Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od EL_XEL »

mattonecz píše:

krasne pomalu tam vjel
No, tady se mi těžko hledá nějaká omluva toho saniťáka, ten v osobáku o něm podle mě vůbec nevěděl. Vůbec nechápu, proč tam s tou sanitkou tak vlítnul. Zároveň ale nebudu tvrdit, že je to vůl, mohl se na vteřinu blbě zamyslet a bylo vymalováno.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

aikoN píše:Zkus si při pití/jezení/kouření třeba vyřešit nějaký složitější matematický příklad nebo hrát jednou rukou na klavír a pak zkus to stejné, když budeš s někým telefonovat. Že to v druhém případě nejde? Jaké překvápko :-)
Jak píše rozvláčněji LB; s HF nebo bez HF?
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Vzhledem k tomu, že oba říkáte, že není problém ani v případě, kdy telefon držíte, tak bez HF. Hovor samozřejmě rozptyluje i s HF (proto ostatně píšu, že i s HF si hovor nechávám pro na pozornost nenáročné části cesty), ale alespoň člověku zůstanou volné ruce a nemusí v tom rozptýlení ještě navíc šaškovat s obsluhou všeho jednou rukou/držet si telefon ramenem apod., na což za prvé není člověk z běžného řízení zvyklý a může tedy s větší pravděpodobností zazmatkovat a za druhé, je to další věc, na kterou je třeba myslet a ještě více odvádí pozornost.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Ty musíš při telefonování myslet na držení telefonu, jo?

Já myslím, že všechno to, co píšeš, platí jak s HF, tak bez HF. Nevidím v tom větší rozdíl. Jasně, odvádí to pozornost, ale to spousta jiných věcí taky. Já bych to tak nedramatizoval...
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Onboard videa

Příspěvek od leonidas »

Není problém s držením founu,ikdyž na křižovatkách a při odbočování i s automatem se to zhoršuje..ale na dlouhé cestě v pohodě..Jediné nebezpečí je že při mluvení či poslouchání hovoru,se snižuje maximální koncentrace na dění kolem auta..
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

GeneHawkins píše:Ty musíš při telefonování myslet na držení telefonu, jo?

Já myslím, že všechno to, co píšeš, platí jak s HF, tak bez HF. Nevidím v tom větší rozdíl. Jasně, odvádí to pozornost, ale to spousta jiných věcí taky. Já bych to tak nedramatizoval...
Když držíš v ruce telefon, musíš ovládat auto jiným způsobem, než jsi zvyklý a než máš zautomatizované. Tím pádem na to musíš víc myslet, což v situaci, kdy jsi už rozptýlený hovorem, není zrovna nejlepší a pokud by bylo potřeba na něco rychle reagovat, můžeš se mnohem pravděpodobněji zachovat zmatečně.

Jako, žádné drama to není, ale prostě vidím, že s hf je to mnohem lepší.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Ty asi nejezdíš s automatem, že?
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

No, to nejezdím. S automatem by to asi bylo o něco lepší.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Onboard videa

Příspěvek od mattonecz »

Já když telefonuju a potřebuju se soustředit na jízdu tak ignoruju telefon a nevnimam co mi kdo říká. Někdo to ale má naopak a nevnímá řízení
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Onboard videa

Příspěvek od Shr3k »

Hele, přemýšleli jste někdy, proč byste neměli zvládat řízení s handsfree, když zvládnete řízení a konverzaci se spolujezdcem, nebo dokonce s manželkou? :D
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět