Nissan Leaf

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Nissan Leaf

Příspěvek od PetrL »

Jaký je váš názor na Nissan Leaf? Je mi jasné, že je to tu samý petrolhead s dvanáctiválcem a gumama jako mají formule, ale do město je super podle mě - a dost nabušené, škoda že ještě není známá cena v čr. Na druhou stranu dost ošklivé káčátko...nechápu proč to nedokáží udělat jako normální auto.

Jak je to po praze s nabíječkama? Vím osobně o jedné u centrály RWE. Ale co jinde po městě? Má někdo zkušenost kolik to protočí v noci na proudu?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od Arkis »

Můj názor: Pouze módní výstřelek. Nízká spotřeba je udupána vysokou pořizovací cenou a nízkou výdrží.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od Shr3k »

Do města má podle mého mnohem větší smysl malý benzínový hybrid jako Yaris. Leaf = málo muziky za moc peněz. Zbylých 350000, o které je levnější Yaris, můžeš projezdit v benzínu, což se s lehkou nohou a spotřebou kolem 3,5 litru asi tak hned nepodaří.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od karelpipa »

Do města má smysl jedině Yaris v (1.3 VVT-i) benzínu nebo jemu podobné auto. Žádný hybrid nebo dokonce elektro"mobil". Akorát sou o tunu težší a žádná úspora se nekoná. Navíc jsou nepoměrně složitější.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od enthusiastic.driver »

http://www.autickar.cz/2012/01/prvni-te ... leaf-cast/

kdyžtak nebude problém kontaktovat greenyho a zeptat se na všechny otázky, po kterých toužíš
Uživatelský avatar
Miha
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 04 dub 15:45

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od Miha »

Pokud bych měl denní nájezd kolem 50km, tak bych si dokázal představit v tom jezdit. Představa téměř neslyšné jízdy je opravdu lákává. A místo sledování palivoměru jednoduše po příjezdu domů strčím auto do nabíječky (tak jako telefon) a další den mám plně nabito. Samozřejmě že při dnešních cenách nejde tak o úsporu peněz, jako o technologickou hračku a nelze to chápat jako spásu planety.
Co by mi vadilo, tak je absence nějakých solárních panelů na střeše. Měla to už první generace superbu, která tím poháněla klimatizaci při stání, tak nevím proč něco podobného nemůže být tady.

karelpipa: můžu se zeptat, co je na baterce a kebelu vedoucímu k elektromotoru složitějšího než na konvenčním spalovacím systému?
EKOLO
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pát 01 dub 10:13

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od EKOLO »

PetrL píše:Jaký je váš názor na Nissan Leaf? Je mi jasné, že je to tu samý petrolhead s dvanáctiválcem a gumama jako mají formule, ale do město je super podle mě - a dost nabušené, škoda že ještě není známá cena v čr. Na druhou stranu dost ošklivé káčátko...nechápu proč to nedokáží udělat jako normální auto.

Nissan Leaf je jedno z mála zdařilých vozidel. Pokud se někomu nelíbí, je to jeho problém. Jízda s ním je skvělá a příjemná.

Jak je to po praze s nabíječkama? Vím osobně o jedné u centrály RWE. Ale co jinde po městě? Má někdo zkušenost kolik to protočí v noci na proudu?

Najecích míst je dostatek. V Praze je postavivol všechny tři vedoucí energetické společnosti a jsou na jejich webech.
Pro členy našeho sdružení máme ještě nabídku od soukromých poskytovatelů .
Spotřeba proudu je závislá na tom, jak moc se jezdí a kolik se vejde do baterek.
Já a moje žena jsme spotřebovali za posl. čtvrtletí loňského roku cca 1500 kWh. Na jedno nabití i přes 50 kWh. Stačí?

spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od spooon »

na jedno nabití 50KWh? to je při průměrné ceně 4.5,- za KWh 225,-. A kolik na to ujedete?

Protože konvenční auto při spotřebě 5 na 100, za to auto ujede (při ceně 36kč/l) 125km.

Řeším, jak moc je to ekonomicky výhodný.
EKOLO
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pát 01 dub 10:13

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od EKOLO »

Platíme paušál 92 Kč /měsíc a je jedno kolik spotřebujeme. Pro členy sdružení jsou holt nějaké výhody. pokud si pročtete *** , dozvíte se i kolik se dá ujet na jedno nabití. Ukazujeme ,jak to jde.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Nissan Leaf

Příspěvek od spooon »

nevím, co si mám pročíst, nezapomněl jste místo hvězdiček dát odkaz?

V případě nabíjení doma ta cena platí...a vzhledem k době nabíjení by to byla pro mě jediná reální možnost dobíjení (případně ještě v práci, ale rozhodně bych nekoukal na auto, jak se několik hodin nabíjí). Další možnost, že by nabíjecí stanice byli na většině parkovišť, což nějakou dobu ještě nebude.
Odpovědět