Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

No co, stejně po celodenním chození po ZOO budeš KO a budeš si potřebovat dát kafe a svačinu. Takže nabíječka v okolí na hodinku ideální.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3236
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

řidičBOB píše: pon 15 dub 06:29 Já prostě tu svobodu EL miluji. Včera příjezdu do ZOO Plzeň. Vyhrazená stání pro nabíjení. Paráda.
Až do doby, než si na stojanu přečtěte “OUT OF ORDER”
Takže - zajít si do ZOO, pak prohledat nabíječku a zbytečně čekat.
Život je hrozně krátký, abych ho trávil u nabíječky.
ty si tam byl EL že tě to nějak trápí? navíc to máš 50km nebo ani ne tak na co nabíjet :)
že to furt tak řešite ty EL když tim nejezdíte.

jinak zoo plzeň je jedna z nej u nás, my tam byli minulý víkend
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Já byl v neděli v ZOO Praha a z 10ti AC Pre bylo 8 volných. Ale popravdě, už jsem se s nefunkční nabíječkou setkal 2x - jedna Lidl zcela off a jel jsem dál a druhá někde na dálnici od ČEZu měla fw v rozsypu a musel jsem si přeparkovat. Já nabíjím převážně AC v ulici a ten nedávno fungoval i napůl povalenej autem a nebo superchargery cestou, ty zatím fungovaly všechny.

Když bych to měl nějak zhodnotit, tak infrastruktura je v ČR tak za 2- Podle mě máme zbytečně moc DC s malým výkonem, zabitých nesmysl cenama kolem 13-15Kč za 50 kw. A naopak máme málo AC v koncových destinacích jakou jsou sportoviště, parkoviště u skiareálů apod, tj místa kde stejně budeš 2h a dýl a auto by se mohlo nabíjet a nahřívat.

Před nákupem jsem měl strach z obsazenosti a ještě jsem nebyl v situaci, že bych přijel na nabíječku a čekal až se udělá místo. Ani v evropě, ani u nás.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Jinak stav a obsazenost téměř každé nabíječky se dá zjistit online. Hlavně na začátku jsem hodně používal PlugShare, kde je vidět online obsazenost s docela dobrou přesností, hodnocení uživatelů, info o platbě, fotka místa, všechno.

Nejdotaženější to má Tesla, protože ta rovnou v navi v autě ukazuje obsazenost, včetně aut na nabíječku aktuálně mířících (navigovaných) a rozklad ceny nabíjení během dne. Tam se člověku moc nestane, že by dojel někam kde to nefunguje nebo je plno, za předpokladu, že má navi zapnutou.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27061
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jezdím s tím. I s BEV. Jinak bych to nepsal ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Obrázek
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Včera jsem zažil komplet plnej supercharger u Humpolce, celkem 12x Tesla a někteří nabíjeli na Eonu - půlka aut fungl novejch na převozkách. SK pán mě poprosil o radu když chtěl nacpat starej Tesla konektor do novýho Y :D dali jsme se do řeči, všichni bez spz jeli z Čestlic na východ. Prej dneska předávali 3 kamiony aut, všechno 3 nebo Y...

Mimochodem, Y jde nově objednat v kombinaci longrange + rwd - za mě velmi dobrej poměr cena/velikost/užitná hodnota.
https://www.tesla.com/cs_cz/modely/design#overview
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ekonomicky to smysl asi dává majitelům několika aut se spalováky, co je pálí prachy v kapse, a velké autíčko na baterky na hraní ještě neměli. =p~
Otázkou pak je, zda koupí é-auta podporovat podobné způsoby jednání s lidmi jako předvádí ten hrozně nemajetný pán Ílon Pižmo.
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pr ... pni-karta/
https://www.autoforum.cz/bleskovky/tesl ... -do-prace/
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Lachende Bestien píše: pát 19 dub 22:35 Ekonomicky to smysl asi dává majitelům několika aut se spalováky, co je pálí prachy v kapse, a velké autíčko na baterky na hraní ještě neměli. =p~
Otázkou pak je, zda koupí é-auta podporovat podobné způsoby jednání s lidmi jako předvádí ten hrozně nemajetný pán Ílon Pižmo.
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pr ... pni-karta/
https://www.autoforum.cz/bleskovky/tesl ... -do-prace/
Bejvávalo. Úplně klidně to může být lepší a levnější alternativa při porovnání se spalovací konkurencí. Ale naprosto chápu, že ne úplně pro každého, byť u spousty lidí to bude problém v hlavě - obavy z neznámého, nula zkušeností a jiné ;;)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Jarní update Tesly přináší do TM3:

- přepracovaný UI s většími ovládacími prvky
- otevření kufru kopnutím pod nárazník
- možnost upravení citlivosti stěračů kolečkem na volantu (doteď šlo jen přepínat režimy)
- notifikace a videa ze sentry mode v tesla app - příklad: když Vám někdo otlouká zaparkované auto dveřma, tak přijde notifikace, zkouknete ho na kamerách a přes venkovní reprák auta ho můžete vyřvat na dálku
- nové rozhraní pro spotify - předávání přehrávání, fronty, atd..
- x dalších drobností
Naposledy upravil(a) honziss dne sob 20 dub 09:13, celkem upraveno 1 x.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět