Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Onboard videa

Příspěvek od Lachende Bestien »

Mám-li dostatečný přehled o situaci a jsem-li schopen na základě dlouholetých řidičských zkušeností (a dobrého zraku) vyřešit dopravní situaci tak, abych nikoho neomezil či neohrozil, neexistuje racionální důvod, proč zastavovat na stopce a snižovat tak plynulost provozu.
Velmi podobná situace jako v případech jízdy rychlostí vyšší než "nejvyšší povolenou rychlostí pro plebs".
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Třeba proto, aby si to člověk neosvojil. Častější jsou totiž případy, kdy řidiči STOPku ignorují, byť svůj význam má. Zrovna včera mi u baráku vyjel pán (1+1 a dvě děti) na STOPce, kde viděl do strany úplné hovno a ani nepřibrzdil. Málem naboural dvě auta na hlavní a ještě držkoval. Štěstí, že měl v autě děti...před nimi jsem ho nechtěl bít.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Onboard videa

Příspěvek od Lachende Bestien »

řidičBOB píše:Třeba proto, aby si to člověk neosvojil. Častější jsou totiž případy, kdy řidiči STOPku ignorují, byť svůj význam má.
Věřím, že v tomto máte pravdu. Rozhodně nikomu nedoporučuju tuto značku ignorovat; jako ostatně žádné smysluplně umístěné dopravní znamení. Fakt, že mnohé omezující značky mají "řešit" nepromyšleně realizované dopravní komunikace a jejich okolí, je věc jiná.
řidičBOB píše:...Zrovna včera mi u baráku vyjel pán (1+1 a dvě děti) na STOPce, kde viděl do strany úplné hovno a ani nepřibrzdil. Málem naboural dvě auta na hlavní a ještě držkoval. Štěstí, že měl v autě děti...před nimi jsem ho nechtěl bít.
Nabízí se otázka, zda pár facek a pohlavků právě před vlastními dětmi by pánovi neprospělo nejvíce, aby se mu poněkud rozjasnilo v dubové palici. Ovšem pro aktéra je tu riziko pak pohmožděných rukou, trestního stíhání kvůli zbabělcům, co ruční výměnu vyprovokují, a pak utíkají s brekem žalovat fízlocystům. Každý máme vlastních záležitostí k řešení víc než dost tak proč zbytečně riskovat další starosti kvůli nevědomým jedincům, schopným hazardovat se zdravím a životem svým a svých dětí, o ostatních řidičích nemluvě. I dostatečně razantní verbální projev dokáže donutit k zamyšlení.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

Lachende Bestien píše: Edit. Kampak se poděl ex-řidič dodávky Stepan? Stále trvá na své racionalizaci, nebo bude schopen přiznat chybu a přehodnotit svůj názor na jízdu dodávkou ve zúžení v levém pruhu? Vše se dozvíte už zítra v 18:00 v pořadu Rychlý Pachy!
Stepan se posledních několik dnů věnoval pilotování kanoe. A i přes hrozbu pokuty až do výše 100 000 Kč byl celou dobu nametenej jak zákon káže. Naštěstí se neutopil a boural jenom do ostatních plavidel. Takže paráda \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Lachende Bestien píše:Rozhodně nikomu nedoporučuju tuto značku ignorovat; jako ostatně žádné smysluplně umístěné dopravní znamení.
To každopádně...
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Onboard videa

Příspěvek od oxik »

honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

oxik píše:Pokračování Porsche vs. Hasiči

https://www.facebook.com/tomaspfeffer/p ... nref=story
Otazka zni, muze ridic cisterny dostat flastr za to ze lhal pri podani vysvetleni spravnimu uradu? A jak je to s videem z onboard kamery, kdyz me nekdo natoci, tak to muze jentak bez meho souhlasu predat mediim?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud ten záznam poskytl médiím ten hasič, tak se dopustil nedovoleného nakládaní s biometrickými údaji a měl by po něm vystartovat ÚOOÚ.
Já si ale myslím, že jim to dali policajti. Dělají to velmi často, že ze šetřeného případu vytáhnou záznam a poskytnou jej médiím - a to dokonce i v případě, že k tomu nemají svolení autora. OVK jim to při případné stížnosti přikryje.
U správního lhát můžeš. Když se to ale prokáže, tak tvá výpověď by automaticky měla být nedůvěryhodná i v dalších bodech a nelze pak na ní stavět.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Lachende Bestien píše:Mám-li dostatečný přehled o situaci a jsem-li schopen na základě dlouholetých řidičských zkušeností (a dobrého zraku) vyřešit dopravní situaci tak, abych nikoho neomezil či neohrozil, neexistuje racionální důvod, proč zastavovat na stopce a snižovat tak plynulost provozu.
Velmi podobná situace jako v případech jízdy rychlostí vyšší než "nejvyšší povolenou rychlostí pro plebs".
Geniální myšlenka, přesně tohle je ukázkový případ, proč vznikla pravidla.
Protože provoz nelze řídit myšlením jedinců!
Motorkář poletí vesnicí po hlavní 150, protože nikde nikdo, a z vedlejší mu zavře silnici rozvoz pizzy, protože zjevně- ta stopka tam byla zbytečná, sto metrů nikde nikdo, spěcháme...
...prááásk....

Oba byli mistři světa... Volej havrany, 155 je zbytečné...
Příště budeme chytřejší drahoušku!
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět