Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27217
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Hataš je fanatik. Jakýkoliv opačný názor okamžitě blokuje na TW. Za mne kategorie kokot.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3427
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Předseda píše: sob 17 úno 11:41 U PHM na stojanu totemu vidí, kolik bude platit. Ceny se liší o pár korun v závislosti na značce čerpací stanice. Přijede, natankuje bez registrace, zaplatí. U dobíjení to nikde dopředu neví. Musí mít 5x karet různých poskytovatelů a ještě je pak rozdíl jesli nabíjí AC/DC nebo ultra rychle.
Proč to takto je, když pořád protlačují bateriáky? Buď úmyslná sabotace nebo neschopnost. Smysl má jedině malý bateriák jako druhé či třetí auto na kratší popojížďky nabíjený doma přes noc v garáži. Ostatní je zbytečné komplikování si života. Ale kdo si koupí druhé či třetí auto za skoro milion? Takže to ekonomicky vlastně nevychází nikdy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3485
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Předseda píše: sob 17 úno 11:41 Mám rozposlouchanou debatu bezi Hatašem a Pepou Vrtalem (odkaz zde). Ačkoliv Pepa není můj šálek kávy (v autosalonu se na něj nedá dívat, protože si hraje na hipstra který se snaží mít být cool jako Clarkson), tak měl good point.

U PHM na stojanu totemu vidí, kolik bude platit. Ceny se liší o pár korun v závislosti na značce čerpací stanice. Přijede, natankuje bez registrace, zaplatí. U dobíjení to nikde dopředu neví. Musí mít 5x karet různých poskytovatelů a ještě je pak rozdíl jesli nabíjí AC/DC nebo ultra rychle..

Na čem se shodli, tak že 16 Kč za rychlodobíjení je pizdovina.
Muzes mit 1 karticku na celou evropu, k te ti chodi 1 faktura za mesic a cenik mas samozrejme jasny dopredu. Tohle je vyreseny rekl bych. 16kc za dobijeni u auta jezdiciho v prumeru za 18 kwh (moje prumerna zimni spotreba) = 2.9/km = benzinovy auto jezdici za 8l s cenou benzinu 37/l. Rozdil je v tom, ze zatimco benzinovy auto levneji nenatankujes, tak ac elektriku koupis na verejny stanici za polovinu...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1402
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

honzis: O té jedné kartě bych rád věděl víc. Pepa zmiňoval, že ještě donedávna se nedalo bez karty poskytovatele vůbec nabít. Asi jako když bych přijel na MOL a bez mobilní app nenatakoval. Resp. nebyla možnost platit platební kartou. Ohledně AC/DC/UHC to přirovnával jako když by na čerpací stanici jednomu tekl benzín pomalu, durhému rychle a třetímu ultrarychle. A všuchni tři by to měli různě drahé. A ten co by neměl žádnou kartu tak by tankoval pomalu a draze. Jako faktem je, že elektřina se vyrobí a hotovo. Taky nemám benzín levnější jen proto, že by mi to do nádrže teklo zahradní hadicí přes noc..
honziss
Letec
Příspěvky: 3485
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Ja myslim, ze je nesmysl hledat u dobijeni podobnost v tankovani tekuteho paliva. Ano, obou pripadech je to forma energie, ktera se musela vyrobit, ale distribuce je jina, zdroje jsou jine, atd...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1402
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

No podobnost je a není. Ale vážně (bez ironie) by mě zajímala ta jedna karta pro všechny stojany po Evropě.
mlunovozík
Autoškolák
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20 lis 16:59

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mlunovozík »

Předseda píše: sob 17 úno 19:21 No podobnost je a není. Ale vážně (bez ironie) by mě zajímala ta jedna karta pro všechny stojany po Evropě.
No podobnost možná je. Na druhou stranu ve stejném letadle letícím z A do B také všichni nezaplatili za letenku stejnou cenu.
A ke kartě. Zkus třeba EnBW nebo MercedesMe Charge. Nebudou fungovat asi úplně u všech stojanů, nicméně Ti dá fušku najít nějaký s výkonem nad 50kW, kde by nefungovaly.
honziss
Letec
Příspěvky: 3485
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Předseda píše: sob 17 úno 19:21 No podobnost je a není. Ale vážně (bez ironie) by mě zajímala ta jedna karta pro všechny stojany po Evropě.
Nevim jestli vsechny, ale zatim mi fungovala cz, sk, it, de, at ..energokarta axigon, ale stejne fungujou karticky automobilek, bracha ma ford kartu, funguje to stejne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3485
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

honziss píše: ned 18 úno 02:35
Předseda píše: sob 17 úno 19:21 No podobnost je a není. Ale vážně (bez ironie) by mě zajímala ta jedna karta pro všechny stojany po Evropě.
Nevim jestli vsechny, ale zatim mi fungovala cz, sk, it, de, at ..energokarta axigon, ale stejne fungujou karticky automobilek, bracha ma ford kartu, funguje to stejne.
Jinak kdyz jsem to zkoumal, tak treba zminovana EnBw vychazi taky dobre, protoze drzi skoro stejny ceny pro nabijeni z jinych siti i v roamingu. Jen nevim jak s dph u nemecky karticky..?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2367
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Truck Daškam »

Hoši mám takovej dotaz. Možná to je všeobecně známý, ale já to nevím :-D
Jak je u EV řešenej diferenciál? Předpokládám že tam není? Mě by zajímalo jak je řešená rozdílná délka dráhy při průjezdu zatáčkou?
Chápeš to?
Odpovědět