Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 377
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Nové podnikatelské záměry z našich silnic! PPL nabízí rychlokurz řízení (i červená stačí k probrání základů). Audi učí přemety. A řidiči kamionů mají řešení pro PČR - radí, jak blokovat silnice. Pro který z nových projektů budete hlasovat vy?
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Nemyslím si že bych někoho sral natolik, aby se se mnou zabýval s nejistým výsledkem.
Na druhou stránku je mi to buřt - vím kde se dá kliknout na "smazat profil", a myslím si že se Země bude točit dál a na cenu chleba to vliv mít nebude :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Ne, že by ty kamiony, co maj povoleno max 80 taky nejezdili nad limit, žejo? O:-)
Irelevantní.
Za prvé do kopce ani těch 80km/h 40t do kopce nepojede, protože gravitace.
Za druhé u jednoho bude 80 reálně 79km/h a u druhého 81km/h - a jsme tam kde jsme ted,
Fakt mě fascinuje, jak se dokážeš rozčilovat nad tím, když tě nějakej osobák v tunelu s radarem "zpomaluje", protože na 80 jede svejch tacho 75
Protože to je diametrální rozdíl.
Osobní auto v tom měřeném úseku jet 80 prostě může (a 75 je v pohodě, ale někteří jedou i 60 - a o tom je řeč).
A jsou to právě řidiči osobních aut co maj strašnej problém s nějakým zdržováním - a když mohou jet, tak nejedou a zdržujou.

Tak tomu já nerozumím.. Tak bud nechci bejt zdržovanej, tudíž když jet můžu - tak jedu. A ne že řvu že mě serou zdržovači a pak se batolím 20km/h pod limitem.

Ale co se na druhou stranu divit - nikdo nechce kamiony, ale když si na Alze přečte "doručení do 2dnů", tak se může posrat jak je to dlouho ;)
ale nechceš chápat, že ostatní řidiče serou ti v kamionech, co předjížděj 90 někoho, kdo jede 89,5... a zdržujou tě o 40+km/h
Vůbec nevím jak jsi přišel na to, že to nechápu. Asi blbě sleduješ a čteš, co vydávám a píšu.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 377
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Chápu, je to irelevantní, protože kamiony porušovat můžou, co uznaj za vhodný...
Na dálnici "nepotkáš" kamion, co by těch 80 dodržoval... a to je ten problém.. těch 10-13km/h navíc tam máte na to předjíždění, ale když jedete co vám omezovač dovolí, tak už není rezerva na to předjíždění...

V čem je to jako rozdíl? 80 je MAXIMÁLNÍ povolená rychlost, ne minimální ani ne doporučená... mě třeba tacho přeměřuje o 7km/h, ale spousta lidí o týhle vlastnosti tachometru netuší.. tak radši jedou tacho míň než 80, aby se na něj nemuseli furt dívat a platit pokutu, protože rychlost přece zabíjí... Gaučák tuhle vyprávěl, že v tom svým autě nedokáže udržet moč ani rychlost, když se nekouká na tacho.
Očividně to řvou úplně jiní lidi, než ti, co jedou 20pod limitem, kterých ale taky není tolik...

Mno seš proti zákazu předjíždění na dálnicích, ale tak nějak nic jinýho se s tím očividně dělat nedá...
Je to důsledek toho, že 90% kamionů to má v píči a klidně začnou předjíždět i když nesměj...
Spousta řidičů o existenci §36 netuší... ti zahraničí už tuplem... spoustě sou předpisy u prdele (včetně tebe - viz tvoje jízda na červenou v každým druhým videu, jízdy do zákazů apod.)
Netuším, jak to má PČR, ale hádám, že se nebudou zabývat tím, že jim někdo pošle video s porušením §36 a dost pochybuju o tom, že tihle bonzáčci vůbec tušej, že něco takovýho existuje, ale z té zákazové značky by mohli mít větší bobky...
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

V čem je to jako rozdíl?
V tom že ti to více jede - ale ty nechceš. A nikomu neproměřuje tachometr o 20km/h
Úplně to samý, že mě bude srát osobák jedoucí 30km/h v obci, ale u traktoru mi to (logicky) bude jedno
Očividně to řvou úplně jiní lidi, než ti, co jedou 20pod limitem, kterých ale taky není tolik...
Asi jo. Ale sám jsi použil ohledně zákazu předjíždění termín "můžete si za to sami"
Tak to beru stejně, proč by to mělo být najednou špatně? ;-)
(včetně tebe - viz tvoje jízda na červenou v každým druhým videu, jízdy do zákazů apod.)
V každém druhém videu? To myslíš vážně? A fakt nevidíš rozdíl?
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Onboard videa

Příspěvek od Truck Daškam »

Na dálnici "nepotkáš" kamion, co by těch 80 dodržoval.
A ještě se rozepíšu na tohle. Věř, že tohle sám nechceš - protože když tam pojede někdo 80, spustí to předjížděcí jatka a každej ho bude chtít předjet. A ted se nebavím jenom o kamionech - ale i dodávkách, autobusech a o všech pomalejších, co museli na těch 80 zpomalit a následně se budou znova rozjíždět. Spolehlivě tam bude konstatní pohybující se špunt.
Což je často vidět, když potkáš některá vozidla s ADR, která těch 80 jedou

Když už, to by museli jezdit 80 vážně všechny kamiony - což je totálně nereálný úplně stejně, jako že osobní auta nepojedou pouze povolených 80 před sbíháním, tudíž se to nikdy plynule nespojuje a ucpává se to. Zkus jet 80 v levém pruhu před omezením - budeš mít v kufru auto, který pak logicky nebude zipovat a bude se bud řadit před stejné auto jako ty, nebo se pak ještě pokusí se nacpat před tebe.
No.. vlastně bych mohl napsat dle logiky "můžete si za to sami": naučte se s osobákama jezdit 80 před sbíháním a zipovat :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1398
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Onboard videa

Příspěvek od Předseda »

brnenska.odchytova píše: ned 29 říj 20:49 Ty nevíš, jak dopad Agresivní řidič? A to ten si dával sakra bacha...
Já to třeba nevím. Jak dopadl?

Jinak k tématu: stoupací pruhy / přidatné pruhy bych úplně zrušil. A udělal z nich regulerní třetí pruh. Tak jak to je nyní, to je naprostá pizdovina.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Prvně se říkalo i že přijde o licenci, ale pořád závodí, takže k tomu asi nedošlo. K řidičáku/bodům/pokutám nemám bohužel informace.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1398
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Onboard videa

Příspěvek od Předseda »

stále netuším o co jde.. Jakože jezdil jako čuně, tak má mít papíry v čistírně? Jsem to pochopil tak, že ho snad někdo vystalkoval a dostal přes držku..?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Jo takhle, myslel jsem si, že víš ten základní příběh.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... st/934990/
Po tomto se odmlčel.
Odpovědět