Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Truck Daškam píše:aikoN:....
- blokaci levých pruhů v kolonách
Je pravda, že teď už se s tím tolik nesetkávám, ale ještě tak před dvěma roky to byl prakticky denní chleba tam, kde bylo zúžení.

- pomalé předjíždění
Za pomalé předjíždění považuji vše, co naplní podmínku, že omezuje vozidla za sebou.

- nevěnování se řízení
Myslím zejména čumění na filmy apod. Každou chvíli se píše, že kamion sešrotoval auto v odstavném, případně napálil do silničářů, najel zezadu do kolony...

- ohrožování a omezování při změně pruhu
Děje se zejména při předjíždění na dálnici. Vyhodím blink a hodím to do levého. Tohle je snad největší kamioňácká klasika. Že vozidlo s levým blinkrem nesmějí začít předjíždět, platí pouze na silnicích s jedním pruhem v každém směru:

(5) Řidič nesmí předjíždět
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy

- nedodržování bezpečné vzdálenosti
Když mám kamion 2 metry za prdelí, protože jedu v obci 50, tak je jasné, že v případě nouzového brzdění ubrzdí leda prd. To je objektivní skutečnost.

A když si bezpečnej rozestup nechám, stejně se přede mě někdo nacpe.

Však to je v případě kamionu dílem i jeho funkce:
(2) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 10 m, a zvláštního vozidla2) musí mimo obec zachovávat za vozidlem jedoucím před ním takovou vzdálenost, aby se předjíždějící vozidlo mohlo před něj bezpečně zařadit; to neplatí, připravuje-li se k předjíždění, při předjíždění a při souběžné jízdě. (na Jižní spojce tedy neplatí)

- netvoření uličky pro IZS
Já mám spíše zkušenost, že se dělá, až když IZS jede.

- neuklízení ledu z návěsu
No jo. A je to dostatečná výmluva, když se stane tohle?
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nehod ... -zpravy_vb

- špatné parkování
Jo, to mi vadí asi ze všeho nejmíň. I když kamion nacpaný přes všechna místa pro osobáky mě taky dokáže nasrat, když sjedu k benzince s malou stranou na kahánku.

Jinak, nahodil jsem ti tedy pro ilustraci nějakou tu kompilačku toho, co jsem narychlo našel na disku. Spousta zmíněných situací je tam zachycena.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Onboard videa

Příspěvek od Lachende Bestien »

Kompilace hovadismu profy řyďyčů kamyjónů ve videu je tedy velmi výživná. :ymsick:
Přeju všem zúčastněným v podobných "radovánkách" na silnicích ve vysokých rychlostech pevné nervy a dobrý postřeh a brzdy.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

aikoN píše: - pomalé předjíždění
Za pomalé předjíždění považuji vše, co naplní podmínku, že omezuje vozidla za sebou.
Tohle je ovšem nesmysl.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Vztahuju to k tomuhle:
(4) Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2300
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

- pomalé předjíždění
Za pomalé předjíždění považuji vše, co naplní podmínku, že omezuje vozidla za sebou.
- však jsem napsal, co jsem napsal. To předjíždění co ty popisuješ je jen zlomek veškerého předjíždění, co probíhá. To čisté předjíždění ty logicky nevidíš (protože když už to vidíš, jedná se o tebou zmíněný příklad)
Pak samozřejmě, že se občas předjede nečistě - protože to jinak prostě nejde. A nemyslím kvůli provozu, ale protože na to třeba navazuje zákaz předjíždění pro kamiony, kopec, nebo prostě ten fakt, že pokud ubere, už nepředjede.
Což je už pak jenom o tom, jak je kdo tolerantní a zeptat se toho řidiče osobáku za sebou nejde
- nevěnování se řízení
Myslím zejména čumění na filmy apod. Každou chvíli se píše, že kamion sešrotoval auto v odstavném, případně napálil do silničářů, najel zezadu do kolony...
- to nemusí s filmama mít nic společného. Bohatě stačí když se vrátíme k bodu, že osobní auta považují blinkr za signál "šlápni na to".
Ano, taky jsem málem do šipky vlétl, když osobní Mercedes musel prostě ještě předjíždět
- ohrožování a omezování při změně pruhu
Děje se zejména při předjíždění na dálnici. Vyhodím blink a hodím to do levého. Tohle je snad největší kamioňácká klasika. Že vozidlo s levým blinkrem nesmějí začít předjíždět, platí pouze na silnicích s jedním pruhem v každém směru:
Viz bod výše - blinkr znamená "šlápni na to", takže pak se spousty řidičů naučilo ty blinkry prostě nepoužívat. Taky mám občas choutky to udělat stejně protože vím, že již vyhlédnutou mezeru min dotyčný okamžitě zavře.
Ve městech je to lepší, tam se to tak neděje. Což je taky tím, že z limitu 50 je každej posranej, narozdíl od limitu 130 a že měštáci chápou, že asi budu odbočovat doleva a tak asi není dobrej nápad, abych v tom pravém pruhu zastavil a čekal.

Provoz na dálnici není řízen pouze §35 a §36 - platí i tebou zmíněný odstavec §17
Můžeš se ted odvolávat na §12 ohledně jízdy v jízdních pruzích - jenže zase se dostaneme k tomu, že v levém pruhu mimo obec nemáš co dělat, pakliže nepředjíždíš
- nedodržování bezpečné vzdálenosti
Když mám kamion 2 metry za prdelí, protože jedu v obci 50, tak je jasné, že v případě nouzového brzdění ubrzdí leda prd. To je objektivní skutečnost.
A proč bys nouzově brzdil? Pokud budeš nouzově brzdit, on ten důvod uvidí podstatně dřív než ty (má lepší přehled, než ty sám)
Čímž neříkám, že to je dobře! Ale pravdou je, že přiblížení z 80% bohatě stačí.
A když si bezpečnej rozestup nechám, stejně se přede mě někdo nacpe.
Však to je v případě kamionu dílem i jeho funkce:
(2) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 10 m, a zvláštního vozidla2) musí mimo obec zachovávat za vozidlem jedoucím před ním takovou vzdálenost, aby se předjíždějící vozidlo mohlo před něj bezpečně zařadit; to neplatí, připravuje-li se k předjíždění, při předjíždění a při souběžné jízdě. (na Jižní spojce tedy neplatí)
Jasně, ale to se děje pořád dokola. Jeden se zařadí, zvětším mezeru - a další.
Což znamená, že bych reálně nikam nedojel. Koneckonců - víš proč ted často stává celej okruh?

Protože je tam omezení, a všichni s osobákama vlevo. Hned za tím je používanej sjezd na Barrandov - no a všichni se z toho levýho cpou do pravého a výsledek znáš... Kolona až do Loděnice :-)
- netvoření uličky pro IZS
Já mám spíše zkušenost, že se dělá, až když IZS jede.
Tak to asi každej jezdíme jinde.
Něco jinýho je, když stojí pouze pravej a levej jede... Ale to stejně povinnost dělat uličku neplatí
- neuklízení ledu z návěsu
No jo. A je to dostatečná výmluva, když se stane tohle?
Když ho není kde uklidit, prostě se to dít bude.
Ono se to bude dít i tak, protože je prostě zima. Led se tam udělá bezpečně i během jízdy (nebo během skákání v koloně). Stejně tak se udělá i na autobusu MHD - a ne skutečně řidič neleze po střeše autobusu během přestávky na obratišti a ani nejezdí po každém kole do garáže vyměnit autobus.
Kdyby byl zájem to řešit, dávno můžou bejt povinné střechy ložných prostor, které by nesměly být ploché - ale šikmé.
Tady jde v první řadě o hození zodpovědnosti na někoho, zejména kvůli plnění škody.

Ony ty rampy mohli klidně existovat už dřív - i bez zákona.

Video:
1:37 Tady proběhlo zipování jak má - a podlě mě od tebe očekával, že se tam budeš cpát taky. Taky tě začal zavírat až v moment, jak jsi začal troubit

Jinak video pěkný. Všechno běžný excesy, co se prostě stávaj - typu že tě přehlídne apod.
Jinak u prasomenévrů si taky všímej SPZ - češi tam byli v menšině (co jsem se RZ všim). Což se zase vracíme k tomu, že není kde parkovat a snaží se ČR projet za každou cenu, aby nemuseli řešit, že tu právě není kde stát.
Další věc je, že pokud se nepletu - PL své řidiče pro správní řízení nevydává, takže si tu můžou dělat co chtěj, navíc pokuty jsou v porovnání třeba s D skutečně směšné.

