Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

petr_riha píše: pát 12 srp 15:28 Tak v tomhle videu je už někdy v 5. sekundě jasne, ze neodbocuje vpravo, není jasne, co bude dělat a je zmatený (dá se od nej čekat cokoliv). Dal bych nohu z plynu a čekal, až dozmatkuje. Nabourane auto jsi měl zcela zbytečně, absenci předvídání.
Ty by ses těma rozborama elektronickou tužkou, mohl živit :-B
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

abgx1 píše: pát 12 srp 18:35
Ak to video hore nebola ucebnicova ukazka "dat nohu z plynu a cakat kym dozmetkuje" tak uz ostava len zhodnut sa ze sa nezhodneme.

"Co by bolo keby" sa mozme dotahovat donekonecna, s tym ze si budeme navzajom vymyslat situacie ktore nam vyhovuju. Okrem toho uz tak v 3sekunde bolo jasne ze sa len tak nerozbehne. A aj keby niekde odrazu nabrala 300koni, 4x4 a launch control tak tam je este krasnych 200m odstavneho pruhu do ktoreho by sa vosiel aj kamion.
No, asi poslední komentář k tomu (a ano, i já dělám chyby, nejsem bezchybný a vím, že s odstupem se kometnuje snáze).

- to, že vina je toho za tebou, je bez debaty (neříkám, že vina je tvoje, jen že jsi tomu šel trochu naproti)
- nezdá se mi, že bys své vozidlo nějak extra zpomaloval, rychlost se mi zdá stejná (= ten za tebou neví, že se něco děje)
- chybí mi tam blinkr, když tu překážku objíždím, jel-li bych dodávkou, skrz kterou není vidět, možná bych blikl varovkami, že se něco vpředu děje (a obzvláště, jestli ten za tebou jel nalepený na tobě).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pát 12 srp 16:47 Petr je vynikající pobojový generál a všichni okolo jsou idioti
Nikoliv. Jen jezdím tak, aby ti okolo mě věděli, co chystám, případně, jezdil-li bych dodávkou, skrz kterou není vidět, tak aby věděli i to, co se děje přede mnou.
Truck Daškam píše: pát 12 srp 16:47
Tak v tomhle videu je už někdy v 5. sekundě jasne, ze neodbocuje vpravo, není jasne, co bude dělat a je zmatený (dá se od nej čekat cokoliv). Dal bych nohu z plynu a čekal, až dozmatkuje. Nabourane auto jsi měl zcela zbytečně, absenci předvídání.
Asi koukáme každej na jiné video - autor též viděl, že dotyčný je zmatený debil a na to reagoval, ale nestihl reagovat ten za ním

Reagoval jak? Vysunutím do středu a klaksonem? Blinkr nic? Možná varovky dozadu v momentě, kdy na mě jede někdo nalepený, já mám neprůhlednou dodávku a přede mnou se něco děje?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

M.Z. píše: pát 12 srp 18:38 Ty by ses těma rozborama elektronickou tužkou, mohl živit :-B
:-D Jako že jsem shlédl 15sekunodvé video a okomentoval jeho pátou sekundu? Ale... Ta práce, která mě nyní živí, mám rád a za elektronickou tužku bych neměnil ;-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

jeden fakt - Auto vzadu bolo v case zaciatku videa este tak 150m vzadu, rozbehlo sa tam na nepochopitelne vysoku rychlost a naburalo napriek ~10m brzdnej drahe

Okrem toho to bola 7,5tonka ktorej celne sklo zacinalo na urovni strechy "dodavky" vpredu


Takze nie, nesiel nalepeny a vyhlad mal kralovsky
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Reagoval jak? Vysunutím do středu a klaksonem? Blinkr nic? Možná varovky dozadu v momentě, kdy na mě jede někdo nalepený, já mám neprůhlednou dodávku a přede mnou se něco děje?
Jo, blinkr bych dal. A jak by měl reagovat ten za ním?
Vidí auto co "nepochopitelně" vybočuje bez blinkru doleva, tak nereaguje nijak a když zastaví tak to do něj křápne? @-)
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pát 12 srp 22:31
Vidí auto co "nepochopitelně" vybočuje bez blinkru doleva, tak nereaguje nijak a když zastaví tak to do něj křápne? @-)
Řidič náklaďáku, překvapuje te to?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

No, statistika mluví jasně - v přepočtu na najetý km osobní auta prostě bouraj i tak víc, tak nevím co je tohle za žblebt
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Můžeš tu statistiku odkázat, nebo si cucáš čísla z prstu? A zkus rozlišit nehodovost na dálnicích a mimo ně. Zkus se zamyslet nad poměrem nehod se smrtí nebo těžkým zraněním nákl. vs. osobní. Hned ta statistika vyznívá jinak, že?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2244
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Nic hledat nebudu, kdysi koloval článek s přepočtem na najetý km. Což není nic divnýho - každej den mám na hrbu 200km, v jiné práci jsem dělal 500km denně. Pak mám kamaráda co najede sotva 10km ročně, a způsobil 2 nehody za rok
Většina osobních aut jede domov>práce>nákup>domov, v případě důchodců vyjede jednou za týden.
A to je tady ještě jeden zásadní fakt, že s osobákem lidi jezdí po notoricky známých místech - ale to třeba já ani náhodou a každou chvíli jsem někde poprvý

A ono stačí jezdit po Pražském okruhu - nehoda OA tam je zcela na denním pořádku (a to doslova), nejčastěji v levém pruhu.


Když kouknu do ofiko statistik (konkrétně leden - září 2021), tak vlastní vinou osobní auta usmrtila 211 lidí, nákladní vozidla 52
Chápeš to?
Odpovědět