Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Asi to dali Vaculikovi bourany. Vlastne ne, Elon rikal, ze takhle je to spravne.
Lidi kupujte si BEV, ale neplatte prosim 2M nekomu, kdo produkuje po 15+ letech existence tohle.
Přílohy
tesla-kvalita.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Sajmik
Řidič začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: sob 19 lis 09:03

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Sajmik »

ctrl_j píše: sob 13 srp 16:35
Sajmik píše: sob 13 srp 15:46
ctrl_j píše: sob 13 srp 09:14 Tak to leda az bude prikazem jezdit nejmene ve dvou, jinak je to holy nesmysl. Mimochodem v Enyaqu ci GTX si pres ten centralni displej pred jizdou klidne muzu hodit hadr, protoze to co potrebuju, mam v panelu nad volantem ci HUD.

Chtel bych videt jiny auto, kde se pri homologaci udelalo tolik kompromisu. Zmineny tlacitko varovnych blikacu zcela mimo zorny pole? - WTF. Ovladani intenzity steracu na dotykovym panelu v podmenu? - Are you crazy?
Ovládání intenzity stěračů může být trvale na spodní liště, takže ne v podmenu. Zároveň je možné ovládání vyvolat tlačítkem na konci páčky blinkrů, které ovládá jednostěr a ostřik - plus stěrače mají samozřejmě auto funkci.

Jo a taky to jde ovládat hlasem :D
Na listu si to muzu dat to jo, lec absurditu zapinani steracu pres LCD to nijak nezmeni.
To je tak, kdyz ses vyrobce co prvne slohne komplet system ovladani i s packama Mercedesu a pak abys dokazal svetu, ze uz to umis, zacnes tvorit neco co jde absolutne proti stoleti vyvoje.

Neco jako kdyz se Faltynek vozral, nakreslil dvacet (prakticky stejnych) obrazu a ted si mysli, ze je vytvarnik.
Jak jsem již psal, má to auto funkci, takže manuálně zapínat není potřeba. :)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: sob 13 srp 10:44 Ale stejně je top, když malej zahlásí: maminko, nejezdi rychle, protože vybiješ baterky :))
Fakt nevím, kde to slyšel :D
O to přece vrchnosti jde, kmán přece nebude jezdit rychle, kazit greendeal a navíc podporovat tím Puťku :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl: kdyby neměl leta štědré dotace, tak nejenom, že by si tohle nedovolil produkovat, ale Tesla by už dávno vůbec neexistovala
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Sajmik píše: sob 13 srp 16:03 Jednorázová platba přes QR nefunguje? Nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím.
Ne. Místo stojanu mi QR kód nabídnul vyhledávač google, kde se snažil ten kód najít :-(
Celkově aplikace a web od PRE není úplně friendly bych řekl. Mají to celé nějaké rozbité. Ale už tak rok. Je to fakt otravné. Kdyby to bylo v začátcích elmobility, řeknu si ok. Ale dnes hledat jako debil funkční nabíječku?
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne sob 13 srp 18:00, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Btw: to ovládání je věc, kvůli které bych si iD nekoupil. Mi vadí i to ovládání převodovky.
Klitoris u Enyaq taky není žádná výhra, ale to se ještě dá zkousnout.
Příjemné je, že se nemusím obtěžovat se startováním s vypínáním motoru. Na to se rychle zvykne. Na ty ovladače na bocích budíkovéhi chlívku ale ne :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Sajmik
Řidič začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: sob 19 lis 09:03

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Sajmik »

řidičBOB píše: sob 13 srp 17:54
Sajmik píše: sob 13 srp 16:03 Jednorázová platba přes QR nefunguje? Nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím.
Ne. Místo stojanu mi QR kód nabídnul vyhledávač google, kde se snažil ten kód najít :-(
Celkově aplikace a web od PRE není úplně friendly bych řekl. Mají to celé nějaké rozbité. Ale už tak rok. Je to fakt otravné. Kdyby to bylo v začátcích elmobility, řeknu si ok. Ale dnes hledat jako debil funkční nabíječku?
S tou platbou je to teda docela fail, nicméně s čipem jsem nikdy neměl u PRE problém. Aplikace nativně zobrazuje lokace v celý evropě, takže se to strašně dlouho občas načítá. Když dáš do filtru lokací pouze PRE, tak se to zrychlí (furt to není bleskurychlý).

Co mě chybí je možnost přihlásit se do účtu a vidět tam předešlé či právě probíhající nabíjení. Případně i spouštění nabíjení přes aplikaci.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jako v 21. století mne to fakt fascinuje…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nebojte se vlka nic, pořádně jsem liščím ocasem vyleštil křišťálovou kouli, kde se z husté, rudozelené, rákosníčky mačetami porcované mlhy zjevily světlé zítřky naplněné prudkým rozvojem a bleskovým masovým rozšíření kvantových pičótačů, kde již super komplexní a geniálně naprogramované aplykatze k nabíjení étronů poběží plynule a bez chyb. :ymdaydream:
Samozřejmě ti nejpřizpůsobivější a neprogresivnější moderní a zodpovědní občané se nechají co nejdříve načípkovat pro maximální pocit pohodlí, sucha a ochrany, který ve srovnatelné kvalitě nenabídnou ani vložky óluejs. ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

jinak spotřeba je někde mezi 20 a 25 kWh. Čím větší podíl města a dálnice, tím blíže k těm 25.
Dálnice žádný sprint, ale 135-140 tacho.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět