Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Aha, takže vy používáte blinkry protože musíte...?
Já ne, já používám blinkry, abych informoval

Třeba když jedu po hlavní a vpravo čeká auto na vedlejší a já odbočuju doprava, dám blinkr doprava co nejdřív, aby věděl že může jet, protože odbočuju.
Nedám blinkr až už něj, protože musím
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 09 srp 10:59 Aha, takže vy používáte blinkry protože musíte...?
To píše kdo, kde? Prosím citaci.

Blinkr doleva (na té křižovatce, jejíž dopravní značku jsi sem postoval) dáváš kvůli tomu, že odbočuješ vlevo. Budeš ho dávat, i když na vedlejší nikdo stát nebude. Neslouží k tomu, abys měl přednost (tu ti dává ta značka).

Dokonce, i když na té křižovatce blikat nebudeš, nebo budeš dokonce blikat vpravo (obojí značí, že budeš pravděpodobně sjíždět na vedlejší), tak ani tehdy tam auto z vedlejší vjet samozřejmě nesmí. Protože si to odbočení na vedlejší můžeš třeba rozmyslet.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Jo omlouvám se - tohle psal někdo jinej
Blinkr doleva dáváš proto, protože ti to přikazuje zákon!
Tos mi řekl novinu, děkuju že jsi mi to napsal
Ovšem nic to nemění na tom, že ten kdo bliká doprava (nebo vůbec) jede rovně - a vozidla z vedlejší v klidu jezdí. Viz třeba Brandýs nad Labem u náměstí, kde to takhke (díkybohu) funguje a nikomu to nepřijde divný.
Teda asi do momentu kdy tam pojedeš ty a budeš tam stát a čekat na 9h, až opadne provoz a nepojede tam ani kolo
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: úte 09 srp 13:11
Blinkr doleva dáváš proto, protože ti to přikazuje zákon!
Tos mi řekl novinu, děkuju že jsi mi to napsal
Dáváš ten blinkr doleva vždy, nebo jen někdy?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: úte 09 srp 13:11 Ovšem nic to nemění na tom, že ten kdo bliká doprava (nebo vůbec) jede rovně - a vozidla z vedlejší v klidu jezdí.
To platí do momentu, kdy se to ten na hlavní rozmyslí a odbočí doleva (nebo nebude blikat, protože jede přece po hlavní). A hádej, čí ta nehoda bude...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: Nevím kam tím míříš - ale ano, asi vždy. Určitě, když na vedlejší a za mnou jsou auta nebo je tam pohyb chodců.
A ne proto, protože musím - ale proto, aby okolí vědělo kam jedu

petr_riha: Když zastavím na dálnici v levém pruhu a někdo to do mě napálí - hádej čí to bude vina.
Tím chci říct, že viník nehody automaticky vždy není ten debil
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: úte 09 srp 10:59 Aha, takže vy používáte blinkry protože musíte...?
Já ne, já používám blinkry, abych informoval

Třeba když jedu po hlavní a vpravo čeká auto na vedlejší a já odbočuju doprava, dám blinkr doprava co nejdřív, aby věděl že může jet, protože odbočuju.
Nedám blinkr až už něj, protože musím
A už se mi x krát stalo, že byl blinkr doprava a na poslední chvíli si to dotyčný rozmyslel a změnil směr. Kdyby jim věřil, jsou ve mě.
Mimochodem: pravidla jsou stanovená proto, aby každý (KAŽDÝ) věděl, jak se má chovat a co má dělat. Kdo je ovládá, nepotřebuje nápovědy v podobě svévolného doplnění pravidel o vlastnil invenci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

řidičBOB píše: úte 09 srp 06:21 Aha, takže trojúhelník nepochopí, ale blinkr mu dal jasně najevo, že jedeš po hlavní.
Ale proč já se tvému mozkovému myšlení divím…
Aby to nezapadlo, když to už ignoruješ… Asi víme, proč. Ale v poho, za idiota už seš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2246
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Mě se to stalo několikrát. Jednou i od autobusáka (blikal při vjezdu na kruháč) a když viděl jak kvůli němu jdu na brzdy když jsem zjistil že nesjíždí, stihl se mi i omluvit
Kdo je ovládá, nepotřebuje nápovědy v podobě svévolného doplnění pravidel o vlastnil invenci.
A říká ti něco plynulost? Kdyby řidiči ty blinkry uměli používat, na spousty míst je podstatně méně kolon. A že je někde "legální kolona" není lepší, než kdyby tam prostě nebyla
Aby to nezapadlo, když to už ignoruješ… Asi víme, proč. Ale v poho, za idiota už seš.
Nějak nevím, co bych ti na to měl napsat, představiteli inteligence.
A můžu tě uklidnit - tvoje dva nicky jsou celkem profláklý a jinde tě taky nepovažujou za intelgientního jedince
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Co to plácáš? Jaké dva nicky? :)) :))
Léta letoucí používám jeden jediný, pod kterým mne nemálo lidí zná i osobně.
Přesně - jinde mne taky nepovažují za inteligentního… To je jako ze 6.B. Až na to, že já nechodím v montérkách a nevozím písek, Einsteine.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět