Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Truck Daškam píše: sob 25 čer 15:28 petr_riha: Ono to ale důležité je, co bylo předtím. A stále jsi mi neodpověděl - když na to odpovědět nemůžeš, tvůj názor je prostě zbytečný
Nevím, co bylo předtím, tak na to nemůžu odpovědět. Reaguju na to, co jsem viděl. Pokud tam bylo více vozů, které jsi předjížděl a ten pruh byl natolik krátký, že jsi je neměl šanci stihnout předjet, tak jsi manévr neměl začínat... co je na tom k nepochopení?
Truck Daškam píše: sob 25 čer 15:28 Zip je střídavé řazení, nevím co je na tom k nepochopení.
Že dojedeš na centrimetr k překážce, tam zastavíš a donutíš zastavit někoho kdo tě pustí - ničemu jsi nepomohl a celý jsi to zazdil. To můžeš vidět každý den na typických místech v Praze.
Všichni tam zastavují jak dementi a stojí to úplně celý - místo toho, aby se lidi normálně PLYNULE zařadili jako zde - žádná kolona nevznikla, oba dva pruhy plynule stále jely.

Hezky to celý vysvětluje a hezky graficky znázorňuje to video, co jsem sem dal předtím
Ano, teorie je jasná. Střídavé řazení před překážkou (nikoliv kilometr před ní). Pokud se někdo řadí jak dement 200m před překážkou, pokračuju dál a zařadím se plynule před překážkou. Chápeš, nechápeš? Nikde nemusím zastavovat, jen se řadím tam, kde mám a jako bonus na tom pár aut vydělám.

Ve videu jsou dvě stejné situace, jednu komentuješ jako kokotinu (dejme tomu), podruhé uděláš to samé a plácáš se po ramenou. Buď to komentuj stejně jako kokotinu, nebo nekomentuj ten první případ.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Jsem rád, že to jeho “zipování” vidí někdo stejnou optikou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Nevím, co bylo předtím, tak na to nemůžu odpovědět. Reaguju na to, co jsem viděl. Pokud tam bylo více vozů, které jsi předjížděl a ten pruh byl natolik krátký, že jsi je neměl šanci stihnout předjet, tak jsi manévr neměl začínat... co je na tom k nepochopení?
Asi ses špatně koukal - protože kdyby jel konstantní rychlostí (což nejel), úplně normálně bych to stihl před něj.
Ve videu jsou dvě stejné situace, jednu komentuješ jako kokotinu (dejme tomu), podruhé uděláš to samé a plácáš se po ramenou. Buď to komentuj stejně jako kokotinu, nebo nekomentuj ten první případ.
Já nevím, kterou situaci kdy myslíš a stejně nevím, co se ti na nich nezdá
Ve všech případech bylo zipování jak má být dle zákona (střídavě) a zcela plynule
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: sob 25 čer 20:13... kdyby jel konstantní rychlostí (což nejel), úplně normálně bych to stihl před něj.
=))
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Dle záznamu jsem do půlky soupravy jel 7s, což bylo 21s (takže 525m) před značkou "IP 18b 200m".
Na celou soupravu (+moje délka) jsem potřeboval ještě přibližně 15s
Když jsem byl v půlce soupravy, měli jsme před sebou 725m do sbíhání, tzn. téměř půl minuty jízdy, a já potřeboval zhruba polovinu.

Takže jo - kdyby nezrychlili, stíhal jsem to bezpečně
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Ty vole, ty ses minule povoláním. Tys měl učit fyziku na základce (ty úlohy, "Vozidlo A jede rychlostí X, vozidlo B rychlostí Y proti němu"). Kdyby byla Země pootočená o půl stupně jinam, taky bys to stihl. Anebo taky ne.

Truck Daškam píše: ned 26 čer 10:12 Takže jo - kdyby nezrychlili, stíhal jsem to bezpečně
Kdyby, kdyby, kdyby. Stihls to bezpečně? Nezdá se mi. Tečka.

Nebo až při nějakém manévru zabiješ protijedoucí rodinu, tak řekneš "kdyby jeli pomaleji nebo vyjeli o minutu později, stihl bych to"? Co to je do pytle za argumentaci?
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Víme jaký to je přestupek, přidávání při předjíždění? Víme
Víme kdo má jaké povinnosti, když jede v pruhu a potřebuje změnit jízdní pruh? Víme

Z mojí pozice mě to vůbec nemuselo zajímat - jemu končí pruh, jeho boj.

Ale aby se to nezvrtlo - já mu to přidávání nijak nevyčítám
Chápeš to?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Ty seš fakt vemeno ty vole.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2207
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Já nějak nerozumím, o co tady jde.

Ten záběr tam je, abych se dozvěděl pohled lidí - jak jsem to vyřešil a proč ukážu v dalším videu.


Ale proč mě je vyčítáno, že on přidal - to prostě nechápu :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: ned 26 čer 20:43 Víme jaký to je přestupek, přidávání při předjíždění? Víme
Víme kdo má jaké povinnosti, když jede v pruhu a potřebuje změnit jízdní pruh? Víme

Z mojí pozice mě to vůbec nemuselo zajímat - jemu končí pruh, jeho boj.

Ale aby se to nezvrtlo - já mu to přidávání nijak nevyčítám
Zajímavé...předjíždět v zákazu ti nevadí. :ymparty:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět