Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně! Pojďme se všichni mít rádi! Sluníčko, lásečka a do videí dávat jenom štěňátka a kočičky!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Přeloženo do normálního jazyka. Prasím a to, jestli jsem někoho ohrozíil/omezil, rozhoduji já.
Tak když jsem v ten moment na silnici v tom místě sám - není to o rozhodování

Arkis to napsal přesně.

To je jako moje věčný upozorňování, na těsné řazené před nákladní auto - je to nebezpečný problém a děje pořád. A proč?
Protože to většina řidičů ignoruje (jsou to zkušení řidiči, co odhadují situaci a přibrzdí a netroubí) a protistrana v osobním autě má pocit, že je teda všechno v pořádku - takže to tak dělá furt.
To je jako v tématu vedle, ohledně kruháče, kde lidi chtěj dávat přednost autům zleva, co ještě nejsou na kruháči - no a proč? Protože spousta degešů si myslí že přednost má, troubí.. A tak jsou lidi vycvičení, že ten rychlejší zleva má přednost, stojí před kruháčem a čekají, až bude v okolí prázdno
Chápeš to?
Jehla
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16 čer 05:45

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jehla »

Dostal jsem link na tohle vlákno, že se tu podrobně rozebíralo "naše" fungování na yt, pročetl jsem si to a zaujalo mě pár věcí.
brnenska.odchytova píše: ned 22 kvě 21:51 Nikdo se zbrojákem si na kanál nedá video, kde de proti borcovi s bouchačkou v ruce... nebo ty jeho "náhodný" střety s týpkem v masce ;) Jako chápu, že po Plzni běhá spousta magorů, ale něco je přecejenom trochu moc.
Takže Jehla si kanál založil na svojí osobnosti, kdy jezdí agresivně a troubí a své tvorbě (jakože naskládat videa za sebe), ale já ne, protože...?
On totiž teďka Jehla má ty super záběry hlavně od sebe a vůbec ne od diváků, žejo? :-D
Nevidím jedinej důvod, proč by takové video na kanále nemělo být, je to záběr z autokamery, je to záběr z provozu a proč bych si to na kanál nedal? Video, kde byla použita zbraň, jsem zveřejnil ve chvíli, kdy věc byla dořešena s PČR (vyřešena byla za jedno odpoledne během pár hodin).

"Náhodný střety s týpkem v masce" - ten střet byl jeden jediný, ožrala v silnici, který zastavoval dopravu a ve chvíli, kdy jsem se proti němu rozjel, mi rozbil flašku o zadní dveře - co je na tom moc? Nebo proč by tohle mělo být něco fakeového? To jako když někdo někoho srazí, nebo má nějaký víc nevšední zážitek ze silnic, tak je to automaticky fake? Jakože "Mně se takovej záběr nepovedlo natočit, tak není možný, aby se to stalo někomu jinýmu?" Nerozumim tomu.
brnenska.odchytova píše: ned 22 kvě 19:31 fakt není řešení posílat záběry jenom Jehlovi, protože se mu podařilo fakeovýma videama vyrůst...
Moje motivace tvorby videí je trochu jinde než sou zisky.. Pro zisky to dělá Jehla...
Říct o někom, kdo si založil dashcam kanál před sedmi lety, kdy jsme ani nevěděli, co je to monetizace videí, že to dělá jen pro zisky je dost úsměvný. X měsíců, možná i roků jsme si videa posílali tak maximálně mezi sebou a videa měla doslova párset views. Hltal jsem kanály jako JizdaOzivot, PeckyBomby, Davidam, SledujCestu, janatomam a v té době si opravdu nikdo nezakládal kanál pro to, aby z toho měl zisk, od začátku to je koníček, který mě baví. Ano koníček, který mi teď vydělává, ale označit zrovna mě, že já to dělám primárně pro zisk? Kdybych to dělal pro zisk, tak třikrát týdně jebu na yt videa, kde bude jen sestřih od fanoušků a přehazuju peníze vidlema (jen pro představu, 90% videí co fanoušci zašlou, vyřadím a vybírám jen to top) Někdo to zas tlačí na sílu a má pravidlo, že bude vydávat video každou neděli. Nic z toho já nemám, ani nedělám. Prostě pokud nemám dostatek materiálu, aby mé záběry byly alespoň cca na polovinu videa, video nevydám. A je mi jedno, jestli to potrvá týden, nebo týdny tři.
brnenska.odchytova píše: ned 22 kvě 21:51 Nemám problém s tím, že to dává za paywall.. mám problém s tím, jak to prezentuje.. tvl.. na mým kanále je video, kde sem rozstřeilil srnku na sračky, je tam aji kamion, co přejel ženskou, která se tam pak klepe.. mám tam sražený dítě, sraženýho chlapa na přechodu.. čelní střety, ale yt mu nedovolí dát na kanál odpinknutí srnky.. jasně...
Prezentoval jsem to tak, že mi to youtube neschválí. S demonetizací videí souvisí i práce algoritmu, kdy jsou ta videa míň doporučovaná, nezobrazí se všem odběratelům, nepřijde všem oznámení a čim víc demonetizovaných videí člověk nastřádá, tím jeho kanál umírá a nebo se dočká shadow banu a už se z toho nevyhrabe. Já chci kanál rozvíjet a ne ho zabít. A tím, že yt od loňského léta mi začal zpětně demonetizovat x desítek videí, která pro něj do té doby byla ok, tak jsem musel zareagovat. Dostal jsem na několik videí i omezení věku - překvapivě na videa, kde by to člověk nejmíň čekal. Stačilo někomu vynadat do "dědků" a už jsem měl věkové omezení, protože to bylo podle nich urážení skupiny obyvatel. Proto to zašlo až do té míry, že musela přijít cenzura vulgarit a razantní omezení záběrů, které by se yt líbit nemusely. Což pak vedlo k tomu, že část fanoušků byla z cenzury zklamaná. Protože ne všichni koukají na ta videa kvůli situacím na silnici, zajímá nebo je baví i moje reakce, mluva, nadávky, osobnost jako taková, proto mají alternativu na herohero, kde se v ničem omezovat nemusím, mají tam videa dříve, bez reklam, videa navíc, která se na yt nedostanou, každý měsíc se rozdává merch - mají za ten poplatek adekvátní odměnu.
Arkis píše: ned 22 kvě 20:57 Přirovnal bych tě ke kanálu jako je například Failarmy. Prostě kompilační kanál, který lidi odebírají, aby viděli zajímavá videa. Nehledají za tím někoho. Nezajímáš je ty, ale jen ten obsah, který vlastně ani není tvůj. Jak ty dashcamy, tak ty filmy. Kdyby jsi zítra zmizel a někdo ti sebral účet, tak je lidem úplně fuk, že to dělá někdo jiný. To i Jehla, kterého tady z nějakého důvodu haníš, si kanál založil na své osobnosti a své tvorbě.
Souhlas, výstižně napsáno. Pro mě jsou takové typy kanálu prostě jen kompilační ve stylu Failarmy. Je mi úplně jedno kdo to stříhá, co je zač, je to pro mě nikdo, člověk tam jde jen za těmi sestřihy a víc ho nezajímá. Jsou to jen poskládané cizí věci za sebe do videa. Uznávám, že to musí dát neskutečně práce. Chápu, že to má své publikum a lidi to baví, jinak by to ty views nemělo. Pro mě osobně jsou ty prostřihy hlášek z filmů neskutečně otravný a proto to nesleduju.
Truck Daškam píše: pát 20 kvě 10:06 Já třeba považuju za největší zhovadilost merch. Jako fakt bych si koupil hrníček s dashcam tvůrcem. Jako že si někdo koupí triko? :-D
Ale lidi jsou různý, dopravní podnik zase prodává tričko s tramvají
Přesně tak, lidi jsou různí. A záleží taky na "dashcamerech". Jak jsem tu psal vejš, pokud ten kanál nemá osobnost a jsou to defacto jen sestřihané cizí záběry, tak k tomu kanálu nikdy nebudu mít takovej vztah, abych měl chuť si něco pořídit. Já sám nikdy nečekal před x lety, že taková zhovadilost, jako dashcam, mi může vydělat peníze, natož aby někdo sakra nosil na sobě moje logo. Bral jsem nás za takový podivíny. Někdo si vyměňuje poštovní známky, někdo zážitky a recenze na holky z privátu a my si prostě vzájemně posílali videa z autokamery.

A když se množily dotazy od fanoušků, jestli mám merch, kdy bude a že chtějí, tak mě to překvapilo a udělal jsem jednorázovou akci, kdy běžel prodej asi týden a podle toho co se prodalo, se následně vyrobilo. K překvapení mě i firmy co to zajíšťovala, jim to trhlo rekordy a po dvou dalších "jednorázovkách" jsme se dohodli na stálém eshopu. Jasný člověk si řekne, no tak to kupujou převážně puberťáci, kterejm to zaplatí rodiče.. Jenže pak si začli psát o rámečky na SPZ. Po roce jsem je vypustil do světa a druhej den byly vyprodaný. Teď jsou pryč stovky kusů a mně dochází, že tohle si kupujou dospělý lidi, že si to nebudou děti montovat na tříkolku =) Takže evidentě si i k takový věci, člověk dokáže vytvořit vztah, nebo oblibu, že za to utratí nějakou kačku.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Kdyby policie nebyla hloupá banda kreténů honící se za senzací - tak by bylo lépe.
Na fb jsem dával video - a jak dementi se hnali za mustangem, aby ho změřili. Během toho jim do levého pruhu před auto vjeli 3 (tři!) auta - no a sebrali je? Ne, úplnej nezájem - my měříme a víc nás nezajímá

Kolikrát jsem viděl hlídku, co sbírala řidiče co při opouštění kruháče nedali blinkr? Asi tak 0x nebo ani jednou...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Jehlo, ty jsi hltal můj původní starej kanál?
To zahřeje u srdíčka :-D Na všechny tebou zmíněné kanály co jsi vypsal taky vzpomínám rád. Hlavně na hádky s Gebicem :-D Taky už zestárl :-)))

Jinak já si jako podivín připadám i dnes a nikde neříkám, co dělám. Ví to jen ti, co mě poznali...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jenyk »

Někdy se ještě dívte, proč se na západ od našich hranic jezdí pohodově a u nás a od nás na východ připomíná ježdění často válku. No nic, chytrému napověz, hloupého trkni.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

A tys ten chytrý, že? :))
Btw: na západ od nás se jezdí nepatrně lépe (doporučuji nějaký D Polizei kanál na yt) hlavně proto, že tamní policie není parta komiků.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jenyk »

No, když se vy řídíte heslem "Jména hloupých na všech sloupích" tak co mi zbývá, že... ;)
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

Podla mna nie je v poriadku nechat nedanie prednosti atd. uplne bez povsimnutia. Nie preto ze by ma to nejak rozrusilo, ale preto aby najblizsie vedel ze tam prednost nema.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Jeník by mu ale poslal nějakou hezkou písničku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět