Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Tak tady nebylo zrychlovani kvůli blokování v předjíždění, nýbrž kvůli konci obce a zvýšení limitu. Navíc zrychlovsni plynule a pozvolné. O autě za sebou, natož predjizdejicim tam, kde to je zakázané, nemusel první řidič vůbec vědět (což není správně samozřejmě).

Pokud nemám koně, tak se neseru tam, kam se bez nich nedostanu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Asi se tam musí dát cedule 5x5m s nápisem "tady nepředjížděj, auta tu zrychlují", protisměr oddělit zdí a do protisměru dát jednosměrné hroty, aby to fyzicky nešlo - protože by se určitě našel dement, co by před začátekm tý zdi přejel do protisměru a hájil by se, že předjížděnej měl zipovat a protijedoucí řidiči měli počkat u konce zdi, aby se mohl zařadit

Nebo já fakt nevím, jak jinak to udělat debilům vzdorný, aby se tam prostě nepředjíždělo a vozidla na konci obce mohla zcela logicky a přirozeně zrychlovat
Chápeš to?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

petr_riha píše: úte 06 pro 11:58 Tak tady nebylo zrychlovani kvůli blokování v předjíždění, nýbrž kvůli konci obce a zvýšení limitu. Navíc zrychlovsni plynule a pozvolné. O autě za sebou, natož predjizdejicim tam, kde to je zakázané, nemusel první řidič vůbec vědět (což není správně samozřejmě).

Pokud nemám koně, tak se neseru tam, kam se bez nich nedostanu.
No sice predjizdet na cedulove urovni konce obce neni optimalni, nicmene onen viditelny kickdown CH-R lze za plynule a pozvolne predjizdeni oznacit tezko.
Ten tvrzeny zakaz predjizdeni si vydedukoval z ceho?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

Typický blbeček vychovávač, celou dobu jede jak s hnojem, aby si nevybil baterku, ale najednou umí najít akcelerátor... o nějakém plynulém zrychlování, nemůže být ani řeč.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

petr: pokud je předjížděný, zrychlovat nesmí. Tečka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Jako že když pojedu obcí 50, před koncem obce mě začne přes plnou předjíždět kolona aut, tak nesmím nabrat rychlost na běžných 70-80-90? Teorie něco takového říká (nepočítá s touto situací, v základu jde o to, že pokud jedu na 90 70 (nebo klidně nadlimitních 110, to je jedno) a jsem předjížděn, nesmím nabírat v průběhu manévru rychlost), chtěl bych vidět soudce, který by to takto v případě nějakého sporu odsoudil.

Autor videa je za mě v této situaci mimo. Pokud jedu jak vemeno (předjíždím přes plnou na konci obce, kde se dá zrychlení předpokládat), musím počítat s tím, že o mně druhý řidič neví. A pak mám buď dostatek koní a zahájím manévr, nebo nemám a vyseru se na to.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

Cize tvrdis ze o tom vodic bieleho auta nevedel ani po zatrubeni pri ktorom mu trhlo rukou(vid 6. sekunda).

Pricom z jeho vlastnych ust vyslo ze slo o zamerne zrychlovanie kvoli tej plnej ciare.


Dakujem, to mi staci.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Za mě máš mít na předjíždění buď koně, nebo se na to vysrat. O té plné ani nemluvím. Zákon hovoří také mj. o dostatečné rychlosti k předjíždění. Tu jsi neměl.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

Obrázek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

petr_riha píše: úte 06 pro 15:20 Jako že když pojedu obcí 50, před koncem obce mě začne přes plnou předjíždět kolona aut, tak nesmím nabrat rychlost na běžných 70-80-90? Teorie něco takového říká (nepočítá s touto situací, v základu jde o to, že pokud jedu na 90 70 (nebo klidně nadlimitních 110, to je jedno) a jsem předjížděn, nesmím nabírat v průběhu manévru rychlost), chtěl bych vidět soudce, který by to takto v případě nějakého sporu odsoudil.

Autor videa je za mě v této situaci mimo. Pokud jedu jak vemeno (předjíždím přes plnou na konci obce, kde se dá zrychlení předpokládat), musím počítat s tím, že o mně druhý řidič neví. A pak mám buď dostatek koní a zahájím manévr, nebo nemám a vyseru se na to.
Ano, zcela jistě. Že předjíždí přes plnou, prázdnou, zelenou nebo puntíkatou - to nehraje žádnou roli. Zákon nic takového neříká, že když druhý porušuje nějaké pravidlo, tak ty smíš také a vlastně si děláš, co chceš, protože ON také porušuje. Zákon vysloveně říká, že pokud jsi předjížděný... Nic dalšího opravdu neřeší. Takže ano, když tě začne předjíždět na konci obce někdo přes plnou, nesmíš mu přidat, ale musíš ho nechat předjet. Zde neobstojí ani argument, že jsi o něm nevěděl.
Každý by to tak posoudil, protože tak je to psáno. Ty obecně nemáš řešit druhé, máš si počínat tak, abys ty zákon dodržoval.

To, co říkáš ve druhém odstavci, je úplná kravina.

To je nakrásně to stejné, když ti vyjede auto z protisměru v jednosměrné ulici, ale tobě zprava. Jsi povinen mu dát přednost v jízdě, i když jasně vidíš, že on jede ulicí protisměrem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět