Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Asi bych mu omylem zavadil nohou o zrcátko.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

to by mohlo bolet mě :-)
Ale ono jde o hovno, protože mám zavřenou helmu, jsem řádně oblečen (jako každý příčetný motorkář), takže tohle mi akorát provoní helmu. Nic víc =))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Truck Daškam píše: sob 21 kvě 07:35 Co se fanouškovských záběrů týče - sere mě to.
Jako tvůrci mi vadí, že polovina ti pošle záběry o ničem a ty se v tom musíš přehrabovat a odmítat je. Jako divákovi mi vadí, že druhá polovina ten jeden záběr pošle X tvůrcům a já jako divák vidím jeden záběr 5x. Tak to mě taky nebaví.
Ty videa jsou o tom co jsem zažil a viděl já, jak jsem to nebo někdo jinej vyřešil. Taky bych mohl stahovat různá videa, dělat z toho videa a nahrávat to v kompilacích na YT...

A k tomu merchi - v tom je ten rozdíl, já to nedělám pro výdělek. Třeba z reklam jsem si neposlal ještě ani korunu
ok
s těma záběrama u x tvůrců je to blbý - ale to nemá řešení.. fakt není řešení posílat záběry jenom Jehlovi, protože se mu podařilo fakeovýma videama vyrůst... ale chápu, že vidět ten záběr potřetí je opruz - pak jedině "L" nebo "->"
Tady je pak problém v tom, že buď ustrneš, protože furt vydáváš to stejný a časem se to okouká a nebo to začneš třídit a dopadneš jak Palírna, kdy ti prostě dojdou záběry, protože xtý video o tom, jak je zákaz předjíždění blbej nápad taky není dobrý (tohle ber jako příklad, ne jako rejpnutí nebo tak něco).
Já třeba vnímám Merch jako podporu autorovi rovnou členství, akorát s tím rozdílem, že dostaneš tričko / hrnek místo videa dřív a ikonky vedle jména.
Tak tam na tebe ty prachy čekaj jako rezerva až jich bude hodně nebo je budeš potřebovat, to není validní argument.. v čem se to liší od toho, že si to pošleš? ;) Sám víš nejlíp, že to takovej vejvar není.
Arkis píše: sob 21 kvě 11:52 Srovnávat merch dascamerů s metalovými skupinami nebo dokonce automobilkami je naprostá zhovadilost. Když se řekne na veřejnosti Rammstein nebo Ferrari, tak 90% lidí bude vědět, o koho jde. Když ale půjdeš na ulici s tričkem "troubírenská táborská", tak si o tobě akorát budou myslet, že jsi debil.

Divácké záběry jsou tak trochu bokem. Chápu, že kdyby jsi je neměl, tak vydáváš jedno video za půl roku a tvůj kanál je vlastně zajímavý jen díky nim, ale takhle už to prostě zavání komercí. Nejen styl videa, ale i to, jak to rozesíláš na desítky různých fór, aby jsi měl co největší dosah. Je z tebe kompilační kanál, který generuje videa pro zisky a ne dascamer.
Jasný, tak až bude nějakej youtuber vydávat 28 let, tak si pak povíme.. Ale zkus se v zahraničí zeptat Rammstein vs PewDiePie, uvidíme koho budou znát víc.
Co takhle tričko Die Happy? Kolik lidí si to zvládne přečíst? A kolik lidí bude vědět, že je to taky kapela z Německa? A kolik bude vědět, že zpěvačka se menuje Marta? Přímením Jandová? A že je to dcera Jandy z Olympicu? ;)
To, že fosilové nechápou, že mládežníci sou víc odvaření z Youtuberů než z Helenky Vondráčočkové ještě neznamená, že 90% lidí bude vědět, co sou Rammstein...

Moje motivace tvorby videí je trochu jinde než sou zisky.. Pro zisky to dělá Jehla...
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Onboard videa

Příspěvek od mattonecz »

ty vole ale mluvíš o youtuberech a ne o šašcích co dělaj sestřihy a nikdo na to nečumí. ne že by youtubeři nebyli šašci
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

mattonecz: Tak to je o tom, komu se co na dashcamu líbí.
Jako sestřih toho, jak někdo jezdí na dálnici vpravo a všechny podjíždí (což zažívám taky) do teploušský hudby - to mě prostě nebere :-)

Třeba mě baví Jehla - ten prostě ukazuje kdy je potřeba brát něco s rezervou a častý nešvary co se dějou. A to se mi líbí.
Agresivní řidič má nejlepší edit, ale obsahově to je pro mě úplně o ničem

Ale víceméně snad všichni ukazují to samé - časté nešvary, které by bylo fajn vymýtit. Což funguje... Takže na druhou stránku je fajn, že toho je hodně a každej si najde ten svůj styl
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Rovnou ti řeknu, že ani za 28 let z tebe Pewdiepie nebude a připadá mi velmi vtipné, že jako argument používáš ho. Ten totiž začal s něčím originálním a nabalil na sebe lidi skrz svoji osobnost a možnost se do něj vcítit. To rozhodně z kompilací, kde nevytváříš absolutně žádný obsah, neuděláš, protože z tebe do toho videa nic nepronikne. Neprojevuješ tam své city, není tě ani slyšet a ani vidět. Nikdo tě tedy nezná jako osobnost, ale jako nějaké "logo". Jsou to prostě jen videa anonymních lidí sestříhané s ukradenými útržky filmu (ano, jasně, zákon říká fair use a podobně, ale ty záběry z filmů prostě nejsou tvoje).

Navíc neříkám, že youtubeři nejsou známí. Třeba Pewdiepiee určitě bude znát více lidí než Die Hard. Já říkám, že je blbost si kupovat merch kanálů jako máš ty. Je rozdíl, když máš tričko s Jandovou a nápisem Die Happy, které je očividně metalového charakteru, tak si domyslíš, že to je asi nějaká metalová skupina. Co si člověk domyslí z trička s clipartem draka v zákazu stání? Nejlépe s nápisem brněnská odchytová? Jako že chytáš v Brně draky?

Přirovnal bych tě ke kanálu jako je například Failarmy. Prostě kompilační kanál, který lidi odebírají, aby viděli zajímavá videa. Nehledají za tím někoho. Nezajímáš je ty, ale jen ten obsah, který vlastně ani není tvůj. Jak ty dashcamy, tak ty filmy. Kdyby jsi zítra zmizel a někdo ti sebral účet, tak je lidem úplně fuk, že to dělá někdo jiný. To i Jehla, kterého tady z nějakého důvodu haníš, si kanál založil na své osobnosti a své tvorbě.

A když už jsi to tady načal, jaká je tvá motivace tvořit videa krom zisku? Proč to dáváš na všechna možná fóra a facebookové skupiny?
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

mattonecz píše: sob 21 kvě 12:35 A to pro zisky bude asi taky hodne v uvozovkach :D tech wannabe cz youtuberu je asi milion a jeste maj tyhle idiotsky podobny nazvy. No zadnej me jeste nezaujal. Agresivni ridic s rapidem 66kw trochu nuda. Driv byl treba tv pirati, ten jezdil slusnou kudlu. To bych mel zajimavejsi videa i ja..
Tak pro každýho je dashcam trochu něco jinýho... Já zas nevidím jedinej důvod, proč sledovat někoho, kdo v provozu jezdí jako prase.. radši kouknu na nehody nebo zajímavý situace a třeba se aji něco dozvím.. ale nebaví mě koukat, jak AR předjíždí, ale uznávám jeho um to střihnout do hudby a očividně mu to funguje.. prostě si tam každej najde to svoje..
K těm názvům - ono je to blbý, ale Jehla má na webu:
Proč tak pitomej název? Kdo to vymyslel a proč se toho ostatní chytají?
Je to nepsané pravidlo na české dashcam scéně. Jedná se o raritu alespoň v evropském měřítku, kdy v čechách při založení dashcam kanálu vzniká první část názvu z místa působení a jako druhá část jména je libovolná průmyslová činnost. Je to výborné poznávací znamení mezi ostatními kolegy a dá se tak lépe a snadno zapadnout do kolektivu.
Jenže až moc pozdě ti dojde, že je to kec a že sice zapadneš, ale jinak než bys rád. A že by bylo lepší originální jméno než tahle ta číčovina..
mattonecz píše: ned 22 kvě 20:04 ty vole ale mluvíš o youtuberech a ne o šašcích co dělaj sestřihy a nikdo na to nečumí. ne že by youtubeři nebyli šašci
Zajímalo by mě na co koukáš ty.. Jestli na ty megazábavný TV seriály na Nově nebo jestli na to, jak se 90min snaží 22 borců nahánět kulatou věc na trávě ;) Případně jak se 2 mlátěj v kleci nebo na to, jak v nadupaných kárách s omezovačem jezděj furt dokolečka...
Doufám, že chápeš, kam tím mířím ;) Co je pro jednoho blbost je pro jinýho zábava...
Já měl na youtubery dost podobnej názor... ale pak narazíš na nějaký, co to dělaj jinak nebo si to zkusíš a zjistíš, že to tak snadný není.
Co je nikdo nečumí? Jakože kolik musí mít kanál zhlídnutí abys uznal, že na to někdo přecejenom kouká? :-D milion? dva? 4? 10? ...
Arkis píše: ned 22 kvě 20:57 Rovnou ti řeknu, že ani za 28 let z tebe Pewdiepie nebude a připadá mi velmi vtipné, že jako argument používáš ho. Ten totiž začal s něčím originálním a nabalil na sebe lidi skrz svoji osobnost a možnost se do něj vcítit. To rozhodně z kompilací, kde nevytváříš absolutně žádný obsah, neuděláš, protože z tebe do toho videa nic nepronikne. Neprojevuješ tam své city, není tě ani slyšet a ani vidět. Nikdo tě tedy nezná jako osobnost, ale jako nějaké "logo". Jsou to prostě jen videa anonymních lidí sestříhané s ukradenými útržky filmu (ano, jasně, zákon říká fair use a podobně, ale ty záběry z filmů prostě nejsou tvoje).

Navíc neříkám, že youtubeři nejsou známí. Třeba Pewdiepiee určitě bude znát více lidí než Die Hard. Já říkám, že je blbost si kupovat merch kanálů jako máš ty. Je rozdíl, když máš tričko s Jandovou a nápisem Die Happy, které je očividně metalového charakteru, tak si domyslíš, že to je asi nějaká metalová skupina. Co si člověk domyslí z trička s clipartem draka v zákazu stání? Nejlépe s nápisem brněnská odchytová? Jako že chytáš v Brně draky?

Přirovnal bych tě ke kanálu jako je například Failarmy. Prostě kompilační kanál, který lidi odebírají, aby viděli zajímavá videa. Nehledají za tím někoho. Nezajímáš je ty, ale jen ten obsah, který vlastně ani není tvůj. Jak ty dashcamy, tak ty filmy. Kdyby jsi zítra zmizel a někdo ti sebral účet, tak je lidem úplně fuk, že to dělá někdo jiný. To i Jehla, kterého tady z nějakého důvodu haníš, si kanál založil na své osobnosti a své tvorbě.

A když už jsi to tady načal, jaká je tvá motivace tvořit videa krom zisku? Proč to dáváš na všechna možná fóra a facebookové skupiny?
Já se taky nesnažím bejt druhej PewDiePie, ale nemůžeš chtít, aby lidi znali kanál s 22k odběratelama víc než Ramsteiny.. Jenže ty metalový trička prodávaj aji garážový kapely na koncertě v klubu a o to de.. nepotřebuju nosit addidas tepláky, aby každej ňouma poznal, že sou to adidas, mnohem větší radost mi udělá někdo, kdo ten znak na tom tričku pozná, nebo ho má na sobě taky. A je fakt jedno jeslti je to přeškrtnutej drak nebo znak frakce z online hry, případně nějaká noname kapela z garáže...
Já mám třeba tričko Die Happy jen se jménem kapely, bez obrázku, takže tam ti fakt nemá co napovědět, že de o kapelu.

Kompilace sem začínal se svejma záběrama + editem, pár lidem se edit a jízdní styl začal líbit, tak mi poslali svoje záběry.. Nesouhlasím s tím, že do videa nedávám část své osobnosti, nebo minimálně svůj smysl pro humor..
To logo má svůj význam - Drak = brněnskej drak, přeškrtnutí = odchyt
Co si lidi domyslí z loga rybí kosti nebo krokodýla, 4 pruhů, kočky na látkovým tričku, že je z kostí? nebo krokodýlů? nebo z koček?

Nehaním tady Jehlu, jenom říkám jak to je. Nikdo se zbrojákem si na kanál nedá video, kde de proti borcovi s bouchačkou v ruce... nebo ty jeho "náhodný" střety s týpkem v masce ;) Jako chápu, že po Plzni běhá spousta magorů, ale něco je přecejenom trochu moc.
Takže Jehla si kanál založil na svojí osobnosti, kdy jezdí agresivně a troubí a své tvorbě (jakože naskládat videa za sebe), ale já ne, protože...?
On totiž teďka Jehla má ty super záběry hlavně od sebe a vůbec ne od diváků, žejo? :-D

Moje motivace - co třeba ukázat ostatním dc, že vysoký čísla se dá docílit aji jinak, než tak, že budu jezdit agresivně, na všechny pičovat a vytrubovat, jak smyslů zbavenej?
Taky na Jehlu koukám, ale asi z něho nemám takovou modlu - rozhodně fakt není pravda, co tvrdí, že byl donucenej dát ty lepší videa za paywall, jinak by mu je yt smazal... Ne, on to určitě nedělá pro prachy :-D Abysme se pochopili.. nemám problém s tím, že to dává za paywall.. mám problém s tím, jak to prezentuje.. tvl.. na mým kanále je video, kde sem rozstřeilil srnku na sračky, je tam aji kamion, co přejel ženskou, která se tam pak klepe.. mám tam sražený dítě, sraženýho chlapa na přechodu.. čelní střety, ale yt mu nedovolí dát na kanál odpinknutí srnky.. jasně...

edit: A Jehlův merch ti přijde ok? Nebo merch Agresivního Řidiče?
Já se jenom snažím najít, kde je ta hranice, kdy se to přepne že to je už ok a kdy je to tričko s neznámým troubou..
Btw. a víme, že já merch nemám a zatím neplánuju (na to si myslím, že je ještě dost času) - jen mám pochopení pro ty tvůrce, co ho mají.
Naposledy upravil(a) brnenska.odchytova dne ned 22 kvě 22:03, celkem upraveno 1 x.
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

No, já nebudu soudit jestli jehla kecá nebo ne - ale věřím tomu, že při manuální kontrole na tebe taky jednou začne YT řvát. A jehla má přes 100tis. odběratelů, tak asi kontrolory zajímá víc, než čučkaři jako my...

Další věc je, že tě po prohřešku asi budou víc hlídat - to máš to samý, že já mám video schválený do deseti minut, ty čekáš tejden. Což bude asi ono, já jsem z pohledu YT asi bezproblémovej, tak mě tak nekontrolujou
Chápeš to?
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Ne.. já s manuální kontrolou taky bojuju a občas se prostě žlutýmu nebo červenýmu dolaru nevyhneš.. Chce to jenom občas někde něco mírně zcenzurovat, viz ten kamion vs paní..
Ty podle mě procházíš přes algoritmus.. já mám černý puntíky, protože tam ty nehody dávám, ale taky existuju.. jen to schvalování trvá o něco dýl - protože mi každý video kontrolujou ručně... a semtam se jim něco nezdá
A znovu říkám, že mi to nevadí, že to dal za paywall.. jen mě vadí, jak to prezentuje. A sere mě, že pak někdo tvrí, jak to Jehla dělá od srdíčka <3 ale my na tom chcem rejžovat miliony a děláme to jenom pro prachy... YT mu to nesmaže.. jen by mu to demonetizoval.. ale čím míň zajímavýho obsahu má Jehla, tím víc lidí bude koukat na mě.. já su s tím v poho.
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak ono když to máš demonetizovaný, tak to zasahuje do algorimtu... Ne?
Což je důvod, proč monetizaci tam mám, aby YT ty videa nabízelo. Mě jinak reklama sere a bojuju proti ní :-D Což se bohužel neslučuje...
Chápeš to?
Odpovědět