštěstí jsme měli nasmlouvané na práci potrestané a jeden pod podmínkou, že se nebudeme koukat vzal něco z basy nářadí a za pět minut bylo otevřeno B-). Za dva roky se to opakovalo a zachránilo nás, že šel otevřít kufr a tam byla zásuvka. Tou jsme to dobili (údržbovou nabíječkou, normální kdyby do toho pustila plný nabíjecí proud, tak ten přívodní drátek shořel).

Měl jsem ve fleetu postupně 20 - 30 Superbů, každý rok nový a k ruce kvalifikovaný mechaniky, takže jsem si ty problémy s odemčením fakt nevymyslel.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

zajímavý, ještě jsem se nesetkal se škodovkou která nemá, a to už jsem se něco těch plastovejch krytek nalámal :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

No ale já to už zažil před lety u trojkovýho BMW, kde byla baterie pod zadním sedadlem a jediný, co se nám podařilo, bylo skrz kufr dohmátnout na kličku stahování zadního okna a tím tu baterii vyndat a venku nabít. Jinak nešlo vůbec nic - ani zevnitř otevřít dveře.
Já se toho přeelektrizování hodně bojím. Když mi pod zadkem začalo hořet Mondeo, Ghia, všechno v elektrice, tak jsem nejdřív vystoupil a pak teprve vyndal klíček. Koho to zajímá, tak hořel v sedadle ten předřadný odpor k vyhřívání sedadla. Takže to po vyndání klíčku naštěstí přestalo a nic dalšího nevzplanulo - jinak bych měl kulky upečený :ymsick:
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Tak doufám, že to k nám taky dojde:
Porazí virus zelené myšlení? Výrobci aut v Německu žádají masivní dotace spalovacích motorů

https://www.echo24.cz/a/SHkC8/porazi-vi ... ich-motoru

Problém asi je, že zároveň žádají o dotace na vývoj elektromobilů :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

No, aby to ale nejelo nakonec jiným směrem:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... i-40321540
No pain, no gain.
Vespa time \m/
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od blah »

...má za cíl podstatně omezit automobilovou dopravu a zlepšit kvalitu ovzduší.
Jo, to dava smysl. Zvlast po tom, co se i pres velke omezeni dopravy kvuli COVID kvalita ve mestech nezlepsila :-?
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Brus »

406 Coupe píše:No ale já to už zažil před lety u trojkovýho BMW, kde byla baterie pod zadním sedadlem a jediný, co se nám podařilo, bylo skrz kufr dohmátnout na kličku stahování zadního okna a tím tu baterii vyndat a venku nabít. Jinak nešlo vůbec nic - ani zevnitř otevřít dveře.
tohle pamatuju na tatove 525tds e34 nekdy v plus minus 1995. vybita baterka, ovladac zapomenuty venku, nachcalo do nej a nefungoval.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Fčera sem (po dlouhé době) zase potkal el.mobil tady u nás s místní RZ - na I/35 mezi RpR a DBečvou - a rovnou to to byla Tesla S 100PD - kura, ta dynamika mezi 60 a 120 byla uchvacancující, výš se mu ale nechtělo (nebo měl vybité baterky), bo jaxem ho zaříz, tak výrazně ubral/zpomalil (asi aby vůvec na tu DBečvu dojel :D )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Jo jsou ty elektroauta zajímavý, hlavně když to člověk řídí, jak je to tiché v zátahu. Jezdil jsem s jedním elektroautem (něco málo přes 200 poníků) ve Španělských horách a říkám si, sakra, to vůbec nejede, pak se kouknu na tachometr a tam bylo tak o třetinu víc než jsem si myslel že jedu :D A to nízké těžiště zamaskuje část hmotnosti. Kde to je ale cítit jsou brzdy :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět