Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

To je přirovnání jak noha, když ten kamion 100+ nejede. Ale jestli to je z tvé hlavy, tak ok.
Však právě. A proto osobák s 2t nemůže nikdy způsobit takovou škodu/úmrtí/zranění, jako 40t. Nějak nevím, co je na tom nepochopitelnýho
Nevím, jestli ti to dochází, ale pokud je u nás coby tranzitní země podíl kilometrů nákladďáků dálnice vs. zbytek asi tak 90/10, aby ta statistika byla relevantní, musíš porovnávat nehody os. aut (a škody) také pouze na dálnicích. OA pak mají spoustu plechů (ano, i to jsou dopravní nehody) ve městech, spoustu střetů se zvěří mimo dálnice, což logicky náklaďáky nemají.
Ten poměr neznám - ale třeba já (a nejen já, ale celá naše firma) jezdíme po dálnicích minimálně, většinou vše Praha a okolí. Poslední dvě nehody (zavinění OA) ve firmě se staly právě v Praze. Takže nejde zahrnout jen dálnice
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 12:22 Však právě. A proto osobák s 2t nemůže nikdy způsobit takovou škodu/úmrtí/zranění, jako 40t. Nějak nevím, co je na tom nepochopitelnýho
Tak v tom případě nevím, co jsi mlel za hovna, že OA toho způsobí více. A oháněl se statistikou. Takže od palce u nohy, že? Nepřekvapuje mě to.
Truck Daškam píše: ned 14 srp 12:22
Nevím, jestli ti to dochází, ale pokud je u nás coby tranzitní země podíl kilometrů nákladďáků dálnice vs. zbytek asi tak 90/10, aby ta statistika byla relevantní, musíš porovnávat nehody os. aut (a škody) také pouze na dálnicích. OA pak mají spoustu plechů (ano, i to jsou dopravní nehody) ve městech, spoustu střetů se zvěří mimo dálnice, což logicky náklaďáky nemají.
Ten poměr neznám - ale třeba já (a nejen já, ale celá naše firma) jezdíme po dálnicích minimálně, většinou vše Praha a okolí. Poslední dvě nehody (zavinění OA) ve firmě se staly právě v Praze. Takže nejde zahrnout jen dálnice
"Podíl" je to klíčové slovo, které jsi v té mé větě asi nepochopil. Takže ano, někdo (většina) jezdí po dálnici, a protože ten poměr není 100%, jsou i tací, které na dálnici raději nepustí, aby tam nevraždili ostatní.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak v tom případě nevím, co jsi mlel za hovna, že OA toho způsobí více. A oháněl se statistikou. Takže od palce u nohy, že? Nepřekvapuje mě to.
Psal jsem o počtu způsobených nehod na najeté kilometry. Zkrátka která skupině průměrně připadá víc nehod třeba na 500 000km.
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 12:35 Psal jsem o počtu způsobených nehod na najeté kilometry. Zkrátka která skupině průměrně připadá víc nehod třeba na 500 000km.
...což musíš vztáhnout na tu dálnici, protože ve městě je těch plechů osobních aut samozřejmě více, než nehod na dálnicích.

A víc se na silnici bojím profíka se 40t než amatéra se 15letou ze všech stran prohnilou tunou a půl.


Ale zdá se mi, že to je házení hrachu na zeď, že to stejně asi nepochopíš. A budeš dál porovnávat jabka a hrušky.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

...což musíš vztáhnout na tu dálnici, protože ve městě je těch plechů osobních aut samozřejmě více, než nehod na dálnicích.
Jenže v obci nákladní auta jezdí/bouraj taky. A nevím jestli lze vytáhnout nějaký reálný čísla,v jakém poměru a kolik najezdí osobní auto po dálnici a kolik ve městě.
U nákladní dopravy se to díky mýtu ví nejspíš naprosto přesně (najeté kilometry dle STK mínus ujeté kilometry dle mýta)
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 12:47 A nevím jestli lze vytáhnout nějaký reálný čísla,v jakém poměru a kolik najezdí osobní auto po dálnici a kolik ve městě.
No, včera ses vytahoval se statistikou. Nemáš ani tu, a i kdyby, byla by právě kvůli tomuhle irelevantní (přeložím, aby i řidič nákladu pochopil, "bezvýznamná").

Neřeš to, pořád si meleš svojí, ale nevíš, která bije. Je to ztracený čas.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Mám, z čeho asi myslíš že jsem vytáhl ta čísla...? Ale to jsou pouze čísla, bez toho vztahu co jsem psal já

https://www.policie.cz/soubor/statistik ... 1-pdf.aspx
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: ned 14 srp 13:33 Ale to jsou pouze čísla, bez toho vztahu co jsem psal já
Ano, takže nerelevantní data, která jsou na draka. Nějaká relevantní data k tomu, co psal, máš? Samozřejmě ne...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne, nemám. Protože je mi to jedno a nezajímá mě to. Možná zkusím napsat na Dekru, zda-li by byla ochotná mi něco takovýho poskytnout
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2247
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Tentokrát to s tím uhýbáním VRZu nebylo nejhorší a docela to šlo. Fanoušci modrých majáků (do kterých se řadím) ocení ten pohled na rozblikaná auta a užijou si poslech různých tónů

Chápeš to?
Odpovědět