Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Onboard videa

Příspěvek od blah »

tak ono je podle me uplne zbytecne riskovani s vlastnim zivotem na takove silnici vubec na kole jet. To bych si taky odpustil.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Onboard videa

Příspěvek od Shr3k »

řidičBOB píše:Pro ně přece žádné povinnosti neplatí...oni mají na silnici jenom práva!
Mimochodem nezabil se zrovna takhle Bouchal? Že odbočoval na Kpt. Jaroše doleva https://goo.gl/maps/4r6YSEapo6HLVKhE9 a do Dukelských hrdinů nedal přednost protijedoucímu?
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

No já bych do budoucna zavedl oprávnění k jízdě po veřejných komunikacích pro každého, kdo není chodec ale jezdec na čemkoliv.Minimálně bych začal aspoň už dnes nejprve s elektrokoly+ elektrokoloběžkami.
To přestává být sranda, on tě je schopen podjet v obci, když jedeš 50kmh, legálně, ale brutálně nebezpečně! Mají to nachipované. Stalo se mi to na kruháči, kde je 30kmh, proletěl tam jak střela, nikdo to nečeká, nikdo ho nevidí! Víme že cyklista může podjíždět, ale stačí bus nebo cokoliv stojící, a on vybočí v té rychlosti až do protisměru...
Klidně to oprávnění by mohlo být v jednodušším režimu než klasická autoškola, ale pravidla jízdy na křižovatkách by měli logicky ovládat, když je chtějí používat a za porušení by měli nést odpovědnost. Hlavně oni ani netuší, jak je to nebezpečné kolikrát. Že by to nešlo?
Proč by to nešlo když jednou za rok umí dopraváci udělat akci a pokutovat i chodce na přechodech.
Každé zlepšení lepší než nic.
Zní to absurně, ale představ si, řešit nehodu jak tě vyslýchají, protože to do Tebe elektropumpičkář narve.
Každopádně stávající úprava je nedostatečná. Mi nasolí pokutu za povinnou výbavu stylem "homologované nůžky" v lékárničce oni lítají jako sebevrazi?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

A hlavně v Pze na tom jezdí 99% cizinci/návštěvníci Phy. Mají to jako atrakci. Takže se podle toho i chovají.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

řidičBOB píše:Jejich uvažování mi přijde opravdu na palici. Přitom je zcela zřejmé, že jejich střet s autem nebo pouhý pád na silnci = smrt a v tom lepším případě těžké zranění.
Zas bych to nedramatizoval. Co já se za mladších let na kole napadal, i to auto mě jednou srazilo a nikdy jsem se u toho nezabil ani těžce nezranil. Teda s tím autem to bolelo jak čert a trvalo nějakou tu minutu než jsem se vůbec dokázal zvednout, ale spravila to jehla, nit a čtvrthodina na chirurgii, plus jsem byl asi týden takový dotlučený. Zas na druhou stranu mě to vyléčilo z dělaní nebezpečných píčovin.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Jedna vlaštovka jaro nedělá...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od HondaMan »

Hlásí se druhá vlaštovka. Taky jsem pár pádů zažil a i auto mě srazilo na zem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Hm, já bych to nepodceňoval, lidská schránka je velmi křehká, stačí jediná dobře mířená rána a je konec. Hlavou o zem nedejbože obrubník a jedou havrani a nikdy nikdo nepochopí, jak se to mohlo stát.
Všichni si mysleli, že to není možné.
Je...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

zvlášť, když cyklista ani nemá helmu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět