Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1881
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Zajda »

Dolan: Zatím jsi ve vedení. Už jsi zde zvládl přimotat covid, Ukrajinu a respirátory, to se jen tak nevidí.

Já v EV vidím atraktivní hračku a bavilo by mě s tím jezdit.
Aby to ale mohlo být hlavní auto, na to musí mít člověk specifické zázemí a využití. Jinak se stane otrokem auta, spotřebiče. To nedává smysl.

Stejně jako nedává smysl odklon od stabilních zdrojů elektřiny a současný tlak na elektrifikaci dopravy, dvě iniciativy s astronomickými náklady, jdoucí proti sobě.

Jestli momentálně EV někomu vychází celkovými náklady lépe proti spalováku, transformace energetiky a výpadek spotřební daně z PHM se postará o to, že v budoucnu už tomu tak nebude. Resp. průměrný náklad na jakoukoliv individuální mobilitu bude vyšší než jsme zvyklí.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27163
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

přesně tak - všechny 4 odstavce +1
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Denny
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 30 čer 17:07

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Denny »

řidičBOB píše: pát 19 led 13:47 Denny: nemám pocit, že by bylo něco dehonestujícího. Ale když někdo píše úplné kraviny, tak asi na to někdo reagovat v podobném stylu může.
Můj koment z 23 listopadu 2023, který pouze uvedl že v Evropě se nyní prodává více čistě elekrických aut než dieselů, což není kravina ale fakt, získal tuto odpověď :

“Ale Denníčku, tos vážně čekal bezmála 5 měsíců od registrace, abys pak mohl vyzvracet tak trapný, vágní a zavádějící "příspěvek"?
Jsi další z řady zhrzených vlastníků auta na baterky, které raketově ztrácí hodnotu, a nechceš si přiznat, jak jsi hloupě naletěl, nebo volavka?”

řidičBOB EDIT: věnoval bych se tématu. Pokud ti vadí diskuze, tak prosím nediskutuj.
Dolan
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: pon 15 led 11:59

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Dolan »

Ciastocne suhlasim, ZATIAL pre EV musi mat clovek vhodne podmienky/potreby, inak moze byt ciastocne obmedzovany.

Treba si ale uvedomit, ze EV prinasa aj kopec vyhod, ktore spalovak nikdy neponukne. Pekny vikend prajem
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27163
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Jmenuj prosím ty výhody, které spalovák NIKDY neposkytne.
Opravdu mne to zajímá.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

petr_riha píše: čtv 18 led 14:03 Tak za 10 let nebude ta baterka stát 300k, ale minimálně 350, vlivem inflace. Pokud po nich bude poptávka, což si teda nemyslím, tak klidně 400k.
Tak malé znehodnocení měny za 10 let? Před 10 lety stála unce zlata 25 tis., dnes dvakrát tolik. A podle toho se odvíjely ceny.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

honziss píše: čtv 18 led 15:33 Přijde mi, že si tu prostě někteří jen za každou cenu odmítají přiznat, že by EVčka mohla být v některých situacích normálně použitelná auta..? Já nejsem zastánce žádné technologie, při nákupu vybírám podle toho co se mi líbí a nejvíc sedí mým potřebám. Vyzkoušel jsem kde co od 66kw dieslu po 260kw hybrid a sem jen píšu svoje zkušenosti.
Dovedl bych si představit bateriáka jako malé auto na krátké popojíždění po městě, kdy se spalovák ani nezahřeje a má vyšší spotřebu. Současně by to prospělo ovzduší a parkování ve městech. Na podobné jsem měl před lety pandu, nízká pořizovací cena, malý motor, malá spotřeba, dobré parkování a navíc dobrej hec pro lidi, co věděli, že bych měl na S-Klasse. Co já se nasmál od ucha k uchu. Ale kolik takových bateriáků je a navíc za nízkou cenu jako panda? Celé se to zvrtlo špatným směrem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: pát 19 led 15:47 Jmenuj prosím ty výhody, které spalovák NIKDY neposkytne.
Opravdu mne to zajímá.
Můžeš tomu šlapat na krk od startu, je to tišší a lokálně bez emisí. Ale těch nevýhod je tolik, že pro většinu uživatelů převažují.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3482
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše: pát 19 led 15:47 Jmenuj prosím ty výhody, které spalovák NIKDY neposkytne.
Opravdu mne to zajímá.
Jeden z duvodu, proc jsem vzal m3 a ne treba znova giulii nebo 3er byla prakticnost. Muzu mit male auto, do ktereho ale nalozim 690l veci.

Druhy duvod treba cena. Kdyz nakonfigurujes vyse uvedena auta do aspon podobne vybavy jako ma v zakladu m3, tak jsi +200-250tkc...? A v prvnich letech to bude dalsich +100tkc za servis.

A jasne, ja naprosto pripoustim, ze v nekterych situacich muze byt ev auto otravny, kdyz proste bude blba shoda okolnosti. Ale cely to je o tom, jak casto te ev auto vypece a jak casto naopak vyuzijes jeho vyhod.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5510
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Ta nejsilnejsi Kia ev6 by na sypacku do mesta na nakup mohla stacit. A wallbox uz mame… :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět