Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Truck Daškam píše: To čisté předjíždění ty logicky nevidíš (protože když už to vidíš, jedná se o tebou zmíněný příklad)
Občas se mi poštěstí vidět i čisté předjetí. Ale jo, je to logicky spíše náhoda. Ale těch nepovedených je na můj vkus nějak moc.
Truck Daškam píše: - to nemusí s filmama mít nic společného. Bohatě stačí když se vrátíme k bodu, že osobní auta považují blinkr za signál "šlápni na to".
Ano, taky jsem málem do šipky vlétl, když osobní Mercedes musel prostě ještě předjíždět
Ano, ale to je právě to, kde se má ukázat profesionalita toho řidiče. Nemůže spoléhat na to, že si ostatní uvědomují, že ho pustí atd. Musí to mít pošéfované tak, aby nemusel na toto spoléhat stylem, že mě buď někdo pustí, nebo to tam sešrotuju.
Truck Daškam píše: Provoz na dálnici není řízen pouze §35 a §36 - platí i tebou zmíněný odstavec §17
Můžeš se ted odvolávat na §12 ohledně jízdy v jízdních pruzích - jenže zase se dostaneme k tomu, že v levém pruhu mimo obec nemáš co dělat, pakliže nepředjíždíš
Tak, ony se tyhle vjetí stávají alespoň mně výhradně v případech, kdy jsem v tom pruhu zcela legálně - viz. video. Ono taky jak jinak, když obvykle jde o skupinku kamionů, kde se neustále mezi sebou melou, protože jeden jede 89, druhý 90, třetí 91, kterému to ale zase nejede do kopce... To je taková klasika, když v dálce vidím, jak v pravém jede skupinka 3 a více kamionů, tak předem začínám tiše kurvit, protože mi je jasné, že než je dojedu, tak na 80% se tam začnou různě předjíždět a 5 minut za nimi zkysnu.
Truck Daškam píše: A proč bys nouzově brzdil? Pokud budeš nouzově brzdit, on ten důvod uvidí podstatně dřív než ty (má lepší přehled, než ty sám)
Čímž neříkám, že to je dobře! Ale pravdou je, že přiblížení z 80% bohatě stačí.
To si troufám říct, že je hodně sebevědomé tvrzení. Ne vše je předem vidět. Třeba taková srnka, co vyletí zpoza keře ze škarpy...
Truck Daškam píše: Tak to asi každej jezdíme jinde.
To jezdíme. Já nejezdím moc v okolí Prahy, spíše Brno <-> Olomouc. A třeba taková D46 je pravidelně krásná přehlídka demence. Není tam odstavný, ale stejně spousta kamioňáků v koloně v lévém, vedle jiného kamionu. Jak tam asi něco má projet?

Truck Daškam píše: Jasně, ale to se děje pořád dokola. Jeden se zařadí, zvětším mezeru - a další.
Ano, ale takto to ten zákon bohužel přepokládá. Máš mít mezeru, do které se někdo může zařadit. Když se někdo zařadí, musíš opět udělat mezeru, protože máš povinnost, mít mezeru. A tak pořád dokola. Nikde není psáno, že jakmile se někdo zařadí, tak už ta povinnost nadále neplatí.
Truck Daškam píše: Když ho není kde uklidit, prostě se to dít bude.
Tak, pokud se budeme pořád točit na tomto, tak to tak bude furt. To je v rukou oněch řidičů, aby se dopravcům na takové podmínky vykašlali. Asi jedině to by s tím mohlo pohnout.
Truck Daškam píše: 1:37 Tady proběhlo zipování jak má - a podlě mě od tebe očekával, že se tam budeš cpát taky. Taky tě začal zavírat až v moment, jak jsi začal troubit
Začal jsem troubit, protože místo aby se řadil, tak začal najíždět do mého pruhu. Tedy "začal" si on. Klasická ukázka vystupování z pozice síly, za kterou by si to hovado zasloužilo měsíc žrát brčkem.
Truck Daškam píše: A myslím že tam byl záběr šutru od kola? No tak s tím taky nic neudělám, zametat silnici fakt nebudu
Nene, to byl právě ten zmiňovaný led. Asi to tam není moc vidět, ale kostka ledu, co sletěla z vršku návěsu.
Rychlost zabíjí!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Truck Daškam píše:Jinak taková zajímavost, která taky ledacos vysvětluje...

Jeli jsme oba pruhy za nadměrem - oba pruhy plné aut. Takže dálnice v podstatě zavřená, jen to uzavření jelo.
Vpravo kamiony, vlevo osobáky.
Jenže co jsem nechápal byl fakt, že pruh s kamiony jel furt 80 - na tempomat. A ten levej pruh s osobáky? Furt to lítalo 70 - 100, do tohio furt kdekdo různě šlapal na brzdu... Chvíli byli pomalejší, chvíli rychlejší :-D Proč, nebo v čem je problém jet konstatní rychlostí, nechápu :-D
Treba proto ze tam jelo 5x vic aut?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Možná to bude i tím, že ony osobáky se obvykle neplouží 80, takže je tam inherentní snaha zrychlit - minimálně u těch, kteří neví, co se vepředu děje a proč to jede tak pomalu. Kdežto pro kamiony je 80 téměř maximálka (tedy oficiálně to dokonce maximálka je), takže pro ně je to víceméně no stress a běžná situace.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Ano, ale to je právě to, kde se má ukázat profesionalita toho řidiče. Nemůže spoléhat na to, že si ostatní uvědomují, že ho pustí atd. Musí to mít pošéfované tak, aby nemusel na toto spoléhat stylem, že mě buď někdo pustí, nebo to tam sešrotuju.
No, on mě v první řadě neměl vůbec co začít předjíždět a stejně tak měl jet 80.
Což se všimni, co značka "80" na dálnici před omezením znamená - nic. Každej to v levém valí dál 100+, někteří ani neuberou ze 150.
A jak jsem psal - ne, opravdu nebudu v pravém pruhu na dálnici zastavovat
To si troufám říct, že je hodně sebevědomé tvrzení. Ne vše je předem vidět. Třeba taková srnka, co vyletí zpoza keře ze škarpy..
Srnka třeba i jo (i když pořád mám přehled, leckdy i za to křoví)
Ale co se týká hlavně situací typu nedání přednosti - tak zatímco ty koukáš do světel auta před sebou, já vidím na blížící se křižovatce střelce, kterej vám tam vjede nebo divnýho chodce, co se plánuje zabít
Ano, ale takto to ten zákon bohužel přepokládá. Máš mít mezeru, do které se někdo může zařadit. Když se někdo zařadí, musíš opět udělat mezeru, protože máš povinnost, mít mezeru. A tak pořád dokola. Nikde není psáno, že jakmile se někdo zařadí, tak už ta povinnost nadále neplatí.
Což by v praxi znamenalo, že v případě pražské Jižní spojky nikam nejedu a musím couvat. A že to tam tak kolikrát tak i vypadá
Tak, pokud se budeme pořád točit na tomto, tak to tak bude furt. To je v rukou oněch řidičů, aby se dopravcům na takové podmínky vykašlali. Asi jedině to by s tím mohlo pohnout.
To není o dopravcích. Dopravce taky neovlivní, jak stát bude něco stavět nebo ne.
Tohle může řešit pouze stát - ale ten nechce. Stejně tak jako parkování
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Treba proto ze tam jelo 5x vic aut?
S těma jejich nerozestupama možná i víc - ale to s tím nemá nic společného....

Přesně to napsal aikoN
Nesledování a nepřemejšlení co se děje (ty oranžové majáky byly vidět na kilometry daleko) a neschopnost udržet rychlost - však lepení kdy není kam jet je běžný.

Jedu osobákem, přede mnou jede auto - tudíž nemám kam. Jedu furt stejně.... najednou se za mnou objeví světla, který se rychle přiblíží, nalepí se, a pak brzdí.... Po chvlice znovu jako přidá a přiblíží se, jestli se jako nevznesu a neuhnu do protisměru nebo tak něco
Takže tak nějak takhke to tam vznikalo
Chápeš to?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Truck Daškam píše:
Treba proto ze tam jelo 5x vic aut?
S těma jejich nerozestupama možná i víc - ale to s tím nemá nic společného....

Přesně to napsal aikoN
Nesledování a nepřemejšlení co se děje (ty oranžové majáky byly vidět na kilometry daleko) a neschopnost udržet rychlost - však lepení kdy není kam jet je běžný.

Jedu osobákem, přede mnou jede auto - tudíž nemám kam. Jedu furt stejně.... najednou se za mnou objeví světla, který se rychle přiblíží, nalepí se, a pak brzdí.... Po chvlice znovu jako přidá a přiblíží se, jestli se jako nevznesu a neuhnu do protisměru nebo tak něco
Takže tak nějak takhke to tam vznikalo
To se pletes, to s tim ma naopak velmi spolecneho. Precti si neco k dynamice dopravy...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

honziss: Jasně, ale v kontextu s tím, co píšu výše
Chápeš to?
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Truck Daškam píše:
aikoN píše:Ano, ale to je právě to, kde se má ukázat profesionalita toho řidiče. Nemůže spoléhat na to, že si ostatní uvědomují, že ho pustí atd. Musí to mít pošéfované tak, aby nemusel na toto spoléhat stylem, že mě buď někdo pustí, nebo to tam sešrotuju.
No, on mě v první řadě neměl vůbec co začít předjíždět a stejně tak měl jet 80.
Což se všimni, co značka "80" na dálnici před omezením znamená - nic. Každej to v levém valí dál 100+, někteří ani neuberou ze 150.
A jak jsem psal - ne, opravdu nebudu v pravém pruhu na dálnici zastavovat

A jsme zase u toho - on udělal toto a tamto. Proč to opět obracíš do té roviny, že on taky něco porušil? Soustřeďme se pouze na řidiče kamionu. Sám říkáš, že to je naprosto typické chování - neměli by pak s tím řidiči z povolání počítat a umět s tím pracovat?
Truck Daškam píše: Což by v praxi znamenalo, že v případě pražské Jižní spojky nikam nejedu a musím couvat. A že to tam tak kolikrát tak i vypadá
Však na Jižní spojce jsi z obliga. Je to ve městě, kde to neplatí.
Truck Daškam píše: To není o dopravcích. Dopravce taky neovlivní, jak stát bude něco stavět nebo ne.
Tohle může řešit pouze stát - ale ten nechce. Stejně tak jako parkování
A o kom jiném? Ti dopravci mají ČESMAD, který má za úkol tyto věci komunikovat a řešit se státem. Ale kde není problém, tam není snaha nic řešit. Je tedy potřeba v patřičných místech onen problém vytvořit. Když k tomu budou řidiči přistupovat s tím, že rampy nejsou, tak nasrat a jedu, nikdy se nic nezmění. Když vezmu utopický příklad - pokud by se dopravcům pravidelně stávalo, že řidiči v zimních měsících založí ruce a nepojedou, když budou mít na návěsu led, tak rampy začnou růst jako houby po dešti. Současný stav prochází jen díky tomu, že jsou řidiči za takových podmínek ochotní jezdit.

Mimochodem, na tvých videích vidím, že asi vozíš převážně na stavby. Jak vidíš problematiku znečišťování pozemních komunikací vozidly stavby? Zákon říká, že vozidla mají být před vjezdem na pozemní komunikaci očištěna tak, aby ji neznečišťovala. Praxi známe. Zrovna teď tady v mém okolí jedna taková stavba probíhá a auta, bagry atd. jezdí po silnici, kterou většina lidí z této části používá jako odpočinkovou zónu, respektive většina té silnice slouží jako jediná praktická spojnice s tou odpočinkovou zónou - jezdí tam s kočárky, děcka na koloběžce atd. V současnosti je z té asfaltky polňačka, jelikož je neustále pokrytá vrstvou bahna a odpadlými hroudami hlíny. Kočár furt jak od prasat, koloběžka/kolo zrovna tak. Když tam projedu autem, můžu rovnou do myčky. Volám pravidelně policajty, efekt žádný...
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

A jsme zase u toho - on udělal toto a tamto. Proč to opět obracíš do té roviny, že on taky něco porušil? Soustřeďme se pouze na řidiče kamionu. Sám říkáš, že to je naprosto typické chování - neměli by pak s tím řidiči z povolání počítat a umět s tím pracovat?
Však já s tím pracuju - najedu tam dřív a je to.
A to zas přijdou další co budou brblat, že tam najíždím dřív.

Takže co ted, dle tebe? Zastavit a počkat, až se všichni přeženou? A zase budou další brblat, že zastavuju...
Však na Jižní spojce jsi z obliga. Je to ve městě, kde to neplatí.
Jo aha, to jsme si nerozuměli - já myslel že ty to myslíš všeobecně, nejen ke vztahu znění zákona.



Naivko.
To, že řidiči založí ruce a nejedou by mělo jediný efekt - nával řidičů z východu, kteří pojedou za každou cenu a budou srát na všechno. '
A tím jak řidičů je čím dál méně, tak přesně tohle se děje už i ted. Nemysli si, že zákazníka zajímá, kdo mu to odveze - on to chce odvézt a hned. To, jestli má na střeše sníh ho vůbec nezajímá.

Co se týká znečištění - úplně nevím.
Smluvní podmínky jsou dané, odpovídá za to stavba. Takže bud tam má někoho kdo to meje, nebo nemá a o víc se nestarám. Samozřejmě se snažím bordel odházet na stavbě nebo v blízkém okolí, kde si to následně někdy uklízej (maj tam kropičku, smeták) nebo si lidi budou následně stěžovat směrem k nim

A ono je znečištění a znečištění, ted se bavím čiště o haldách hlíny apod, kdy to z auta doslova lítá.

To, že je tam film bahna nebo prachu - ty tam budou vždy. Když tam ze stavby projede 50 aut, tak tam vždy něco bude a i je, i když se auta mejou - i proto tam bejvaj cedule v tom smyslu, že projíždíš stavbou. Někdy to mytí to ještě jen zhorší - protože místo toho aby si ven vytáhl prach, vytáhneš bláto.

Policajty nemá smysl, to musíš asi na úřad, který vydal stavební povolení - ale co vím, tak než se to vyřeší, bude po stavbě
Chápeš to?
čaputa
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01 kvě 21:40

Re: Onboard videa

Příspěvek od čaputa »

Běžně si to tu jen prohlížím, ale tentokrát i přispěji videem od manželky.

http://vimeo.com/544054670
Naposledy upravil(a) čaputa dne sob 01 kvě 21:52, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět