přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Odpovědět
mates.voj
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 bře 08:22

přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od mates.voj »

Zdravím, zajímalo by mě zda se dá přihlasit auto z německa v ČR na normalních německých bílích SPZ, takže budu muset jako normálne na dovozovou technickou, ale otázka je když vozidlo nemá vystavenou převozní značku, ale má bílou mohuji také odevzat v ČR na úřadě, a dostanu normalní SPZ? nebo je potřeba vyřídit v DE převozní SPZ a až po té auto mohu přihlásit v ČR.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od petr_riha »

Mám pocit, že převozní značky potřebuješ. Jinak bys tu mohl odhlásit cokoliv, co bys v Německu ukradl.

Rychlým minutovým googlením: "Pro dovoz aut z Německa do ČR jsou nezbytné tzv. převozní značky. Ty existují ve dvou variantách: (žlutá, červená)" (https://www.epojisteni.cz/aktuality-dov ... za-krokem/)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
mates.voj
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 bře 08:22

Re: přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od mates.voj »

To jsem si samozdřejmě našel jen jsem se chtěl zeptat jestli stím někdo nemá zkušenost. A co teď kdyz chci koupit auto v česku ktere pán přivezl na bílich značkách ? je něaké řešení? asi bude nejlepší jít se zeptat na ůřad.
mates.voj
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30 bře 08:22

Re: přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od mates.voj »

Chci si koupit vůz v Německu a odjet s ním zpátky do Čech, kde mám trvalé bydliště. Jak to bude s registrací?
I když si vůz budete nakonec muset nechat zaregistrovat v Čechách, na cestu z Německa budete potřebovat německou SPZ. Pokud je automobil nový, požádejte o převozní značku – pak nebudete muset platit v Německu DPH. Pokud se jedná o ojeté vozidlo, budete muset s největší pravděpodobností požádat v Německu o registraci. Zvažte, zda by nebylo levnější si nechat do Čech auto dopravit. Pak byste se registraci v Německu vyhnuli.

třeba toto jsem nasel na stránce https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_cs.htm
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od Brus »

převozní značky potřebuješ na to, abys mohl s autem z německa dojet, na přihlášení tady je určitě nepotřebuješ.

Auto se musí nejprve v německu odhlásit, až pak ho můžeš tady přihlásit. Pokud už tady fyzicky je, tak minimálně s papíry se musí do německa na úřad a až potom tady na úřad
Pravda vyděsí
hiddenscore
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11 kvě 08:02

Re: přihlášení auta z DE na normaních bílích DE SPZ

Příspěvek od hiddenscore »

mates.voj píše: čtv 30 bře 09:20 To jsem si samozdřejmě našel jen jsem se chtěl zeptat jestli stím někdo nemá zkušenost. A co teď kdyz chci koupit auto v česku ktere pán přivezl na bílich značkách ? je něaké řešení? asi bude nejlepší jít se zeptat na ůřad. basket random
Ahoj
Než budete moci zaregistrovat vůz v této zemi, musí mu být nejprve odebrána jeho poznávací značka z Německa.
Odpovědět