Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Já ti nevím - platí na silnicích nějaká pravidla nebo ne? Jestli jsi jdu naproti s předností nebo jinde? Ano, tím, že předpokládám, že i ten druhý bude respektovat alespoň ta elementární pravidla. Zítra totiž na tom stejném místě mohu jet na motorce…lehce přehlédnutelný, zranitelnější.
Takhle si alespoň (možná) dotyčný uvědomí, že dělá něco blbě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Jenyk: asi máme každý nastavenou hranici benevolence jinde.
Úplně ti totiž nevěřím, že jsi nepotkal nikoho, kdo by si hrál s tlf a nevěnoval se absolutně řízení, někoho, kdo ti nedal přednost nebo ti to nestříhl na červenou v křižovatce.
Ty to máš asi v píči, já na něj zatroubím. To je celé.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2293
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Nevím jak Bob, ale já třeba dělám videa proto, protože mě to chování lidí štve.. Nejde mi o kritiku a křičení "podívejte se, jakej debil to je!".
Hele a ono to funguje - zpětnou vazbu, že díky podobným videím lidi jezdí jinak mám.
Pokud někdo něco porušuje, tak je mi to jedno (já to dělám taky). Ale to neplatí v moment, kdy tím někoho omezí/ohrozí

A co si budem povídat - ono třeba vybrždování už taky není tolik, díky tomu že se lidi bojej těch kamer.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jenyk »

Přeloženo do normálního jazyka. Prasím a to, jestli jsem někoho ohrozíil/omezil, rozhoduji já.

Vy jste tedy dvojka. Snad se někdy i vy naučíte řídit slušně.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Onboard videa

Příspěvek od Lachende Bestien »

Jenyk píše: stř 15 čer 21:50 ...Prasím a to, jestli jsem někoho ohrozíil/omezil, rozhoduji já.
A kdo jiný by sis asi tak představoval, že bude rozhodovat, přítel na telefonu? :p
Jenyk píše: stř 15 čer 21:50Vy jste tedy dvojka. Snad se někdy i vy naučíte řídit slušně.
To asi neklapne, ledaže bys jim jako generální arbitr slušné bezpečnosti dával lekce z bezpečné slušnosti.
A v tu korvetu sis jistě pořídil proto, abys vždy a za všech okolností jezdil jako slušný bezpečník. To víš, že jo. :ymsmug:
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jenyk »

Mohu to zkusit. Dnes večer jsem byl svědkem zajímavé situace. Autobus při výjezdu z nádraží na Zličíně zahýbal doprava. V protisměru osobák odbočoval vlevo. Měl dát autobusu přednost. Nedal. Autobusák byl zkušený, odhadl to, mírně přibrzdil, osobák projel, pak v klidu jel autobus. Nikdo netroubil, nenajížděl, nevynucoval si přednost. Situace sice zaváněla, ale díky slušnosti a zkušenosti autobusáka proběhlo vše bezpečně. Ten autobusák je výborný, vyježděný řidič. Stačí takhle?
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

A příště tam ten osobák zase nedá přednost, protože v jeho očích mu teď dával přednost ten autobus, ikdyž neměl a vůbec to třeba neví. Jenže příště tam potká někoho ráznějšího nebo někoho, kdo si ho nevšimne a nehoda je na světě. Kdyby na něj zatroubil, tak ho třeba trkne, že udělal něco, co neměl.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Jenyk píše: stř 15 čer 21:50
Vy jste tedy dvojka. Snad se někdy i vy naučíte řídit slušně.
A tom, co je slušné, o tom rozhoduješ ty?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Arkis: přesně napsáno.
A není to o vychovávání, ale o upozornění, že ten druhý dělá něco špatně. Lepší zatroubit, než se tam příště válet na zemi.

Jenyk: situací, které nejsou úplně ok, ale mávnu nad tím rukou, je daleko víc, než které sestříhám.
Sedni si někdy v Pze na motorku a třeba tě nedání přednosti v jízdě začne taky neuvěřitelně srát. Stejně, jako nedávání blinkrů.
Btw: kdybych nebyl vyježděný (a jsem si skoro jist, že mám odjeto mnohem víc, než ty), tak jsem už dávno mrtvej.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od Čičo »

Slušné je netrúbiť na tých čo jazdia neslušne. ;)
Odpovědět