Akcelerace - video blog

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od EL_XEL »

Dobrý, na to mrknu až budu mít tu půl hodinu času :-) Co jsem to tak zběžně proletěl, tak se mi líbí, že zmiňuješ i věci, které se často v recenzích pomíjejí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od řidičBOB »

ad Head up displej - nevýhodou je, že není funkční při použití polarizačních brýlí, ať je jas jakýkoliv ;-)
ad adapt tempomat: pokud se takto chová v modelu z roku 2012, tak to je opravdu krok mimo. VW to mělo zvládnuté už někdy od roku 2010.
ad xenony: ano, v 5er fungují opravdu dobře. Nelze je úplně srovnávat s LED světlomety, protože ty mají bezesporu, díky jiné teplotě barvy světla, lepší osvit vozovky třeba za deště nebo mlhy ve tmě nebo šeru...zejména v kombinaci s některým druhem povrchu silnice.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od Shr3k »

stealth01 píše:Takže, co jsem nyní udělal, je test mého druhého auta v garáži, BMW 520d Touring F11. Zde je odkaz: https://youtu.be/S5LIEAFjQxI
Moc se mi to líbilo. Je na tom vidět dlouhodobá zkušenost. Bixenony s nějakými 3500 lumeny na světlo (a dostatečně velkými projektory za kolmým krytem) svíti lépe (neříkám inteligentněji), než ty obyčejné LED bez ostřikovačů limitované 2000 (ale jak víme, několik výrobců nabízí i lepší LED světlomety se srovnatelným světelným tokem), nicméně pokrok jde i tam rychle kupředu a dočkáme se jistě výkonnějších čipů s menším odpadním teplem. Viz pokrok Philips LUXEON F > Altilon.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2548
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od Vrooom »

Fajn, necekal jsem, ze vydrzim mit pul hodiny pusteny video o 520d :-D ...

Asi bych si dokazal predstavit, ze tvoje videa do budoucna pujdou timhle smerem => http://www.youtube.com/channel/UC3VF661-39deEmBx9VxQJLQ
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od oxik »

Hezký, obsáhlý ale nenudící test :) Líbí se mi, že umíš své auto i zkritizovat, to spousta lidí nedokáže a myslí si, že mají to nejlepší. Akorát ten závěr, když už do testu dáváš mytí apod., tak by to chtělo trošku šetrněji než stěrkou na okna a suchým hadrem (hlavně ty plexi na světlech!!)..ani zmiňovaná jelenice by milovníkovi aut neměla přijít pod ruku :)
stealth01
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 17 dub 20:50

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od stealth01 »

Děkuji soukromému majiteli za zapůjčení Maserati Ghibli: https://youtu.be/RzmsZFJGA64
Prosím o komentáře, kritiku, dotazy atd... :)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od ctrl_j »

Na Ghibli je bezva, kdyz uz to teda nejde s manualem, ze ma padla pod volantem staticka a neotaci se s nim. Dalsi plusovy bod je za radici paku, ktera smerem vpred podrazuje!
A posledni drobnost - tankovaci otvor vlevo u ridice, takze se auto neobchazi. Like it.
--
Video kterym se muzes odlisit od toho bezneho mainstreamu chce mozna krapet vic technickych detailu jako je popis naprav, rozlozeni hmotnosti co tam zminujes. Takove veci bych tam uvital radeji nez porovnavani zvuku vyfuku.

P.S. Je verejnym tajemstvim kdo jezdi timto Ghibli, i kdyz uz na tohle forum moc nechodi…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od Shr3k »

Jsem si říkal, že to bude voňavé kozy ... :)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
stealth01
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 17 dub 20:50

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od stealth01 »

ctrl_j píše:Na Ghibli je bezva, kdyz uz to teda nejde s manualem, ze ma padla pod volantem staticka a neotaci se s nim. Dalsi plusovy bod je za radici paku, ktera smerem vpred podrazuje!
A posledni drobnost - tankovaci otvor vlevo u ridice, takze se auto neobchazi. Like it.
--
Video kterym se muzes odlisit od toho bezneho mainstreamu chce mozna krapet vic technickych detailu jako je popis naprav, rozlozeni hmotnosti co tam zminujes. Takove veci bych tam uvital radeji nez porovnavani zvuku vyfuku.

P.S. Je verejnym tajemstvim kdo jezdi timto Ghibli, i kdyz uz na tohle forum moc nechodi…
Díky, otázka je, jestli právě technika nebude nudit. Ještě jsem našel jednu zajímavost v dnešním ekoteroru. Maserati Ghibli bohudík postrádá START/STOP.
stealth01
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 17 dub 20:50

Re: Akcelerace - video blog

Příspěvek od stealth01 »

Krásná silnice č.11, nádherné počasí a 317 kW výkonu pod kapotou nás s tátou předsvědčilo, že je třeba natočit nějaké prvotní jízdní dojmy. Auto už v tu dobu mělo po olejovém servisu ve 2000 km a tak jsem mu trochu dal za uši. Jen pár minut, pak zase klidový režim. Spotřeba do Častolovic 14.4l, pak reset a domů (cca 205 km) jsme dojeli za příjemných 7.7l.

https://youtu.be/CLYiNmkexJQ
Odpovědět