Táhneme na Brusel

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od jerry »

Hlasoval jsem pro vstup do EU. Postupně jsem se stal euroskeptikem. Ale když vidím v posledním roce celou naši politickou garnituru (Babiš, Hamáček, Filip, Fiala, Okamura, Bartoš - snad jsem vyjmenoval všechny diletanty), tak jsem rád, že jsme součástí EU. Samostatně s touhle partou by bylo ještě hůř. Bohužel holt nejsme Švýcarsko.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od 406 Coupe »

Tak Brusel zase řádil:
Linka na toastový chleba, na kterou pekárny Penam z holdingu Agrofert získaly stamilionovou dotaci, nebyla inovační a nesplnila podmínky pro dotaci. Tvrdí to bývalý provozní ředitel Penamu Michal Miksche.
Linka na toastový chléb měla být významnou inovací, díky které se bude vyrábět zdravější chleba bez konzervantů. Ministerstvo průmyslu na ni proto z evropských fondů přikleplo 100 milionů korun. Ty byly zatím vyplaceny z českého rozpočtu – evropští kontroloři totiž při vyšetřování střetu zájmů premiéra Andreje Babiše zjistili, že pekárna nepoužila novou, ale již existující technologii.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/link ... amu-123854
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Stepan »

Toho pána asi hrozně sere, že je naživu :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od 406 Coupe »

Takhle ten Brusel neporazíme:

Premiér Andrej Babiš (ANO) souhlasí s tím, aby země Evropské unie snížily emise skleníkových plynů mnohem rychleji, než jak až dosud plánovaly. Na summitu lídrů zemí EU v Bruselu ve čtvrtek večer podpoří záměr, aby emise během příštích 10 let klesly o 55 procent oproti roku 1990. Až dosud přitom on i ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) tento návrh tvrdě kritizovali.

"Principiálně se k tomu hlásíme," řekl Babiš před začátkem summitu. "My s tím nemáme problém, pokud by tento cíl byl v průměru pro celou Evropskou unii," dodal.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od řidičBOB »

Tak potřebuje od nich prachy...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Stepan »

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

Jako highlighty pro Vás vybíráme:
„Bude zatraceně těžké toho dosáhnout. Oběti bude muset přinést každý. Ale půjde to,“ ujišťoval europoslance před hlasováním místopředseda komise Frans Timmermans.
By mě zajímalo co konkrétně omezí přesně on. Pořád používá EK jako služebáky osmiválcový 7er?
„Evropský parlament podpořil nejen lepší ochranu klimatu, ale také větší impuls pro nutnou modernizaci naší ekonomiky. Vyšší cíl pro snižování emisí by znamenal vyšší cíl pro rozvoj čistých obnovitelných zdrojů a úspor energie - tedy větší příležitosti pro evropský průmysl, nová pracovní místa i nižší účty rodin za energie,“ uvedl ještě před hlasováním europoslanců vedoucí energetického programu ekologického Hnutí Duha Jiří Koželouh.
Ten doplatek za OZE mám na faktuře za elektriku uváděnej vždycky jenom já?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od pavproch »

Chjo no, kam sme to díky Bruseli dopracovali....

(Ukradnul sem u konkurence nadpis článku a první větu):
CitroenC3 1.2 PureTech vs. Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV

Kdo má lepší předpoklady pro lovení zákazníků v druhé polovině kariéry, jsme zjišťovali s nejsilnějšími benzinovými motory
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Stepan »

Zas trošku reálně. Kia Rio, to je menší než Fabie ne? Tam se pořádnej motor nemontoval nikdy...A myslím, že ten turbolitr bude uproti Fabii 1 2.0mpi dobrý svezení :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od HondaMan »

Důležité je šířit hate. 1.2 puretech má 110 nebo 130 koní a dynamikou je někde mezi Fabia 2.0i a Fabia rs tdi
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od pavproch »

Ano, u mně je to hate Brusel.

Vadí mi, že dřív byla možnost si do auta velikosti fóbije, když sem chtěl, si pořídit 2.0i (ale bralo ji jen asitak 1% lidí, ale prostě ta možnost byla) a v Bruseli nám ji vzali i když sem jim k tomu svůj hlas nedal (a to mi vadí ještě víc, že se Brusel na můj názor ani nezeptal).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět