Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

Bude to znit hnusne, ale kdyz nekdo dela vedome prasarny jinemu, musi cekat, ze muze nasledovat podobna odplata.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

jirka87 píše:nechápu co se jim honí hlavou, žebrzdí provoz a když začneš předjíždět (lhostejno jakým dopravním prostředkem), tak přídávají...
Nevěnují se řízení, nesledují okolí, totálně mají vše na háku.
Nikdo je nezměří, takže co jako?!? Vše OK!
Zajímá je FCB, cigára a na blbosti nemají čas. :ymparty:
Jakmile je začneš předjíždět, najednou mají plný a i s felicií jedou víc, než píše výrobce v TP :ymparty:
A do 5ti minut se situace opakuje zcela totožně. x_x
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Onboard videa

Příspěvek od jirka87 »

ctrl_j : to nezní hnusně, je to logická věc, ale jsou situace, kdy je třeba si uvědomit, že to může odesrat úplně nevinnej člověk + nelze poměřovat (někdy ano,někdy ne..) to, že mi někdo přidá (znovu říkám..někdy..pokud jede do protivky auto, tak je to psycho) a to, že někoho začnu v rámci usměrňování lehce vytláčet.

NAVÍC já i přesto, že jsem fakt nervák, protože neujedu 50km v "aglomeračním" provozu aniž bych neměl nějakou "událost", tak si pořád říkám, že můžu být rád, že ten debil nejsem já a vlastně je ta moje příšerná smůla k něčemu dobrá. Až budu chtít lehce ojebat auto, protože mi rezaví blatník, tak se stačí projet po městě a voilá ! mám novej na pojišťovnu idiota, který za jízdy čte FB profil své milé :-D :-D :-D

P.S : v létě se u mě stavily 2 známé z Estonska. Než sem jely (cíl byl v Německu, takže projížděly tam i zpět přes ČR) upozorňoval jsem je na určitá specifika provozu v ČR. Při cestě zpět se teda stavily u mě a s dost zkroušeným výrazem mi řekly, že tak příšerné řidiče ještě nezažily (berte prosím v úvahu že ujely 1600Km přes Polsko)...Nezbylo mi než souhlasit. V Polsku jsem neměl nikdy krizovku. U nás i 10x denně a to jsem člověk, který má ŘP na všechny skupiny kromě autobusu, aktivně je řídím, znám a používám zásady defenzivní jízdy..I přesto se to děje...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Já bych to PL nepodceňoval, ani žádnou jinou východní zemi, já už jsem ve střehu i v Rakousku, všude lítají gastarbajtři jak pošuci a když přijdou o papíry, tak jich stejně jezdí v autě pět, takže nemají problém aby řídil další a dle toho to i vypadá.

Ale je pravda, že v CZ je nejvíc z jízdy cítit agresivita, vychovávaní, pomsta, naschvály. A i Ti, co teď chtějí napsat, že jezdí denně a nic takového není, tak ať si vzpomenou na obyčejný ZIP a je vymalováno...

Venku je to často jen takové to "nesleduje okolí a sere na všechny" ale tady Tě zavřou naschvál a to ještě nestačí+záměrně plánovaně a ještě řve z okna ani nesleduje na koho... :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

Já určitě nikomu nedělám Lacinu, ale když si někdo dělá ze silnice plejstejšn a mě, potažmo ostatní, svým vysíráním ohrožuje, tak není jiná možnost.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od HondaMan »

jirka, driver: nepotřebuji si přeměřovat ohony. Jen jsem chtěl říct, že jezdím denně a v CZ se mi nejezdí tak špatně jak spousta prezentuje.
Za rok si vzpomenu možná na jeden případ, kdy mě někdo blokoval při zipu resp. kdy jsem se neměl možnost správně zařadit, zrychlování při předjíždění jsem reálně musel řešit snad jen jednou v životě, na vybrždění resp. situaci, když autu předemnou více než problikla brzd. světla si také vzpomenu asi jen na jednu... To vše za více než 10 let.
Ano, po silnici se pohybuje spousta neumětelů, kteří nemají ambici dobře řídit, ale "agresivita, vychovávaní, pomsta, naschvály" jsou imho přehnané.

imho je základ předvídat, být tolerantní a nevynucovat si svá práva a povinnosti ostatních.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Tak, že by se v D jezdilo nějak dobře... Cizince nepustí fašoun ani hovno a na čtyřproudé dálnici jedou kilo všichni.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Onboard videa

Příspěvek od tommas »

Taky mi příjde, že některé věci jsou jinde spíše ještě horší. ZIP probíhá úplně stejně i v B nebo NL, že ti mezeru schválně zavřou, směrovky nezná nikdo ani v B ani v D, blokování levého pruhu to samé.

Jediné, co snad vnímám při přejezdu hranic do ČR je předjiždění kamionů navzájem na dálnicích. To mi vždy připomene, že jsem zase doma.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

Já si taky nemůžu vzpomenout, že bych měl problém se ZIPem.Od doby, co už nepoužívám žádné havarijně nepojištěné vozidlo, jsem přidal na svižnosti zipování a vyloženě to neřeším. A je klid :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Já jsem pro, aby se jezdilo jko v IT. Tady mají všichní úplně všechno na háku a nejdůležitější součást auta, je klakson. Kupodivu vše funguje a opět jsem tady nepotkal jedinou nehodu. Oni se pošlou do píče i skrze zavřené okýnko, ale ve finále se vždy nějak na té silnici poskládají. Je to boží italský bordel. Jak já to miluju!
Navíc - řidiči v SUV jsou tady hierarchicky výš, což je jestě plus.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět