Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2301
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Absolutní nepochopení zákona - a zřejmě zákonů obecně. Je to přesně naopak. Můžeš dělat cokoli, čemu nebrání nějaký zákaz nebo příkaz.
To, ano - co není zakázáno, je povoleno. Ale je to definováno.
Když jedu rovně po silnici, tak užívám silnice dle §11 - tzn. vpravo, při pravém okraji a nejezdím po krajnici.
Když odbočuji doprava na křižovatce, odbočuji tak dle §16 a §22
A mohl bych pokračovat...

No a já se ptám, dle kterého § došlo k užití levého pruhu. Snadná otázka, keců tisíc okolo - ale relevantní odpověd žádná



Jinak dneska jsem jel v Plzni po Koterovský - silnice v jednom směru jízdy o dvou jízdních pruzích, a na ní B21 (zákaz předjíždění), po cca 200m značka IP18b (sbíhání dvou pruhů) a následně IP29 (střídavé řazení).
Dle zdejší logiky jsou ty dvě IP značky k ničemu - protože předjíždění je evidentně totéž, jako jízda v jízdních pruzích :)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše:
Absolutní nepochopení zákona - a zřejmě zákonů obecně. Je to přesně naopak. Můžeš dělat cokoli, čemu nebrání nějaký zákaz nebo příkaz.
To, ano - co není zakázáno, je povoleno. Ale je to definováno.
Ne, nemusí to být definováno.
Můžu jet rychlostí 36 km/h a nemusí to být definováno.
Můžu na leckteré křižovatce jet kamkoli a není to nijak definováno.
Je vidět, že ty zákony moc nechápeš.
Nějaký tvůj levý pruh mě nezajímá, nehodlám se přehrabovat v tom, co ty nakydáš.
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jaggie »

aikoN píše:
Jaggie píše:
mattonecz píše:lopata to zcela vědomě pošle do pruhu autu co jede 2x rychleji, a pak na mě ještě troubí.
Fakt nevím, kde se v lidech furt bere to arogantní přesvědčení, že se z nich musí ostatní posrat, neustále se přizpůsobovat jejich nadlimitní jízdě a počítat s ní.
posrat se z to nemusis, staci akorat tahnout do hajzlu z toho predjizdejiciho pruhu a neomezovat provoz,
stejne tak ti muze byt uplne sumak, kdo jak rychle jezdi, jen rikam, aby se zivocichove tobe podobni cumeli do zrcatek, to je vse
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Do hajzlu si táhni sám se svým vynucováním nároku na jízdu nadlimitní rychlostí a spojováním jí s omezováním provozu. Jak říkám, je to tvůj problém, tvůj boj a pokud nejsi schopný danými rychlostmi jezdit bezpečně tak, aby ti nemuseli asistovat všichni řidiči kolem, tak laskavě zpomal, protože na to nemáš.

Pokud půjdeme navíc tvou logikou, tak stejně jako mně může být šumák, jak rychle kdo jezdí, tak tobě může být šumák, jak kdo využívá pruhy. Posuzování obojího je v gesci PČR. Krásná ukázka tvého asymetrického uvažování, kdy ostatním do tebe nic není, zatímco ty se cítíš, že máš mandát, jim kafrat do jízdy.

PS: S čuměním do zrcátek jsi u mě tak trochu vedle.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Nemáš pravdu. Když kolem tebe proletí nadlimitně a ty mu tam nevjedeš, tak se nic neděje. Ale přesně tě vidím za tím volantem: hele, valí to tam v levém svině rychle, tak co já bych ho neomezil, šoupnu mu to tam, zmrdovi!
Nebo se snad v té logice pletu, když tak tvrdíš, že se zrcátky kamarádíš? ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

To bych si tam musel vjíždět sám sobě nebo mu tam pokrytecky vjíždět při své vlastní nadlimitní jízdě :D

Ne, já to myslím tak, že když jedu nadlimitně, tak se zaprvé snažím nejet jako magor a nespoléhat na to, že mi tam nikdo nevjede (ať už schválně nebo proto, že nečumí do zrcátek), čemuž dost pomáhá třeba i to, že beru v potaz aktuální situaci a snažím se např. nezavírat auta v pravém za pomalejšími auty. A když mi tam vjede, tak si zpomalím a počkám, až uhne. Když neuhne, vezmu ho zprava. Prostě jsem toho názoru, že když jedu nad limit, nemůžu očekávat, že bude vůči mně ze strany druhých vše dodrženo a nesouhlasím tady s těmito arogantními individui, které mají plnou hubu povinností ostatních účastníků a keců, jak je do jejich jízdy každému šumák, přičemž samotní na zbytek provozu zvysoka mrdají a neřeší problémy, které způsobují.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

to je mnoho otázek...co je to jako magor? Co je to nadlimitně?
Argument, který tak odsuzuješ, je ale správný. Narvat to někomu do levého proto, že jede rychle, je kravina na entou. Všichni ti to hnedka vpálí - ale jel jsi rychle! A ano, nepřísluší jim to posuzovat. Každý normální jedinec naopak, když vidí v zrcátku rychlá světla, tak má tendenci tam nevjet a nepřekážet mu...ať si jede.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Onboard videa

Příspěvek od 406 Coupe »

Krásné ukázky chrapounství a povýšenectví výše.

Řekl bych, že jasno mají v téhle problematice v Německu, kde sice nemají omezenou rychlost, ale bohatou judikaturu s jednoduchým vyústěním: čím rychleji kdo jede, tím víc narůstá jeho zodpovědnost za jízdu a ohrožení ostatních účastníků dopravy. Takže když to ve 130 napálím do někoho, kdo jede v levým 140, jde to plně za mnou. Když do někoho, kdo jede 160, má na tom i částečný podíl. Když 210, tak to může odnést i celé.

A jinak, v Itálii, když musíš předjet a vyhodíš levej, tak tě pouštěj i Maserati a Lamborghini a nezáleží, jakou plečku máš ty - já žlutou Felicii ex Telecom a pouštěli. Když ne, tak to byl ne-Ital. Holt jsou vyježděný a nemusí si honit ego, jak tady někteří píší: Já su KING, běžte všici do pr*ele.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

řidičBOB píše:to je mnoho otázek...co je to jako magor? Co je to nadlimitně?
Argument, který tak odsuzuješ, je ale správný. Narvat to někomu do levého proto, že jede rychle, je kravina na entou. Všichni ti to hnedka vpálí - ale jel jsi rychle! A ano, nepřísluší jim to posuzovat. Každý normální jedinec naopak, když vidí v zrcátku rychlá světla, tak má tendenci tam nevjet a nepřekážet mu...ať si jede.
Tak, jako magor si představuju třeba to, co předvedl mattonecz. Jede skoro dvojnásobek limitu, z předchozí jízdy má odjebané brzdy, v klidu si to pálí dál i když vidí, že v pravém jedou dva kamčáky, jeden z nich mnohem rychleji, než druhý a spoléhá, že všichni kolem něj budou do puntíku ctít pravidla i když to pro ně bude znamenat velké omezení, aby si on mohl bez hnutí prstem projet. Tak prostě nejezdí člověk, co se to snaží mít pod kontrolou. Nedobrovolně zatahuje do svých akcí ostatní a vytváří problémy. A když se to dle očekávání vysere, tak si ještě připadá jako chudáček, kterého na cestě všichni chtějí zabít.

Prostě se tu snažím poukázat na druhou stranu té mince - bezohledné chování rychlíka holt u těch labilnějších vyvolává obdobně bezohlednou odpověď. Před léty, když jsem měl auto, kde jet nad 130 bylo utrpení, jsem to zažíval furt. Neustálé brzdění za kamionama, protože jede nějaký blbeček v levém přes limit a není ochotný trochu přibrzdit nebo přidat, aby to vyšlo tak, že z toho vyjdeme oba ok. A jak píšeš, nechtěl jsem mu tam vjíždět. Prostě, kdo u toho nemyslí nebo nechce myslet, tak nadlimitní jízdou často druhé omezuje. Ne, že ne.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

406: ty jsi s tím nějak hned hotový.
Ani v tom D to není tak jednoznačné. Kolikrát jsi tam byl u soudu za dopravní přestupek, ty odborníku?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět