Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
CarlSteamer
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 pro 16:58

Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od CarlSteamer »

Ahoj všem,
chtěl bych nějaké rady, jak je to s přestavbou MB C200 s kompresorem na plyn. Potřebuju nutně sehnat auto s levným provozem jelikož budu najíždět hodně km. Naskytla se mi možnost koupi MB C200k rok výroby 2000 s km na tachometru 180t cca. Vypadá slušně, ale nevím jestli se to vyplatí s ohledem na to, že bych to chtěl přestavět na plyn, protože 9-12l benzínu na sto je pro mě fakt moc. Dále jaké máte zkušenosti s výdrží tohoto motoru a tohoto auta, když tak jaké závady se vyskytují nejvíce. A případně, koho by jste mi doporučili z okolí Ostravy na přestavbu lpg aby to bylo kvalitní a za rozumný peníz (né to nejlevnější ani nejdražší). Od auta čekám, že mi poslouží pár desítek tisíc km a na dvoulitr s kompresorem se dívám proto, jelikož bych někdy taky rád někoho předjel a netáhl se za někým...
Díky za vaše poznatky.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od oxik »

Na plyn je tam poblíž nejlepší asi jaraX (http://www.jarax.net/), sice se specializuje na BMW, ale když ho přes telefon uženeš, myslím, že nebude problém. Jak dlouho si budeš chtít auto nechat? Spočítej si za jaký nájezd se ti ty peníze investované do plynu vrátí, někdy je lepší těch XX tisíc projezdit na benzín..a to jsem zastáncem plynu :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od pavproch »

se obávám, že jaraxe klepne pepka až uslyší slovo "medvěd" :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
CarlSteamer
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 pro 16:58

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od CarlSteamer »

No, myslím si, že najedu přibližně 20t ročně.. S LPG se dá podle mě ušetřit přibližně 1,5-2 kč na kilometr pokud dobře počítám, podle ceny jak půjde nahoru... Když to auto vydrží a s plynem nebude problém, tak by se mi mělo přestavba rychle zaplatit a potom už jen budu šetřit... Samozřejmě počítám se servisními prohlídkami a výměny filtrů, které u plynu přibudou.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od Honza42 »

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... ower_e=130
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... ower_e=130

úspora cca 1 Kč/km, takže za rok - dva doma, pokud se jezdí delší trasy a spotřebu benzínu tak lze zanedbat.
9,13 * 28/100 = 2,55 Kč/km 745 registarcí na spritmonitoru
10,7 * 14/100 = 1,5 Kč/km 114 registrací na spritmonitoru
Z počtu registrací vyplývá, že to není žádná exotická kombinace C klasse + LPG
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od KDB »

A hlavně, čím žravější auto je, tím větší je úspora na km.
Pokud se přestavuje něco, co žere 6,5l Ba/100, tak je úspora kolem 0,8Kč, při 14l Ba je to 1,9Kč...
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od oxik »

pavproch píše:se obávám, že jaraxe klepne pepka až uslyší slovo "medvěd" :D
kdyz neni v dyzlu zak snad ne, sam jich nekolik mel :D
AlikBer
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09 kvě 21:23

Re: Přestavba na LPG MB C200K rok 2000

Příspěvek od AlikBer »

Prestavba se vyplati, zkus a uvidis ze usetris par tisic za rok :) my tak s pritelkou taky usetrili a jsme spokojeni :)
Odpovědět