A ještě k tomu předjíždění - kdy PČR vymáhala dodržování tebou zmíněného odstavce? Snad nikdy... Takže co se opět divit, že zejména PL, RO a SK řidiči na to serou

A myslím že tam byl záběr šutru od kola? No tak s tím taky nic neudělám, zametat silnici fakt nebudu :)
Chápeš to?
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

Holt je proste treba pocitat s tim, ze v kamionech nesedi zadni geniove a veci jako slusnost, ohleduplnost a rozum od nich moc cekat nemuzeme. Kamarad co dela dispecera na vnitro/eu mi vypravel jak to chodi a s jakejma lidma spolupracuje. Vybirat si nemuze, protoze ridicu je malo. A to jsou firma co jezdi jen pres tyden, ne vikendy = slusnejsi osazenstvo.

Ale jsou vyjimky. Obcas potkam cekajici kamion v pravym, s pustenym blinkrem, tak kdyz nebudu brzdit nekoho dalsiho, poustim. Stejne tak blby uzky mista a kamion v protismeru, vyjizdeni z neprehlednejch mist, apod...

Ale kdyz potkam dementa co se snazi skolit ostatni, zamerne blokuje nebo jede kamikadze styl, uplne klidne ho nahlasim a vubec mi to vrasky nedela. 10min lustrace dokladu je taky trest..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od EL_XEL »

Truck Daškam: Nebudu reagovat na jednotlivosti, ale ve stručnosti - pokud někdo řekne, že XY dělá něco špatně, tak se má řešit, že XY dělá něco špatně a ne agrumentovat tím, že YZ dělá taky něco špatně. To je ten “whataboutism”, z toho “And what about...”, v tomto případě “Kamioňáci předjíždí jako hovada!” a následné “No ale co řidiči osobáku, to jsou taky hovada.”.

Ty dvě věci se navzájem nevylučujou a ani nepodporujou. Stejně, jako je neobhajitelné vybrždění kamionu osobákem i když mu tam ten kamion předtím vlítnul, je neobhajitelné blokování pruhu kamionem proto, že se nějací blbečci v osobácích neumějí řadit. (vím, že jsi to neobhajoval, jenom aby bylo jasno ;) )

Proto ani nemám úplně rád generalizování (*), když se řeší nějaký přestupek, má se řešit konkrétně ten přestupek.

Dám příklad - je celkem zřejmé, že to jak parkujou často dovážkové služby, je v rozporu s předpisy. Ale dokud to dělají jenom ony a používají při tom mozek, nikdo to neřeší. Ale včera jsem jel domů a tuším DPD a nějaká další rozvážka stály hned za křižovatkou při odbočování z frekventované ulice a jeden z nich stál doslova na přechodu. A tohle konkrétně už problém je, jednak chodci nemůžou chodit, nebo se proplítají mezi autama a můžou skočit pod někoho, kdo se snaží odbočít z té frekventované hlavní a dívá se, jestli mu tam v protisměru v té vedlejší někdo nejede a už nestačí sledovat, jestli tam mezi dvěma dodávkama nevyskočí děcko. (jestli přemůžu lenost, dojdu do auta pro kartu a hodím tu situaci sem).

(*) Vyjímka jsou kloboukáři, ty budu klidně generalizovat furt, to je peklo! :-D

Edit: Tady jsou ti dodávkáři
(a ten divný zvuk je nějaký algoritmus na YT, který tlumí skladby s autorskými právy)
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2300
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

EL_XEL: Ani jednou jsem nepoužil nic v tom smyslu, že "osobáky to dělaj taky" ;-)

V tom, že se nemá generalizovat a každej prohřešek řešit inviduálně naprosto souhlasím


honziss: Právě, že leckdo (asi možná i většina) lidí tě pustí.
Jenže je taky problémem, že jsou situace, kdy si nemůžeš dovolit čekat, jestli tě pustí nebo ne (třeba mírné stoupání kde rychlost dokážeš udržet, ale ne už nabrat) - takže se prostě na to asi leckdo i spolehá...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2300
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Jinak taková zajímavost, která taky ledacos vysvětluje...

Jeli jsme oba pruhy za nadměrem - oba pruhy plné aut. Takže dálnice v podstatě zavřená, jen to uzavření jelo.
Vpravo kamiony, vlevo osobáky.
Jenže co jsem nechápal byl fakt, že pruh s kamiony jel furt 80 - na tempomat. A ten levej pruh s osobáky? Furt to lítalo 70 - 100, do tohio furt kdekdo různě šlapal na brzdu... Chvíli byli pomalejší, chvíli rychlejší :-D Proč, nebo v čem je problém jet konstatní rychlostí, nechápu :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Onboard videa

Příspěvek od EL_XEL »

Je jich víc na stejné ploše a snáz se jim zrychluje a zpomaluje. Čímž to jenom vysvětluju, jinak konstatuju, že to jsou blbci :-)
Odpovědět