Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1781
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

Jo takhle, rozumím. Od natankovsni/nastartování jsem na spotřebu nekoukal, zkusím. Mysleli jsme každý něco trochu jiného, díky za upřesnění.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od tommas »

Stepan: Příjde mi, že se v tom už auta teď zlepšily. U Mazdy mi to většinou sedělo na desetinu, teď u Mk8 Golfa se to liší oproti ukazateli od natankování asi o 0,1-0,2l, dle toho kolikrát to nechám při tankování "cvaknout".
Nutno k tomu i podotknout, že většinou tankuji na stejné pumpě a i u stejného stojanu. COž samozřejmě má určitý vliv, tak jako právě ta venkovní teplota a podobně.
Dobře si ale pamatuji, že když jsem měl kdysi dávno ještě Astru, tak tam byl snad rozdíl okolo 0,7l / 100 km oproti tomu, jak byl pozitivní samotný palubní PC.

A abych byl trochu i k tématu elektromobilů a těch udávaných dojezdů, není to náhodou tak, že udávaný dojezd/spotřeba je měřena podle nějakých norem už i venku na cestách, kde je ale dáno opět i počasí? (teplota, síla větru, žádné srážky atd.) a zrovna na všechny tyhle věci jsou elektra strašně náchylné a proto dojezd/spotřeba z plakátu je prakticky jen snem markeťáků.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
jerry
Letec
Příspěvky: 3383
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: pon 31 črc 07:44 A mezitím loď plná elektromobilů stále hoří :))
Loď je aspoň na moři, ale až někde bafnou garáže plné bateriáků? To bude jízda :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jsem se tuhle bavil s hasiči na letišti Praha. A taky mají z toho vítr.
Sice mají Cobru, ale říkal off record, že to není tak easy, jak se to oficiálně prezentuje. Že každé baterky to mají jinak - někde proříznout jenom plášť, někde durch, atd. A hlavně - každé auto to má jinde, jiný přístup, jiný způsob...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Jo hasiči a elektroauta. Byl jsem teď u řešení projektu malého bytového domu s podzemním parkováním a s nabijeckou pro elektroauta. Pecka. Navržená opatření - automaticky hasicí systém, nějaká super vrata co garaz rozdělí na 3 sekce a velkoobjemova požární nádrž na vodu primo v podzemí. Přesto jsem měl pocit, ze aby to uhasili, tak cele podzemní garáže zaplaví vodou :D

A co hur, přesto dle jejich zkusenosti se budou modlit, aby tam to elektroauto vůbec nezačalo hořet… Nejradši prej, kdyby vůbec nemohla elektroauta v podzemí parkovat… Což je na druhou stranu řešení pro investora za par kacek, zakazova cedule a vymalováno, jen by to nebylo hyper / super moderní eko bydlení :D
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

A hlavně by se posrali autíčkáři na baterky.
Oficiálně se musí říkat, že hasit EL auto je v poho. No problem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Shr3k »

HOUZJ5AJ píše: pon 31 črc 16:02 Jo hasiči a elektroauta. Byl jsem teď u řešení projektu malého bytového domu s podzemním parkováním a s nabijeckou pro elektroauta. Pecka. Navržená opatření - automaticky hasicí systém, nějaká super vrata co garaz rozdělí na 3 sekce a velkoobjemova požární nádrž na vodu primo v podzemí. Přesto jsem měl pocit, ze aby to uhasili, tak cele podzemní garáže zaplaví vodou :D

A co hur, přesto dle jejich zkusenosti se budou modlit, aby tam to elektroauto vůbec nezačalo hořet… Nejradši prej, kdyby vůbec nemohla elektroauta v podzemí parkovat… Což je na druhou stranu řešení pro investora za par kacek, zakazova cedule a vymalováno, jen by to nebylo hyper / super moderní eko bydlení :D
My jsme ve výboru SVJ zjišťovali u 13 let starého baráku, co by po nás chtěli:
- nabíjení na stáních pro invalidy optimálně blízko vjezdu (tzn. předělat trojici stání, která už něčí jsou, na dvojici)
- EZS s napojením na pult
- ZOKT máme
- SSHZ (sprinklery, co se roztaví) není problém - studená voda i hydrantová je jen kousek vedle
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od northwind »

Dnes jsem něco zaslechl, ti kdo se pohybují okolo automotive tak to asi už slyšeli a sice, že v někdy okolo září-říjen se má hlasovat (a schválit) podpora pro dotace na nákup elektroaut. Bude to jen pro živnostníky a firmy, max. cena auta 1.5 mio. Dotace 200k. Platit by to mělo od listopadu/prosince 2023. Tak ty slevy co dělá ŠA na Enyaqy aby se v podstatě všechny kromě toho Clever iV 80x vešly do limitu dávaj smysl. Já teda osobně v mojí socíální-business bublině neznám nikoho kdo by to využil, ale tak asi nejsme dost progresivní.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

tak Tesla Y LR ted stoji cca 1,3 po sleve za 1,1 si myslim moc zajimavy. Jak rikam mit to interier Audi tak nevaham vterinu. Ale za 1M bych to mozna kous i tak
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27128
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

north: a jako vždy a hlavně logicky, z toho budou vyndaný pražské IČ.
Logicky, v Praze přece není potřeba bojovat za nižší emise...když jde hlavně o prachy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět