Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Stepan píše:No když si mi minule shodil Hampla, tak já si dovolím shodit ultralevicaka Dobeše...
Vojtu znám osobně už hodně let. Je "ultralevičák" asi jako já nebo Ex... ano, je si vědom omezench zdrojů na planetě zemi a vcelku fandí elektromobilitě. Bacha, také vcelku rád provokuje.

Jen pro dotvoření obrazu. Vojta vlastnil a vlastní více V8 než celé "tvrdé jádro" Autofora dohromady. Také si dovolím tvrdit, že jeho zkušenost s elektromobily je rozsáhlejší než většiny zdejších diskutujících.

Dal bych si pozor na rychlé soudy.
Stepan píše:
HondaMan píše: Problém je, že doprava, včetně té individuální automobilové, je extrémně levná. Pokud nedojde k násobnému zdražení, tak se systém nezmění.
Imo tvoje velké subjektivní zkreslení. Ze stavebnictví jsou zcela jiné zkušenosti, doprava je naopak klíč ke všemu a i v rámci "pouze CZ" se řeší geografické rozmíštění fabrik tak, aby republiku přirozeně pokrývaly a nemuselo se nic vozit moc daleko. Stavebniny u spousty typů materiálu nemají dodavatele na úrovni řetězců, ale berou vždycky od toho, kdo je nejblíž. A tak.
Levná doprava je klíč ke všemu co kolem vidíme. Pozitivnímu i negativnímu.
Převezení 1 tuny materiálu kamionem stojí <1 kč/km. Námořka z číny do Evropy stojí pod 50 EUR/tuna tj. < 0,1 Kč/km. Ano, stavební materiál, jako levná komodita, je citlivější. Ani to nebrání "společnosti" převážet písek, cihly, cement nebo třeba uhlí na vzdálenosti mnoha set kilometrů přes několik zemí. Už třeba potraviny jsou na náklady dopravy vcelku imunní. Když pošleš maso na rozporcování do Belgie místo vedlejší vesnice, tak rozdíl v nákladech budeš mít okolo 1 koruny. A to se bavíme stále o levné komoditě.
Každý den vidím zvrhlosti, které se v dopravě dějí. Vozíme zboží tisíce kilometrů, aby se následně stejné tisíce kilometrů vezlo zpět do vedlejšího okresu.
Navýšení mýta nebo spotřební daně o pár korun není řešení. Změna nákladů by musela být mnohonásobná, komplexní a napříč kontinentem/světem, aby se něco změnilo.
2.9T RWD
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Což je naprosto nereálné, snad jen za nastolení tvrdé celosvětové diktatury.
Pak ovšem "centrální dopravní komise" zajisté bude činit taková rozhodnutí, že důsledky budou ještě horší než současný stav.

Již dnes jsou 100% zdaněna paliva alespoň pro silniční dopravu. Má to být 500% ?
Můžeme se bavit o tom, jak by vypadal systém, kdy by celková daňová zátěž (při zachování celkové daňové kvóty) byla přesunuta do paliv. Já myslím, že by to dopadlo špatně.
Úřední výpočty "externalit" jsou povětšinou nesmysly. Navíc "externality" bifteku v restauraci 1 cenové kategorie by asi nezaplatil vůbec nikdo.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

p. Dobeše neznám osobně, nicméně Autickar sleduji od založení a měl jsem tedy možnost množství jeho názorů "nasát". Ten článek jsem si přečetl a jakmile zahlasil že elektromobil se bude čím dál tím víc ekonomicky vyplácet, věděl jsem že s ráciem je konec a nastupuje progresivismus, v dnešním pojetí. Tedy nikoliv vývoj k lepšímu, ale plnou parou vzad dle rozhodnutí ústředního orgánu.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »



no comment :D
a tohle taky...nezlobte se na mě já nerozporuju že klasické auto kouří ale bylo by fajn to hodnotit komplexně a ne tendenčně kdy e-cokoliv je naprosto čisté a elektřina je taky čistá a beznákladová...

a tohle je už vyloženě sekta :D

https://www.youtube.com/channel/UC9hXv4 ... 32X8_iKmIQ
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

To video mě připomíná dobu před vstupem do EU! Škoda že už tehdy bylo těch přemýšlivých méně, kteří už tehdy jasně prokoukli ten podvod století! Bylo přece z čeho to poznat! Některé státy tak dlouho "demokraticky" volily, až se do EU nakonec provolily ze strachu, že zůstanou jako kůl v plotě! Mnoho a mnoho špatného na étrony ve videu nebylo zodpovězeno. Jako doplňková příležitostní nákupní taška pro zbohatlíky budiž, jako masové rozšíření nesmysl. Také nějak ve videu nezaznělo třeba, že benzín natankuji do 5.minut a ujedu kolem 1000km.., étrona krmím třeba + - 24 hodin a ujedu 350 km v létě, prostě komfort jak z doby kamenné. Směšná propaganda na vyplachování mozků děckám v mateřské školce, stejné jako na dotace "z" EU.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

No vida, za diskriminacne nastavene parkovani flastr zustal, ale nakonec se slevou ctvrt mega.
https://www.uohs.cz/cs/hospodarska-sout ... zidel.html
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

tak počítám, že nám, nehybridním rezidentům, to v příštím období hezky osolí....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Říkám to tu pořád.., elektromobil je zadarmo drahý!!! V této větě je skryté vše!! Je na inteligenci každého, kdy na to přijde., a někteří zabrždění jedinci ani po velké snaze. Ale to je neomlouvá.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od EL_XEL »

Maggic píše:Říkám to tu pořád.., elektromobil je zadarmo drahý!!! V této větě je skryté vše!! Je na inteligenci každého, kdy na to přijde., a někteří zabrždění jedinci ani po velké snaze. Ale to je neomlouvá.
To je tak prázdná věta, že to snad ani není možný. Kdyby mi někdo dal elektromobil zadarmo a benzínový automobil zadarmo, řekni mi prosím, který mě vyjde na provoz dráž a proč.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Tady je jasný příklad jak přemýšlíš.. a mnozí další z tvé tlupy. Myslíš jen sám na sebe! Za prvé si ujasněme, že už cena étrona je jednou taková, jako u srovnatelného benzínu a jen díky štědrým dotacím snad do všeho kolem étronů, tě tento nesmysl tak láká.., a tyto dotace ti platí všichni ti normální, kdo étrona nemají a dobře ví proč. Pak si představ, že étrona budou chtít všichni protože je téměř ZADARMO-DOTACE, takže teoreticky i ty budeš platit dotace mnoho let zase druhým, ale v něčem kde to nebude vůbec vidět, které bude ale drahé. Pak tu máš mnoho lidí, kteří bydlí v bytech, jak ti budou nabíjet svého étrona? to jako budou přes den čekat jak ve frontě na toaleťák, až na ně přijde řada a pak mnoho hodin prosedí v étroně, než se nabije? Nepřipomíná ti to pravěk? Nebo se ti může stát, že plánovaný nákup bot do města se neuskuteční, protože je étron vybitý a už by nezvládl cestu nazpět. V tom případě ti nezbude, než si pro ty boty do města zajít pěšky. A jelikož ty původní na sobě pěkně prošoupeš, necháš je zrovna v popelnici u obchodu a domů přijdeš v nových s puchýři na patách.., no pěkně výhodná novinka. Já vím..trochu přehnané, ale i to mohou být ty "výhody" étronů. Za pár let zjistíš, že baterkám dochází šťáva, proto budeš chtít prodat auto za milion z co nejmenší ztrátou, přece tak zachovalá, pořád ještě EU novinka, která za pomoci dementů "změní" svět. Jenže zjistíš, že ten nablýskaný étron je neprodejný lidem s mozkem a můžeš s ním zajet rovnou na vrakoviště. Tuším, že hodně drahý špás pro tebe i pro celý svět!..ale možná si z těch bohatých jedinců, co na to mají a je jím to fuk! Ale Gréta bude bulet, jak se dozví o životnosti éaútek, protože planeta země dostane na prdel a to je teprve začátek obludné ostudy přemoudřelé EU, na kterou doplatíme MY VŠICHNI! To benzíňáky jsou po deseti letech teprve v pubertě a v patnácti mají nejlepší léta.. Ve sběrně vraků netuším jak to s éaútky bude, buď palba ještě na recyklaci, nebo kompenzováno sběrem drahých kovů.., ale to už výhodnost těchto É nesmyslů nijak nevylepší. Abych tu É hrůzu jen nekritizoval, dokáži si to představit jako malé třetí auto v rodině "na takové to domácí žvýkání",.jako tzn. nákupní taška pro rychlé nákupy po okolí. Když tomu dojde šťáva vadit moc nebude, benzin je vždy v pohotovosti! Jiný význam to nemá! To, na co se bude jezdit v budoucnosti by EU měla přenechat týmům vědců z celého světa a né dělat machra s bandou tupoňů, které by nikdo normální nezaměstnal! Moc by se to vyplatilo..všem!
Odpovědět