Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: Za 40 hrubeše bych si nenastavil ani budíka :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

řidičBOB píše:Stepan: Za 40 hrubeše bych si nenastavil ani budíka :-(
A já bych si nastavil klidně třeba 3. :ymdaydream:
Ovšem zase
nejsem v Prase.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Bob: Zase, ty nejsi absolvent viď.
...nicméně já se trošku unavil obihanim pohovorů, kde po studentech chtějí dva roky praxe a nabízejí na DPČ tolik, že bejt to superhrubá tak seš hluboko pod minimálkou, a vrátil se k salesu, kde se i při studiu dají vydělávat seriózní chechtáky. Tunit životopis, sbírat zkušenosti a pak čekat X let, než se v korporátu prosedim nahoru, na to asi fakt nemám trpělivost.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Spíče to má své místo v poblitickém koutě, ovšem zároveň tím navazuju na aktuální "mírně" off-toptopikovou výměnu v tomto
debatním závitu. (étrony se stávajícími technologiemi/omezeními stejně nikoho až tak nezajímají :| )

http://casopisargument.cz/2019/08/23/ve ... va-kradez/

"Pokud by podíl mezd na HDP byl stejný jako na začátku devadesátých let, mohl si loni v Česku každý zaměstnanec vydělat v průměru o 4107 eur více, tedy o 108 137 korun. Firmy se na zaměstnancích dopouštějí velké mzdové loupeže."

Jde o zajímavý článek, k němuž jen dodám, že zaměstnanci státních SLUŽEB, jež jsou de fakto živeni podnikateli a zaměstnanci, aby neskončili jako žebráci pod mostem, se na firmách/podnikatelích i zaměstnancích zároveň dopouštějí velké daňové loupeže.
A všechny ty, kteří navrhli a schválili tzv. superhrubou mzdu, je třeba zbavit nejprve majetku a pak svéprávnosti. :-bd
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Lachende Bestien píše: Vlastní barák vyžaduje údržbu a obecně stojí člověka více energie
Byt bezúdržbový také není a co si neuděláš, to si zaplatíš a dávno jsou stavební materiály takové, aby byl barák téměř bezúdržbový, na západě najdeš takové bezúdržbové stavby staré 50let a kromě mechu a pavučin tam není co řešit, pořád se v tom dá krásně bydlet, tedy z pozice seniora, mladí potřebují cool design :))
V podstatě máš zase byt akorát ve svém baráku, takže když se to udělá tak, abys nemusel vysávat, prát záclony ani vytírat, tak zbývá akorát venku použít ideální materiály, takže vyhnout se všemu rostoucímu zelenému, od trávy po stromy, a řešit jen něco jako kámen, nerez, beton, keramika, atd a i zahrada se dá udělat bez trávníku, případně ho tam mít minimum+automatické sekání+zavlažování. Když bez zeleně nemůžeš být, tak malé pomalu rostoucí "bonsaie" atd.
Pokud někdo udělá okolo baráku zelené království, dřevo namrskané na baráku, na podlahy, stropy, a všude kde se dá, k tomu megabazén a další zabíječe času, tak ať si pak nestěžuje, že dělá zahradníka, údržbáře a lítá okolo toho jako šílený celý rok...
Nakonec někdo i v bytě pořád uklízí, přemisťuje, rekonstruuje a kope...
Řek bych jaký pán, takový krám, lhostejno zda 1+1 nebo 8pokojová hacienda.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

ja porad mam svuj sen o baraku v praze :D ale ne za 20m samozrejme. momentalne sem nasel jeden pozemek, ale zatim je to dost problematicke. mne hrozne vadi predstava dat 8m za byt 3+kk. zaroven sme se byli podivat na pozemky za prahou a to je pro me uz taky peklo. proste je treba vic vydelavat :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Hele u baráku- musí být cihla, né dřevo, aby to bylo likvidní kdyby něco.
Řekneš však já to nechci prodávat a nechám třeba na důchod.
Nikdy neříkej nikdy.
Změna územního plánu, stavba ubytovny a do roka a do dne tam máš nějaké čmoudy za plotem, ani nevíš jak.
Jeden debilní soused se tam přistěhuje, nebo jeden člen v zastupitelstvu, a dokáže Ti to tak osladit, že to střelíš.
Nervy máš jen jedny.
Tak počítej se vším, utopit někde kasu nějaké riziko snese, ale není třeba zbytečně jít tomu naproti a utopit někde příliš mnoho.
A když do toho jdeš po hlavě, tak si připrav ostré lokty. To přijde.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od janjan »

Realita je taková, že pod 10 prostě nebydlíš v baráku v Praze, ale už kus za Prahou a každých 5 minut navíc je prostě znát. Neplatíš jen za barák, ale i za čas strávený dojížděním. A ti, co bydlí kus od Prahy a tráví hodiny denně dojížděním, nalhávají sami sobě, jak je to v pohodě...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

no ja sem nasel neco s cim bych se dokazal dostat tak na 7-8. ale je dost nejisty ze to vyjde pac to prodava nejakej totalni retard. my se byli podivat na Žebráku, to uz mi prislo jak narnie, strasna dalka. pak Liteň, docela osklivy misto i pozemky, pak Červený újezd, to mi přišlo docela ok, ale prostě je to z ruky. to i před 2-3 rokama ty pozemky ještě šly, letí to fakt rychle nahoru
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Červeňák je v poho...mám tam známe, co odtamtud dojíždí do Vysočan do práce.
Za prací se prostě občas musí dojíždět, na což v Čechách nejsou lidé moc zvyklí.
Já si nic nenalhávám; mám možnost bydlet na Vinohradech a stejně bydlím za Berounem. Zcela dobrovolně a rád. Stejně všude jezdím autem nebo na moto. Do MHD se spoluobčany bych nenastoupil ani a zlatý prase!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět