Pískání při vyšší rychlosti

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Odpovědět
Kataniuz
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24 úno 08:23

Pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od Kataniuz »

Dobrý den,

mám Octavii 2, 1.9 TDI 77 kW, 4x4, 2006 a při vyšší rychlosti - od 90 km/h se ozývá pískání, které jsem zpočátku přirovnával k "povrzávání" polokožených sedaček např. vzadu. Nicméně zvuk vychází z palubovky / motoru.
Na autě nová spojka vč. setrvačníku, rozvody, před týdnem jsme udělali komplet repasi podvozku - nové tlumiče, pružiny, ramena, tyčky, apod., nová sahara, repas převodovky, nová volnoběžka od altíku, napínák řemene vč. řemene., nové turbo, nový kompresor klimošky. Když se mi sníží rychlost na cca 85 km/h , opět to zmizí. Ventilátor topení jsem zkoušel vypnout, taky nepomohlo. Napadá vás něco, jak tohle vyřešit? Nahrávka není moc kvalitní, ale zvuk je fakt nepříjemný a ve finále přehluší i zesílené rádio. Dělá to na všech zařazených stupních převodovky, i na neutrál. Na podvozku není nikde nic uvolněného, plandavého apod. Mám ještě poznatek, že ráno, než se zahřeje auto, tak to nepíská. Po zahřátí motoru na 90st. se to aktivuje. Termostat jsem také vyměnil.

Šílený zvuk zde - https://ulozto.cz/file/X5w14vbLvgJa/zvuk-octavia2-mp4

Díky předem za případné tipy.
Morbidity
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21 črc 14:18

Re: Pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od Morbidity »

Zkontrolujte, zda jsou v hadicích chladiče nějaké otvory.
hiddenscore
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11 kvě 08:02

Re: Pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od hiddenscore »

Kataniuz píše: stř 24 úno 08:28 Dobrý den,

mám Octavii 2, 1.9 TDI 77 kW, 4x4, 2006 a při vyšší rychlosti - od 90 km/h se ozývá pískání, které jsem zpočátku přirovnával k "povrzávání" polokožených sedaček např. vzadu. Nicméně zvuk vychází z palubovky / motoru.
Na autě nová spojka vč. setrvačníku, rozvody, před týdnem jsme udělali komplet repasi podvozku - nové tlumiče, pružiny, ramena, tyčky, apod., nová sahara, repas převodovky, nová volnoběžka od altíku, napínák řemene vč. řemene., nové turbo, nový kompresor klimošky. Když se mi sníží rychlost na cca 85 km/h , opět to zmizí. Ventilátor topení jsem zkoušel vypnout, taky nepomohlo. Napadá vás něco, jak tohle vyřešit? Nahrávka není moc kvalitní, ale zvuk je fakt nepříjemný a ve finále přehluší i zesílené rádio. Dělá to na všech zařazených stupních převodovky, i na neutrál. Na podvozku není nikde nic uvolněného, plandavého apod. Mám ještě poznatek, že ráno, než se zahřeje auto, tak to nepíská. Po zahřátí motoru na 90st. se to aktivuje. Termostat jsem také vyměnil.

Šílený zvuk zde - https://ulozto.cz/file/X5w14vbLvgJa/zvuk-octavia2-mp4 doodle cricket

Díky předem za případné tipy.
Abyste předešli této situaci, musíte uvést stroj do záruky a nechat jej pravidelně kontrolovat.
miledearest
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21 lis 10:42

Re: Pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od miledearest »

Kataniuz píše: stř 24 úno 08:28 Dobrý den,

mám Octavii 2, 1.9 TDI 77 kW, 4x4, 2006 a při vyšší rychlosti - od 90 km/h se ozývá pískání, které jsem zpočátku přirovnával k "povrzávání" polokožených sedaček např. vzadu. Nicméně zvuk vychází z palubovky / motoru. eggy car
Na autě nová spojka vč. setrvačníku, rozvody, před týdnem jsme udělali komplet repasi podvozku - nové tlumiče, pružiny, ramena, tyčky, apod., nová sahara, repas převodovky, nová volnoběžka od altíku, napínák řemene vč. řemene., nové turbo, nový kompresor klimošky. Když se mi sníží rychlost na cca 85 km/h , opět to zmizí. Ventilátor topení jsem zkoušel vypnout, taky nepomohlo. Napadá vás něco, jak tohle vyřešit? Nahrávka není moc kvalitní, ale zvuk je fakt nepříjemný a ve finále přehluší i zesílené rádio. Dělá to na všech zařazených stupních převodovky, i na neutrál. Na podvozku není nikde nic uvolněného, plandavého apod. Mám ještě poznatek, že ráno, než se zahřeje auto, tak to nepíská. Po zahřátí motoru na 90st. se to aktivuje. Termostat jsem také vyměnil.

Šílený zvuk zde - https://ulozto.cz/file/X5w14vbLvgJa/zvuk-octavia2-mp4

Díky předem za případné tipy.
Měl jsem stejný problém a zkontroloval hadici chladiče, měla několik vadných problémů.
Odpovědět