Táhneme na Brusel

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od řidičBOB »

Ex: nechtěl! Jenom bych si představoval, že takto drahá instituce bude řešit opravdové problémy a ne velikosti okurek ;-)
Nefňukám a nechovám se tak. Ty sis ale odpověděl - jediné, co já jako občan mohu, je jít k volbám. A to dělám od svých 18 let - žádné jsem nevynechal. Rovněž mohu dělat osvětu svých politických názorů a to také dělám.
To, že byl někdo legitimně zvolený ještě neznamená, že si může dělat, co se mu bude chtít. Asi jsem jiný nebo jsem jinak vychovaný, ale podle mne se s lidmi, jako je agent Bureš, prostě nemluví. Tečka.
Ale jinak je opět krásné, že když je někde problém, tak EU nemá kompetence nebo to nejsou její peníze - to jsou totiž absolutně super argumenty. Srát se ale do píčovin, na to je užije a v tom si libují. Ta instituce je naprosto zbytečná a neměla NIKDY vzniknout.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Honza42 »

Chci aby kraj méně zasahoval do života mé obce. (Vlastně chci kraje zrušit, jsou naprosto k ničemu)
Chci aby centrální vláda méně zasahovala do života mého a mé obce.
Jaký smysl se má bavit o předávání nějakých kompetencí do Bruselu nebo zpět, když si nepřeji, aby vůbec existovaly?

Obecně, ale musím stát proti Bruselu, protože vidím, jak je po kompetencích hladový, a tedy pro mne nebezpečný.
Nezkrotná touha řídit vše a všechny. Díky, zažil, a už nechci.
A taky vidím, že tam tomu velí ještě horší sebranka než v národních vládách. Vlastně odpad. Naprosto šílená Uršula je toho důkazem, bohužel ne jediným. Pro neschopnost vykopnuta nahoru. Před ní notorický alkoholik, který odhaloval v Trevíru sochu Marxe. Kdyby byl Jakeš o padesát let mladší, už by seděl v Bruselu taky. Je to stejná pakáž, jako ta naše minulá bolševická. Jenže bolševik neměl ke konci sílu své pitomosti realizovat. Brusel ji bohužel ještě má.

Už jen zničení automobilového průmyslu z nesmyslných důvodů, navíc nefunkčními nápady, je dostačující k tomu, aby pro mne EU v dnešní podobě byla už jen a jen zločineckou organizací.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

LB a jak Brusel může za dvojí kvalitu potravin?

ŘB u politických názorů je problém, že stejně jako u těch politiků minimálně v této oblasti bych řekl, že to chybí skutečné informace a prezentuješ spíš pocity a domněnky, bez znalosti věcí.
Můžeš se bavit o dílčích věcech, ale reálně jde o big picture. Je přínosnější být jedním státem nebo ve skupině více států ? Kde by Evropa byla, pokud by zůstala jednotlivými státy s národními měnami, hranicemi atd? Dokážeš víc jako jednotlivec nebo člen spolupracující skupiny nebo jako jedna velká entita
Back to basics.
Příčina -> následek
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Honza42 »

Kde by byla Evropa bez EU?
Samostatný německý, italský, francouzský.... průmysl byl na špici. Tak by to třeba pokračovalo. ;) Zatímco nyní padá EU jako celek dolů a celosvětově přestává být zajímavá.
Jako by ta velikost byla nějakou výhodou. Jižní Korea má obyvatel asi jako Německo. Kde je nyní? Jak toho chudák dosáhla sama samotinká? A dělá všechno obráceně než EU. Odmítá zadlužení, tvoří rezervy a staví jaderné elektrárny. :D
Malajsie je jako Polsko. ......

Posedlost velikostí, centrálním řízením....asi nemoc.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od řidičBOB »

ExFun píše:Kde by Evropa byla, pokud by zůstala jednotlivými státy s národními měnami, hranicemi atd? Dokážeš víc jako jednotlivec nebo člen spolupracující skupiny nebo jako jedna velká entita
A tenhle tvůj názorový výlet do vod “coby kdyby” je něco jiného, než pocit a domněnka?? Já myslím, že není.
Evropa měla zůstat na vlně volného obchodování, cestování, atd. Vymezovat se vůči komu? Americe, Číně? Ale jdi... Pro oba jsme peanuts samostatně i jako jedna velká (neschopná) EU. Hlavně, že má radu, ministry, prezidenta a mnoho dalších kokotin. Jak jsem psal - mám tam dost známých a ta instituce je naprosto zbytečná. Alespoň v tom podání a obsazení, jako je teď.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

řidičBOB píše:
Evropa měla zůstat na vlně volného obchodování, cestování, atd..
Nemohla. To je iluzorní představa, kterou tady rořšiřoval Kikina.

1) státy ES chtěly hlubší integraci
2) EU vznikla 1993
ČR požádala o vstup 1996
Referendum proběhlo 2003
ČR vstoupila 2004
Takže ES jsme nikdy nezažili a nikdy jsme do nich nikdy nemohli vstoupit. Představy o fungování ES jsou jen takové romantické představy jako máme o první republice.
Takže když Kikina prohlašoval, že podával žádost do jiné Evropy a kdyby věděl..., To kecal. Žádost o vstup podepisoval už do EU. A referendum bylo po Nice 2001.

Reálný fakt je ten, že ti co v ES byli, chtěli větší integraci a zařídili si ji. A ti co se v době vzniku EU zabývali akorát tak pomlckovou válkou, básní o tom, jak to bylo super, aniž s ES měli jakoukoliv relevantní zkušenost.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od řidičBOB »

Já někde psal, že ČR byla součástí ES? Nevzpomínám si ;-) Nevím, co hlásala Kikina. Vím, že jsem hlasoval proti vstupu do EU. Číst umím a OP mám také.
Evidentně jsi zapálený eurohujer. A to nemyslím jako urážku. Vůbec bych se nedivil, kdybys na tom molochu také participoval. Jinak si totiž takové zapálení neumím u vzdělaného člověka vysvětlit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

To co píšeš, že EU měla být je úroveň ES.
Nemám z EU ani 1 Kč. . .
Back to basics.
Příčina -> následek
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Spectral »

ExFun: Však taky měla. Nevím, jak naše (moje+Bobovo) přesvědčení o vhodné míře integrace (odpovídající ES) souvisí s tím, že ČR už bohužel ES nezažila, a jaká byla chronologie zrodu a vývoje EU. O tom, jak to historicky proběhlo, spor není; spor je o tom, zda to tak bylo dobře a zda se vývoj nevydal a dále neubírá špatným směrem.

Pokud bych si představil jakousi alternativní EU, v jejímž čele a všech významných orgánech by pracovali lidé smýšlení libertariánského a minarchistického, tak by se mi taková EU s maximální integrací a zásadním omezením pravomocí národních států mohla líbit; jenomže taková myšlenka je utopická: do něčeho, jako je EU, se z principu budou rvát a srát zásadně etatisti a levicová svoloč, jejichž životní náplní je regulovat životy jiných. Takže ve výsledku zde máme unii, jejíž hlavní ambice je nadále neustále rozšiřovat své kompetence (nově už i bez výslovného projevu vůle členských států, toliko rozšiřujícím výkladem existujících smluv) a regulovat čím dál širší oblast života obyvatel členských států. A o kvalitě a racionalitě mnoha těchto regulací si jaksi myslím svoje.

Zrovna ten vysmívaný český parlament má v těch oblastech, které EU neskutečně kurví, podstatně lepší výsledky - zbraňová legislativa ČR je jednoznačně lepší než ten nelogický zprasek z EU, přístup EU k ilegální imigraci je pro mě naprosto nepochopitelný a její snaha zabít automotive nesmyslnými a nepřínosnými regulacemi (které vedou k prosazování slepých cest) rovněž; zrovna v těchto ohledech je přístup ČR mnohem racionálnější. Ale to zjevně nevydrží - pod tlakem EU budeme muset ohnout hřbet. Moc se na to těším.
:ar!
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

Jenže to vaše přesvědčení o vhodné míře integrace je ze škatulky pozitivní paměti, aneb za mého mládí bylo všechno lepší, dnešní mládež je špatná, to za nás ..... Proti vašim domněnkám, jak spolupráce ES byla dostatečná a dobrá (a je otázkou, na čem takový závěr stavíte a osobně se domnívám, že jde o negativní závěr vyslovený na základě nesouhlasu se současným stavem, než pozitivní závěr z analýzy fungování) stojí ta prostá skutečnost, že ti, kteří v ES uspořádání žili jej za dostatečné a dobré nepovažovali.

Ve finále, když přijde na lámání chleba, tak kritici EU se vytasí s 2 body - zbraně, migrace (tady se skupiny hooodně překrývají) a doplňují to přílišným EKO, tady teda v podání automobilismu.
K migraci jsem tu už psal, o zbraních nic nevím.

S legislativou rozhodně nesouhlasím. To co vytváří český anoferlement nemá historicky obdobu (negativní), nejen po stránce výstupů, ale i po stránce transparentnosti důvodů přijetí.

Možná tě to překvapí, ale já jsem do značné míry minarchista, ale velmi umírněný. Rozdíl je, že nepřemýšlím na úrovni ČR, ale na úrovní EU. Minarchismus se na úrovni bohužel zatím existujících 27 států může prosadit, jen když se sjednotí podmínky. Pokud je tady 27 lokálních administrativních opatření, které brání a komplikují skutečnému jednotnému trhu (jako jednomu z nejvyšších cílů), jak se chceš chovat v intencích minarchismu? Nelze. Pokud se do toho nebudeš míchat, nebudeš mít jednotný trh, ale trh lokálních bariér. Jedinou cestou je srovnat ne trhy, ale podmínky na trzích. Pak už od toho můžeš dát ruce pryč a nechat je fungovat. A to je to, co vidím, že Brusel v zásadě dělá - nezasahuje přímo, ale srovnává pravidla. Boj mezi pravicovým a levicovým náhledem na svět tady byl a bude, a bude se střídat v každé společnosti. EU nemůže být zcela minarchistická, ne za situace, kdy nejsme SSE. Brusel je vlastně koordinační vláda, proto nemá moc jiných možností než tvořit předpisy ovlivňující podmínky na trzích. Ale v rámci jejich současného fungování mi reálně nepřijdou výrazně aktivističní, byť samozřejmě megapřešlapy typu GDPR se dějí.
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět