Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Onboard videa

Příspěvek od PepaSFI »

já nějak nerozumím tomu kde je problém. Když tam blinkr není, tak to prostě znamená že vozidlo pokračuje "rovně", tedy v případě kruháku dál po kolečku, čili má přednost.Jo, může se stát že bude blbě vidět protože většnina našich kruháků jsou pišišvory připrcatělý a taky obecný trend dávat blinkry minimálně, blbě a pokud možno vůbec ale to mi nedává právo na jakousi dedukci jestli se bude nebo nebude odbočovat a nemůžu tam vjet. Jo jistě, když bude vyjíždět, tak jsem tam stál zbytečně, utrpí plynulost provozu. Ale když tam vjedu a on pojede dál, nastane přinejmenším nedání přednosti, obtížná až nebezpečná situace anebo taky veliký badabum.

Jako že blikat doleva, že jedu dál po kulatý cestě? No to by byl teda festival blikání, závod ve veslování páčkou. Dyť na těch našich kolečkách se pořádně nedá dodržet ani pravidlo o neblikání při vjezdu, protože se tím nahrazuje blinkr pro vyjetí nejbližším výjezdem.
Nevymejšlej hovadiny a začni sám u sebe,radši dodržuj přednost.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

brnenska.odchytova píše: ned 07 srp 11:34 Pokud už se rozhodnete porušovat předpisy, ujistěte se, že auto, které chcete omezit/poškodit/vyškolit/ojebat nemá policejní majáček.
Tak s tím jsem nepočítal lvl 50.
řidič Manitou MRT v 2:50, byl asi velice jednoduchý...
Jak může tak mastit po veřejné komunikaci s nákladem a rameno má tak, že jeho slepý úhel jsou desítky metrů? #-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Přečti si odst, 1, kde máš vyjmenovaná ustanovení, které dodržovat nemusí. Mimo jiné tam máš celý §22 (jízda křižovatkou, tj. přednost zprava), celý §23 (tj. vyjíždění na pozemní komunikaci) a z §21 tam odst. 5 prostě chybí.
Pokud by se to mělo řídit pouze tím co jsi vypsat - proč by v odstavci 1 bylo vše vyjmenováno...?
Mělo to být nějak opraveno a doplněno, leč jestli k tomu došlo nebo ne - nevím.

Mimochodem to není z mé hlavy, já bych se toho nevšim.

PepaSFI: Nevím proč festival blikání - za prvé to všude jinde v Evropě funguje, za druhé já tak blikám a nemám pocit, že bych s tím měl nějaký problémy.
Situace je to defacto stejná jako na této křižovatce - jedu po hlavní, blikám doleva a ten na vedlejší ví, že mi má dát přednost.
Přílohy
dodatek2.png
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

A dál je asi zbytečný se v tom nimrat - mě se to osvědčilo, zejména v mém bydlišti (kruháč na hlavní silnici, odbočuju doleva do síldiště) díky tomu dostávám přednost. Vídím to zejména na autobusech, kdy kouká že mi to tam pošle a jakmile blikám tak vidím, že zvolní a jede až za mnou

A i já jsem ses tím několikrát setkal, kdy "hypnotizuju" řidiče na kruháči kam pojede a když vidím že má levej blinkr, tak už ho neřeším (vím že mě kříží) a koukám rovnou po autech za ním.

Oni vynálezci kruháče moc dobře věděli, proč to tak udělat. Našinec to okopíroval, a ještě blbě. No, a nebo jsou idioti všude jinde? :-)
Přílohy
Screenshot_20220808_210223.png
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Ten na vedlejší ví, že ti má dát přednost, protože máš blinkr doleva? Co to je za píčovinu? To učí kde tohle? Na VŠ lopat?

Ad majáky: co může/nemůže je jeho problém. Ostatním řidičům to nepřísluší posuzovat. Ti se mají chovat podle odst. 7. Co je na tom k nepochopení??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2245
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Asi protože mám blinkr = odbočuju po hlavní?
Nemám blinkr = jedu rovně a nemůžu se divit, že mi následně nedá přednost a foukne mi to tam (nefoukne, protože ví že lidi jsou dementní a jen neumí použít blinkr)

ad majáky: Ano, ale pořád je to chyba, která tam být nemá - chyba od těch tvejch všeználků, co ví všechno nejlíp
Chápeš to?
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

M.Z. píše: pon 08 srp 19:42
brnenska.odchytova píše: ned 07 srp 11:34 Pokud už se rozhodnete porušovat předpisy, ujistěte se, že auto, které chcete omezit/poškodit/vyškolit/ojebat nemá policejní majáček.
Tak s tím jsem nepočítal lvl 50.
řidič Manitou MRT v 2:50, byl asi velice jednoduchý...
Jak může tak mastit po veřejné komunikaci s nákladem a rameno má tak, že jeho slepý úhel jsou desítky metrů? #-o
Jj, to sem si taky říkal, jak si v klidu odbočuje někam, kam nemůže vůbec vidět, jestli tam někdo nejde / nejede... Jet tam místo diváka cyklista, tak ho sežvejkne a ani to nepozná...
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Aha, takže trojúhelník nepochopí, ale blinkr mu dal jasně najevo, že jedeš po hlavní.
Ale proč já se tvému mozkovému myšlení divím…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: pon 08 srp 19:43Situace je to defacto stejná jako na této křižovatce - jedu po hlavní, blikám doleva a ten na vedlejší ví, že mi má dát přednost.
Blinkr doleva dáváš proto, protože ti to přikazuje zákon! Ten proti tobě díky tomu ví, kam jedeš.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: pon 08 srp 19:43 Situace je to defacto stejná jako na této křižovatce - jedu po hlavní, blikám doleva a ten na vedlejší ví, že mi má dát přednost.
Blikáš doleva, protože doleva odbočuješ. Neblikáš kvůli tomu, aby druhý dal přednost (ten ji dává tak jako tak). Bože...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět